09.02.2024

Jakie są korzyści ze spania nago?

Jakie są korzyści ze spania nago?

Ocena artykułu

Brak opinii. Podziel się swoją opinią w sekcji komentarzy!
autor
Autor artykułu
Ewa Wojciechowska
Ewa jest redaktorem portalu najlepsze-porady.pl, specjalizującym się w tematach związanych z kulinariami i zdrowym gotowaniem. Jej artykuły zawierają przepisy na smaczne i zdrowe potrawy, porady dotyczące planowania posiłków oraz informacje o wartościach odżywczych różnych produktów.
Udostępnij

Odpowiednia ilość snu w dzisiejszych czasach jest nieoceniona - czas ucieka coraz szybciej, a szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, kiedy szybko robi się ciemno, brakuje nam go na wykonywanie codziennych obowiązków. Jeżeli dostarczamy naszemu organizmowi niewystarczającą ilość snu, może nam to przynieść poważne problemy. Sen jest bardzo ważny dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, jednakże czy wiesz, że sen nago jest jeszcze lepszy dla zdrowia niż sen w pidżamach? Jakie korzyści może nam przynieść spanie nago?


Komfort snu
Szczególnie w sezonie letnim spanie nago znacznie zwiększy komfort Twojego wypoczynku - nie masz na sobie dodatkowej warstwy tkaniny, która będzie skłaniała Twoje ciało do nadmiernego pocenia się i budzenia się z gorąca w nocy. Rozbierając się przed snem, nie tylko będziesz czuł komfort, ale również miły przewiew. Spanie w ubraniach przyczynia się do wzrostu naszej temperatury ciała, natomiast jeżeli będziesz spał nago, temperatura Twojego ciała się obniży, zapewniając Ci spokojny sen. 

Skóra może oddychać
Jedną z najważniejszych zalet spania nago jest zapewnienie swobodnego oddychania naszej skórze, co przełoży się na zachowanie odpowiedniej odporności oraz stanu naszego zdrowia. Odpowiednia temperatura ciała podczas spania pomaga w uwalnianiu hormonów wzrostu oraz melatoniny, które są odpowiedzialne za opóźnienia procesów starzenia. Spanie nago jest również dobre dla Twoich miejsc intymnych, w których nie będą rozwijały się bakterie i drożdże. Mężczyźni, którzy śpią nago, zyskują również na zdrowszym nasieniu. 

Poprawa relacji z partnerem
Spanie nago ze swoją drugą połówką pozwoli wam bardziej się do siebie zbliżyć. Spanie nago częściej pozwala nam zainicjować seks, a bezpośredni kontakt ze skórą partnera zwiększa wydzielanie oksytocyny, która jest odpowiedzialna za utrzymanie dobrego samopoczucia. 

Spalasz kalorie
Nie wiem, czy wiesz, ale śpiąc nago, spalasz energię! Twoje ciało skutecznie się ochładza podczas snu, aktywując hormony odpowiedzialne za generowanie ciepła. Spanie nago przyczynia się również do zyskania lepszego przepływu krwi, ponieważ nie ściskają Cię ubrania. 

Poczujesz się lepiej
Im częściej będziesz spać nago, tym szybciej zauważysz, że wzrosło w Tobie poczucie własnej wartości - oswajasz się ze swoim ciałem i uczysz się je akceptować. 

Ułatwisz sobie życie
Nie musisz martwić się, w co się ubrać do snu - możesz nawet całkowicie zrezygnować z kupowania pidżam, a po umyciu się zakładać luźny T-shirt ze spodenkami lub szlafrok. Pamiętaj, że śpiąc nago, będziesz musiał nieco częściej zmieniać pościel, jednakże nie tak często jak pidżamy. 

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka
(0)

Nowe artykuły

Co to jest najpiękniejszy domek do wynajęcia w Radawie wśród lasów iglastych?
Co to jest najpiękniejszy domek do wynajęcia w Radawie wśród lasów iglastych?
Radawa to malownicza miejscowość położona w sercu lasów iglastych. To właśnie tutaj znajduje się najpiękniejszy domek do wynajęcia, który oferuje niepowtarzalne doznania związane z bliskością natury i możliwością
Różnice między maszynami pakującymi dla branży spożywczej oraz przemysłowej
Różnice między maszynami pakującymi dla branży spożywczej oraz przemysłowej
Pakowanie produktów to kluczowy element w wielu sektorach przemysłu, od branży spożywczej po przemysł ciężki. Odpowiednie opakowanie zapewnia nie tylko ochronę produktu, ale także wpływa na efektywność procesów
Technologia CNC i jej rola w nowoczesnym meblarstwie
Technologia CNC i jej rola w nowoczesnym meblarstwie
Współczesne meblarstwo, będące integralną częścią dziedziny wzornictwa i produkcji, znajduje się w dynamicznym procesie przemian, podążając za nieustannym postępem technologicznym i niezbędnymi adaptacjami do zmieniających się
Różnice między aftami a pleśniawkami - jak je rozpoznać?
Różnice między aftami a pleśniawkami - jak je rozpoznać?
Zdrowie jamy ustnej jest kluczowe dla naszego ogólnego samopoczucia, a pojawiające się w niej problemy mogą znacząco wpłynąć na jakość życia. Dwie najczęstsze dolegliwości, które mogą powodować dyskomfort w jamie ustnej, to afty i pleśniawki. Chociaż często używamy tych terminów zamiennie, to są to różne schorzenia, które wymagają innego podejścia do leczenia. W dalszej części niniejszego artykułu przedstawiamy, czym się różnią, jak je rozpoznać i jak skutecznie je leczyć (np. nieocenionym wsparciem w procesie regeneracji uszkodzonych tkanek może być żel na afty i pleśniawki Aftident).
Zamknij
Twoja prywatność
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje te wykorzystywane są tylko do celów statystycznych w celu usprawnienia działania serwisu.
Zaakceptuj
Polityka prywatności