Najlepsze Porady WypoczynekJak spakować walizkę? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Jak spakować walizkę?

Jak spakować walizkę? @unsplash

Sezon urlopowy coraz bliżej, wielu z nas już planuje majówkę po za domem. Wyjazdy są bardzo przyjemne i pozwalają oderwać się od codzienności. Jednak aby tak się mogło stać musimy się do takiej wyprawy dobrze przygotować - podstawą jest odpowiednie spakowanie się. Porządek w walizce pozwoli nam wszystko szybko znaleźć - dzięki temu nie będziemy się niepotrzebnie denerwować i spędzimy urlop miło i przyjemnie. Warto pamiętać przede wszystkim aby wcześniej zrobić listę potrzebnych rzeczy.


W co się spakować?

W co się spakować?@unsplash

Walizkę powinniśmy dostosować do tego gdzie wyjeżdżamy i jakim środkiem transportu będziemy się przemieszczać. Jeśli jedziemy samochodem możemy pozwolić sobie na więcej możliwości - dobrą opcją będzie zwykła torba podróżna, które zmieści dużo, a dzięki temu, że jest uszyta z miękkiego materiału z łatwością zmieści się w bagażniku. Na podróż samolotem czy autokarem warto zabrać walizkę na kółkach - łatwiej będzie się nam z nią przemieszczać, a nasze rzeczy będę bezpieczne. Dobrze jest pamiętać o podręcznym bagażu, torebce lub plecaku, przydadzą się podczas pieszych wypadów.

Kosmetyki

Kosmetyki@unsplash

Są niezbędne podczas dłuższych wyjazdów, nie warto jednak zabierać całych opakowań produktów. Watro zaopatrzyć się w małe wersje podróżne dostępne w drogeriach lub przelać kosmetyki do mniejszych pojemniczków (również do kupienia w drogerii).

Pakowanie

Pakowanie@unsplash

Podczas pakowania musimy zmieścić jak najwięcej rzeczy na jak najmniejszej przestrzeni, dlatego będzie nam zależało na wykorzystaniu każdego zakamarka walizki. Pakowanie zaczynamy od rzeczy odpornych na zagniecenia np. ręczniki - rolujemy je i układamy na dnie. Możemy tam również umieścić buty owinięte w foliowe woreczki. Warto wykorzystać miejsce w butach na umieszczenie tam bielizny lub skarpetek. Następnie układamy poskładane ubrania mniej odporne na zagniecenia. Na środku rzeczy kruche i delikatne, które mogą się łatwo zniszczyć. Na nie sukienki i rzeczy które będziemy chcieli później zawiesić na wieszaku. Na wierzchu umieszczamy kosmetyczkę, i inne dodatki starając się wkładać je w każdą możliwą przestrzeń.

Życzymy samych danych podróży :)

Dodaj komentarz

Loen
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Walizkę należy spakować jak najszybciej i żeby w rzeczy w niej zajmowały jak najmniej miejsca, żeby zmieściło się ich jeszcze więcej.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Pomocny artykuł
Przydatne porady
Na pewno wypróbuję tych metod
Pomocne porady
Nigdy nie wybiorę się do Dubaju bo tam chyba za drogo
My zawsze majówkę spędzamy z całą rodziną.
Wyjechać daleko z polski na wakacje i nie myśleć o niczym...
fajna porada :)