Najlepsze Porady WypoczynekJak wybrać odpowiednią rasę psa? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Jak wybrać odpowiednią rasę psa?

Jak wybrać odpowiednią rasę psa? Golden Retriever

Przed zakupem czworonożnego przyjaciela pojawia się przed nami pytanie: jaka rasa psa będzie dla nas odpowiednim wyborem? Zazwyczaj miłośnicy psów mają swoje indywidualne preferencje, które z góry wpływają na podjęcie decyzji. Jednakże nie należy ulegać instynktom, na początku warto dokładnie przyjrzeć się zdjęciom poszczególnych ras oraz podjąć eliminację niepożądanych cech charakterystycznych. Warto pamiętać, że psie charaktery są niemal tak samo różnorodne, jak te ludzkie. Dlatego wbrew pozorom wybór odpowiedniej rasy psa nie jest łatwą decyzją. Musimy być świadomi, że zwierzę będzie potrzebowało naszej opieki, troski i miłości. Poniżej przedstawimy kilka kwestii, nad którymi warto zastanowić się przed wyborem psiego przyjaciela.


1. Wielkość pupila
Jeśli Twoje miejsce zamieszkania posiada mniejszy metraż, warto zastanowić się nad psem średniej lub małej wielkości. Niewielka przestrzeń wystarczy im do swobodnego poruszania się, natomiast dla dużego psa jest ona sporym problemem. Warto pamiętać, że również z wielkością psów często związany jest ich charakter. Duże psy mają zazwyczaj charakter nieco bardziej ekspresywny — muszą się wybiegać, aby udać się na spoczynek. Niektóre rasy psów nie nadają się do małych mieszkań — zamknięcie może uczynić ich ospałymi, a co gorsza agresywnymi w stosunku do ludzi.

2. Styl życia, a potrzeby psa
Jeśli wiesz, że tryb twojego życia jest zapracowany i nie będziesz miał dużo czasu dla swojego zwierzaka, być może warto zrezygnować z niektórych ras psów, które wymagają nieustannego kontaktu z człowiekiem. Dla niektórych czworonogów regularne pozostawanie samotnie w domu może mieć negatywne skutki dla psychiki. Dodatkowo wiele ras psów potrzebuje dużo ruchu na świeżym powietrzu, dlatego, jeśli nie jesteś fanem spacerów lepiej odpuścić sobie większe czworonogi.

3. Temperament psa
Temperament jest istotną cechą psa. Niektóre zwierzęta preferują bardziej leniwy styl życia — potrafią przez cały dzień leżeć lub spać, natomiast inne nie potrafią powstrzymać się od nieustannej zabawy i biegania na świeżym powietrzu. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto przeanalizować swoje oczekiwania wobec przyszłego towarzysza.

4. Dzieci i pies
Nie każdy pies będzie tolerować obecność posiadanych lub spodziewanych małych członków rodziny — niektóre psy mogą zrobić krzywdę maluchowi, która jest powodowana zazdrością. Dobrym kompanem dla dzieci okażą się takie rasy jak: Golden Retriever, Owczarek Podhalański oraz Owczarek Szkocki.

5. Pielęgnacja i wydatki
Należy pamiętać, że każdy pies jest inny — niektóre rasy psów są bardziej wymagające niż inne, tj.: potrzebują ciągłych wizyt u weterynarza. Właściwa i regularna pielęgnacja powinna zmniejszyć prawdopodobieństwo zachorowania naszego czworonoga, jednakże nie wykluczy takiej możliwości. W przypadku wystąpienia choroby oczu lub bioder leczenie może okazać się niezwykle drogie. Ponadto warto pamiętać, że kosztuje samo utrzymanie psa na co dzień. Psy rasowe mogą wymagać droższych karm, które będą delikatne dla żołądka.

Dodaj komentarz

Miro
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Najlepiej to wybrać takiego małego co też mało je żeby na karmie nie zbankrutować


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

i sprawdzić vin... :)
mocne czerwone wina dobrze smakują w sosie spaghetti ! -...
Polecam Okna z profilu Streamline to nowoczesne rozwiązania,...
antykoncepcja :D
Mój rower wymaga już wymiany na nowszy. Przyda się ten artykuł.
teraz juz wiem jaki rower wybrać :)))
Wreszcie Stany Zjednoczone stoją dla nas otworem.
Stawiam na ekowypoczynek!