Najlepsze Porady WypoczynekJak zacząć podróżować autostopem? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Jak zacząć podróżować autostopem?

Jak zacząć podróżować autostopem? Podróż autostopem

Podróż autostopem to z pewnością ciekawe doświadczenie, które związane jest z możliwością poznania nowych ludzi, a także doznania nowych przygód, których nie moglibyśmy doświadczyć podczas zorganizowanej wycieczki. Jednakże dużo osób z pewnością jest zdania, że podróż autostopem jest niebezpieczna, ponieważ nigdy nie wiadomo, na kogo trafimy — w takiej chwili jesteśmy zależni od osoby prowadzącej pojazd. Do takiego podróżowania trzeba należycie się przygotować, aby w naszej pamięci powstały wyłącznie miłe wspomnienia.


1. Zatrzymuj się w dozwolonych miejscach
Pierwszym krokiem do rozpoczęcia podróży autostopem, jest udanie się na miejsce, z którego chcemy wyruszyć i wystawienie kciuka w górę. Jednakże podczas takich czynności musimy zatrzymywać się w dozwolonych miejscach, aby nie przyczynić się do zagrożenia ruchu na drodze, a co gorsza spowodowania wypadku. Należy ustawić się w takim miejscu, który wskazuje kierunek naszej podróży — zatrzymywanie się przed skrzyżowaniem może być często mylące i szybko zakończyć naszą podróż.

2. Bagaż
Podróż autostopem to nie jest odpowiednie miejsce dla dużej ilości bagażu — powinien on być zredukowany do ostatecznego minimum. Najlepszym rozwiązaniem będzie dość pojemny plecak, w którym zmieścimy wszystkie potrzebne przedmioty, a także u jego boku będziemy mogli przymocować karimatę lub namiot. Widoczny bagaż wzbudza zaufanie u kierowców — szczególnie kierowcy tirów będą chętni do zatrzymywania się, ponieważ liczą na dłuższą podróż w towarzystwie.

3. Jazda nocą
Jazda nocą i łapanie stopa oczywiście jest możliwe, jednakże warto zachować odpowiednie środki bezpieczeństwa oraz przesiadać się tylko i wyłącznie w oświetlonych miejscach, np. stacjach paliw czy w publicznym miejscach w mieście.

4. Nocleg
Kiedy jesteś wyposażony w namiot, nie powinno być to większym problemem — warto znaleźć jakieś ustronne miejsce i się rozbić. Jeżeli nie masz namiotu, opcją jest tani motel, przystanek PKS, a nawet parkingowa wiata.

5. Higiena
Na stacjach benzynowych lub zjazdach na autostradzie dostępne są odpłatne szalet prysznicowe, z których można skorzystać w celu umycia się. Natomiast skorzystanie z toalety lub umycie zębów nie powinno być większym problemem w przydrożnych restauracjach. Nie tylko warto dbać o swoją higienę, ale również stan naszego bagażu, który później będziemy kłaść w samochodzie.

6. Bezpieczeństwo
W tym przypadku nie ma żadnej reguły — w każdej sytuacji trzeba zachować zdrowy rozsądek oraz mieć zaufanie do pierwszego wrażenia, które wywołał w nas zatrzymujący się kierowca.

Dodaj komentarz

Aneta
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Podróż autostopem budzi u mnie niepokój. Chyba oglądam zbyt dużo filmów z udziałem autostopowiczów.

Eliza
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Samotne podróże zawsze mnie zadziwiają. Nie zdecydowałabym się na podróżowanie w pojedynkę.

Marek
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Moim marzeniem jest zwiedzić Polskę autostopem, bardzo przydatne rady.


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
porada: Radawa
Wynajmowaliśmy tutaj domek letniskowy ze znajomymi. Właściciel...
Przydatne porady polecam każdemu.
Nie wiedziałam że za opóźniony lub odwołany lot należy mi się...
Jak eko wypoczynek to na wieś na trawce posiedzieć