Najlepsze Porady WypoczynekJak spakować się w bagaż podręczny? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Jak spakować się w bagaż podręczny?

Jak spakować się w bagaż podręczny?

Podróżowanie z bagażem podręcznym ma mnóstwo zalet. Nie musimy stać dzięki temu w długich kolejkach i martwic się, że walizka wyląduje w Nowym Yorku podczas, gdy celem naszej podróży jest Paryż. Niestety z roku na rok rozmiary bagażu podręcznego kurczą się, a podróżni zmuszeni są zrezygnować z możliwości zabrania kolejnych przedmiotów. Jak spakować się do samolotu, aby uniknąć niepotrzebnego stresu i nieprzyjemności na lotnisku?


Przed nami wakacje i czas wyjazdów. Wielu z nas jako środek transportu wybierze samolot. Taki sposób podróżowania ma wiele zalet - w kilka godzin możemy znaleźć się na innym kontynencie, a ceny biletów tanich linii lotniczych wypadają niejednokrotnie korzystniej niż pociąg lub autokar. Podróżowanie samolotem nie odbywa się jednak bez wad. Do największych z nich można niewątpliwie zaliczyć bagaż. Tutaj linie lotnicze są wobec podróżujących bardzo surowe i w cenie biletów znajduje się często możliwość zabrania ze sobą na pokład jedynie małego plecaka lub torebki. Za walizkę lub większą torbę trzeba niestety często słono dopłacić, a ponadto odstać swoje w długich kolejkach. Na szczęście spakowanie się w bagaż podręczny nie jest wcale tak trudne jak mogłoby się wydawać. 

Co zabrać ze sobą w podróż, a co zostawić w domu?
Tutaj zasada jest bardzo prosta - zabieramy to, co jest nam niezbędne. Jeśli chodzi o przedmioty oraz ich ilość, które możemy ze sobą zabrać, najlepiej sprawdzić bezpośrednio na stronie linii lotniczych. W przypadku płynów, najczęściej można wziąć ze sobą małe buteleczki o pojemności do 100 ml, które nie mogą łącznie przekroczyć litra. Pamiętajmy więc, aby zamiast pełnowymiarowych kosmetyków zabrać miniaturki. Zostawmy w domu lakier do włosów oraz inne aerozole - mogą być problematyczne podczas przechodzenia przez kontrolę. 
Uważajmy również na takie rzeczy jak pilniczki do paznokci, korkociąg czy nożyczki. Podczas kontroli w większości przypadków zostaną odrzucone, a ponadto możemy zostać dodatkowo przeszukani. Można natomiast bez problemu zabrać ze sobą jednorazową maszynkę do golenia. Nie ma też problemu z większością lekarstw czy mlekiem dla dziecka - w ich przypadku nie występują ograniczenia co do pojemności. 

Jaki sposób pakowania jest najlepszy? 
Na samym spodzie warto umieścić buty i odzież. Tę najlepiej zrolować i ciasno ułożyć - będzie zajmować mniej miejsca i nie wymnie się tak, jak złożona w kostkę. Na wierzchu układamy przezroczyste torebki z płynami, lekami i kosmetykami, a także elektronikę. Te rzeczy będziemy musieli wyjąć podczas kontroli na taśmę, dlatego warto mieć je w dostępnym miejscu - dzięki temu unikniemy przekopywania całego bagażu.
Cięższe ubrania, które zajmują więcej miejsca warto założyć na siebie. Na lot załóżmy więc długie, wygodne spodnie oraz bluzę z kapturem lub kurtkę. Nawet jeśli celem podróży są ciepłe kraje, będziemy w ten sposób przygotowani na ewentualną niepogodę, a ponadto w samolocie zazwyczaj bywa chłodno.

Dodaj komentarz

Zosia
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Według mnie rolowanie ubrań zabiera najmniej miejsca i daje najlepsze efekty


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

i sprawdzić vin... :)
mocne czerwone wina dobrze smakują w sosie spaghetti ! -...
Polecam Okna z profilu Streamline to nowoczesne rozwiązania,...
antykoncepcja :D
Ja zawsze przesypiam cały, nawet długi lot.
Kobiecie to najlepiej z każdej ale nigdy bez okazji
Te kraje choć sa mniej popularne też są ciekawe.
Bo co komu piach brać do samolotu