Najlepsze Porady WypoczynekJak szukać tanich lotów? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Jak szukać tanich lotów?

Jak szukać tanich lotów?

Podróżowanie samolotem to skuteczny sposób na zwiedzenie nawet najodleglejszych zakątków świata. Okazuje się, że ten środek transportu nie jest propozycją tylko dla osób najbardziej zamożnych. Tanie linie lotnicze to możliwość, podróżowania bez konieczności wydawania dużych środków pieniężnych. Tanie loty to nie tylko sposób na atrakcyjne wakacje za granicą to możliwość odwiedzenia rodziny mieszkającej w innym kraju lub odbycie studenckiej wymiany. W jaki sposób szukać tanich połączeń lotniczych?


Jak szukać tanich lotów?

Jak szukać tanich lotów?tanie loty

Wyszukiwarki tanich lotów to miejsce, od którego najlepiej zacząć wyszukiwanie tanich połączeń lotniczych. Wyszukują one najtańsze dostępne połączenia w podanym terminie, na podstawie danych, które zostały udostępnione przez linie lotnicze. Po wpisaniu interesującego nas terminu wylotu wyszukiwarka podaje ofertę różnych przewoźników, które można ze sobą porównać wybierając najkorzystniejszą dla siebie opcję. Jednymi z najpopularniejszych wyszukiwarek tanich połączeń lotniczych są Sky4Fly i Opodo.

Kolejnym sposobem na tanie podróżowanie jest kupowanie biletów z jak największym wyprzedzeniem. Im wcześniej przed terminem wylotu zakupimy bilet, tym mniej będzie nas on kosztować. Ten sposób wiąże się jednak z pewnym ryzykiem- jeśli wybrany termin jest niemożliwy do zrealizowania jego przesuniecie może sporo kosztować. Ten sposób, warto wybierać tylko w sytuacjach kiedy jesteśmy absolutnie pewni daty wyjazdu.

Nie od dziś wiadomo, że podróżowanie w okresie wakacyjnym lub świątecznym czyli w tzw. sezonie jest najdroższe. Jeśli zależy nam zatem na tanim podróżowaniu, warto odpuścić sobie te najbardziej oblężone terminy. 

Wybierając lot, dobrze jest sprawdzić propozycję tradycyjnych linii lotniczych oraz porównać ceny biletów w innych dniach niż te zakładane początkowo. Może się okazać, że lot dzień wcześniej lub później niż w zakładanym terminie jest o wiele tańszy. Dużo tańsze są też terminy lotów w środku tygodnia niż te weekendowe. Tradycyjne linie lotnicze, aby przyciągnąć klientów, często proponują tańsze niż standardowo dostępne w ich ofercie loty. Korzyścią skorzystania z tej opcji jest też komfort podróżowania czyli darmowe wyżywienie czy zarezerwowane miejsce. 

Jedną z opcji taniego podróżowania są loty z przesiadką. W tym przypadku należy pamiętać o tym, by tak zaplanować podróż, aby zdążyć odebrać bagaż rejestrowany z pierwszego lotu i ponownie odprawić go na następny lot. Zwykle trwa to około 2 godzin dlatego warto wziąć to pod uwagę by zdążyć na kolejny lot. Przy podróżowaniu z przesiadkami należy sprawdzić także dystans jaki przyjdzie nam pokonać od miejsca przylotu do miejsca wylotu. Czasem lot do danego miasta jest bardzo drogi, można więc zdecydować się na przelot do sąsiadującego miasta, a trasę do wyznaczonego celu pokonać pociągiem lub autobusem. 


Tanie loty to przełom w podróżowaniu po całym świecie, warto z nich korzystać by nie przepłacać za różne wyjazdy. Wyszukiwanie tanich biletów lotniczych jest łatwe i szybkie, dzięki podanym wyżej sposobom. 

 

 

 

Dodaj komentarz

Radek
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Tanich lotów szukać najlepiej na stronach internetowych znanych tanich przewoźników


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

i sprawdzić vin... :)
mocne czerwone wina dobrze smakują w sosie spaghetti ! -...
Polecam Okna z profilu Streamline to nowoczesne rozwiązania,...
antykoncepcja :D
Trzeba znać prawa pasażera!
Samotne podróże zawsze mnie zadziwiają. Nie zdecydowałabym się...
Najlepiej sprawdzić biuro z którym chcemy udać się na...
Podróż autostopem budzi u mnie niepokój. Chyba oglądam zbyt...