Najlepsze Porady WypoczynekJak zrobić choinkę ze sznurka? Ocena 5 na podstawie 4 komentarzy

Jak zrobić choinkę ze sznurka?

Jak zrobić choinkę ze sznurka? © pixabay.com

Zbliża się najpiękniejszy czas w roku- Mikołaj, święta Bożego Narodzenia i Sylwester. Każdy z nas chce przyozdobić na ten okres swój dom, by poczuć jeszcze lepiej magię tego okresu. Przez cały rok na żadną okazję nie pojawia się w sklepach tyle dekoracji. Jedną z nich jest choinka. Jednak nie musi być ona standardowa. Dla ozdoby warto wykonać tę ze sznurka. To szybki i tani sposób na ozdobienie domu. 


Co będzi Ci potrzebne?

Jak zrobić choinkę ze sznurka? Przygotuj sznurek stożek styropianowy, który na pewno kupisz w sklepie papierniczym lub z akcesoriami w okresie przedsiątecznym, sznurek sizalowy, utwardzacz do tkanin, nożyczki oraz folie aluminiową. To wszystko. Jak widzisz nie potrzebujesz żadnych skomplikowanych składników ani też nie musisz wydawać dużych sum pieniędzy. Ozdoby świąteczne sa bardzo drogie, ale Twoja będzie tania i nipowtarzalna.

Do dzieła!

Nalej trochę płynu do twardzania tkanin do pojemnika lub miski. Zamocz w nim sznurek w dowolnej ilości. Lepiej na koniec uciąć niepotrzebny fragment niż żeby mialo Ci braknąć materiału do wykonania choinki. Następnie owiń styropianowy stożek folią aluminiową żeby się nie zamoczył. Teraz możesz owinąć go sznurkiem. Nie żałuj go, bo choinka musi być stabilna po wyschnięciu. Owijaj równo wokół stożka lub dowolnie zazębiając o siebie kolejne warstwy. Pozostaw tak wykonaną choinkę do wyschnięcia. Przeczytaj instrukcję na utwardzaczu, dowiesz się ile ma on wysychać. Kiedy sznurek będzie suchy, delikatnie wyjmij stożek z jego wnęrza. I gotowe. Właśnie wykonwałeś choinkę ze sznurka. Możesz ją pomalować sprayem na dowolny kolor albo przykleić małe ozdoby. Muszą one być lekkie, by nie obciążały konstrukcji.  Możesz wykonać tyle choinek, ile chcesz i przyozdobić nimi dom. 

Dodaj komentarz

~Ada
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like
facebook unlike

Pomocny artykuł

~Katarzyna
Dodano:
facebook like
facebook unlike

Ciekawe porady

Peperoni
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Fajny pomysł ale zabrakło mi sznurka niestety i trochę szkoda.

karolina w
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

fajna porada :)


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Korzystać tak żeby para była i ciepło
Przydatne rady, przede wszystkim, fragment o szczepionkach i...
porada: Radawa
Wynajmowaliśmy tutaj domek letniskowy ze znajomymi. Właściciel...
Jeśli kiedyś się wybiorę to na pewno skorzystam