Najlepsze Porady WypoczynekJak spakować się w bagaż podręczny? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Jak spakować się w bagaż podręczny?

Jak spakować się w bagaż podręczny?

Podróżowanie z bagażem podręcznym ma mnóstwo zalet. Nie musimy stać dzięki temu w długich kolejkach i martwic się, że walizka wyląduje w Nowym Yorku podczas, gdy celem naszej podróży jest Paryż. Niestety z roku na rok rozmiary bagażu podręcznego kurczą się, a podróżni zmuszeni są zrezygnować z możliwości zabrania kolejnych przedmiotów. Jak spakować się do samolotu, aby uniknąć niepotrzebnego stresu i nieprzyjemności na lotnisku?


Przed nami wakacje i czas wyjazdów. Wielu z nas jako środek transportu wybierze samolot. Taki sposób podróżowania ma wiele zalet - w kilka godzin możemy znaleźć się na innym kontynencie, a ceny biletów tanich linii lotniczych wypadają niejednokrotnie korzystniej niż pociąg lub autokar. Podróżowanie samolotem nie odbywa się jednak bez wad. Do największych z nich można niewątpliwie zaliczyć bagaż. Tutaj linie lotnicze są wobec podróżujących bardzo surowe i w cenie biletów znajduje się często możliwość zabrania ze sobą na pokład jedynie małego plecaka lub torebki. Za walizkę lub większą torbę trzeba niestety często słono dopłacić, a ponadto odstać swoje w długich kolejkach. Na szczęście spakowanie się w bagaż podręczny nie jest wcale tak trudne jak mogłoby się wydawać. 

Co zabrać ze sobą w podróż, a co zostawić w domu?
Tutaj zasada jest bardzo prosta - zabieramy to, co jest nam niezbędne. Jeśli chodzi o przedmioty oraz ich ilość, które możemy ze sobą zabrać, najlepiej sprawdzić bezpośrednio na stronie linii lotniczych. W przypadku płynów, najczęściej można wziąć ze sobą małe buteleczki o pojemności do 100 ml, które nie mogą łącznie przekroczyć litra. Pamiętajmy więc, aby zamiast pełnowymiarowych kosmetyków zabrać miniaturki. Zostawmy w domu lakier do włosów oraz inne aerozole - mogą być problematyczne podczas przechodzenia przez kontrolę. 
Uważajmy również na takie rzeczy jak pilniczki do paznokci, korkociąg czy nożyczki. Podczas kontroli w większości przypadków zostaną odrzucone, a ponadto możemy zostać dodatkowo przeszukani. Można natomiast bez problemu zabrać ze sobą jednorazową maszynkę do golenia. Nie ma też problemu z większością lekarstw czy mlekiem dla dziecka - w ich przypadku nie występują ograniczenia co do pojemności. 

Jaki sposób pakowania jest najlepszy? 
Na samym spodzie warto umieścić buty i odzież. Tę najlepiej zrolować i ciasno ułożyć - będzie zajmować mniej miejsca i nie wymnie się tak, jak złożona w kostkę. Na wierzchu układamy przezroczyste torebki z płynami, lekami i kosmetykami, a także elektronikę. Te rzeczy będziemy musieli wyjąć podczas kontroli na taśmę, dlatego warto mieć je w dostępnym miejscu - dzięki temu unikniemy przekopywania całego bagażu.
Cięższe ubrania, które zajmują więcej miejsca warto założyć na siebie. Na lot załóżmy więc długie, wygodne spodnie oraz bluzę z kapturem lub kurtkę. Nawet jeśli celem podróży są ciepłe kraje, będziemy w ten sposób przygotowani na ewentualną niepogodę, a ponadto w samolocie zazwyczaj bywa chłodno.

Dodaj komentarz

Zosia
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Według mnie rolowanie ubrań zabiera najmniej miejsca i daje najlepsze efekty


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Samotne podróże zawsze mnie zadziwiają. Nie zdecydowałabym się...
na mnie żaden sposób nie działa, zima to dla mnie męka,...
Nie odważyłabym się na samotną podróż.
Japonia to mój cel podróżniczy na 2022 rok. Wezmę pod uwagę te...