Najlepsze Porady WypoczynekJak zrobić udane zdjęcia na wakacjach? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Jak zrobić udane zdjęcia na wakacjach?

Jak zrobić udane zdjęcia na wakacjach? Jak zrobić udane zdjęcia na wakacjach?

Wyjeżdżając na wakacje pragniemy przywieźć z nich nie tylko wyjątkowe wspomnienia, ale również pamiątki, dzięki którym będziemy mogli po kilku miesiącach, czy nawet latach powrócić do tych wspaniałych chwil. Dla wielu osób najlepszą pamiątką jaką można przywieźć z wakacji są zdjęcia. O tym jak robić dobre kadry, które będą cieszyć oko bez konieczności inwestowania w drogi sprzęt, dowiesz się z poniższego poradnika. 


Wstawaj wcześnie rano 
Wiemy, że wakacje to czas wypoczynku i mało kto chce zrywać się z łóżka o świcie. Faktem jest jednak, że najpiękniejsze zdjęcia wychodzą tuż przed wschodem słońca. Niezależnie od tego czy spędzasz wakacje nad morzem, w górach czy w zabytkowym mieście, słońce które będzie wyłaniać się zza horyzontu stworzy klimat, dzięki któremu zrobisz zachwycające zdjęcia. 
Wstawanie o poranku ma jeszcze jeden duży plus. Miejsca turystyczne nie są o tej porze jeszcze zatłoczone. Masz więc doskonałą okazję aby zrobić zdjęcie najważniejszym punktom w okolicy bez obawy, że turyści będą wchodzić ci w kadr. 
Jeśli jednak poranne wstawanie zupełnie do Ciebie nie przemawia, to masz jeszcze inną okazję aby zrobić zdjęcia przy dobrym świetle. Tak zwana "złota godzina", czyli ostatnie chwile przed zachodem słońca to ulubiony moment wszystkich fotografów. Słońce nie rzuca wtedy tak ostrych cieni jak w trakcie południa, a kolory stają się cieplejsze. 

Włącz tryb HDR
W ciągu dnia trudno zarejestrować czasem dobre zdjęcie. Gdy słońce mocno świeci, zdarza się, że część fragmentu fotografii wychodzi zaciemniona, podczas gdy inna jest zupełnie prześwietlona. Wystarczy, że wejdziemy w wąską uliczkę z wysokimi budynkami i spróbujemy zrobić zdjęcie. Często nawet najlepsza matryca nie poradzi sobie ze sceną o tak dużej rozpiętości tonalnej i nie odda w najmniejszym stopniu uroku miejsca. Na szczęście w większości aparatów i smartfonów producenci stosują tryb HDR, który pozwala oddać naturalny obraz. 

Rób zdjęcia panoramiczne
Przed Tobą zachwycający krajobraz, ale Twój obiektyw ma zbyt wąski kąt i na zdjęciu widać tylko fragment? Sprawdź czy w Twoim aparacie nie ma opcji zdjęć panoramicznych. Z ich pomocą wystarczy przesunąć urządzenie pomiędzy punktami obszaru, który chcemy sfotografować, a otrzymamy długi kadr obejmujący całą scenerię. 

Szukaj własnych pomysłów na zdjęcia
Będąc na wakacjach, każdy z nas marzy o zrobieniu zdjęć jak z pocztówki. W ten sposób jednak łatwo możemy wpaść w monotonię, a album po urlopie nie będzie w żadnym stopniu oddawał naszych własnych przeżyć. Może zamiast robić klasyczne zdjęcie wieży Eiffla, warto sfotografować ją pod innym kątem? Oprócz standardowych widoków i atrakcji warto również poszukać miejsc, których nie znajdziemy w każdym przewodniku. Dużą uwagę przywiązuj do detali. Niezwykła fasada budynku, egzotyczna roślinność, czy pamiątki na lokalnym bazarku - to wszystko sprawi, że zarejestrujesz szczegóły, które pozwolą Ci wracać pamięcią do wakacyjnych chwil.

Dodaj komentarz

K.
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Panoramiczne zdjęcia z wakacji są najlepsze!

Irek
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Nie zasłaniać obiektywu palcem ;D


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

i sprawdzić vin... :)
mocne czerwone wina dobrze smakują w sosie spaghetti ! -...
Polecam Okna z profilu Streamline to nowoczesne rozwiązania,...
antykoncepcja :D
teraz to już niczego nie zapomne
Podróżowanie autostopem jest nie do końca bezpieczne, ale i...
Jeśli kiedyś się wybiorę to na pewno skorzystam
Mój kolega tak objechał całą Polskę, ma teraz co opowiadać i...