Najlepsze Porady WypoczynekKilka rzeczy, o których warto wiedzieć przed wyjazdem do Tajlandii Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Kilka rzeczy, o których warto wiedzieć przed wyjazdem do Tajlandii

Kilka rzeczy, o których warto wiedzieć przed wyjazdem do Tajlandii Bangkok

Ostatnimi czasy Tajlandia należy do najbardziej popularnych miejsc odwiedzanych przez Polaków w Azji. Przyciąga licznych turystów orientalną kulturą, zapierającymi dech w piersiach krajobrazami, słonecznym klimatem oraz serdecznym podejściem mieszkańców do odwiedzających kraj. Jak najlepiej przygotować się w podróż do tego egzotycznego miejsca, aby bezpiecznie wypoczywać?


1. Załatw wizę
Wyrobienie wizy można załatwić już na lotnisku — cały proces nie trwa zbyt długo. Taki rodzaj wizy będzie ważny jedynie przez 15 dni. Jednakże jeśli masz możliwość, załatw wizę wcześniej w ambasadzie w Warszawie zlokalizowane przy ulicy Willowej. Wniosek składa się jednego dnia i odbiera wizę następnego — nie jest konieczne składanie wniosku osobiście. Do pomyślnego zrealizowanego wniosku potrzebne są dwa zdjęcia, paszport ważny min. 6 miesięcy oraz gotówka.

2. Szczepienia
W wielu rejonach Azji możliwe jest zarażenie się malarią. Przed wyjazdem należy zaopatrzyć się w tzw. żółtą książeczkę szczepień, czyli międzynarodowy dokument, który jest rozpoznawalny we wszystkich stacjach sanitarnych na świecie. Przy wjeździe do Tajlandii szczepienia nie są jednak obowiązkowe. Pomimo tego Ministerstwo Spraw Zagranicznych poleca zaszczepić się na tężca, wirusowe zapalenie wątroby typu 1 i B, błonicę, dur brzuszny, wściekliznę oraz japońskie zapalenie mózgu. W tym celu warto zgłosić się do lekarza ok. 6 tygodni przed wyjazdem w celu konsultacji, co do szczepień.

3. Zasady higieny
Podobnie, jak w innych krajach tropikalnych, tak i w Tajlandii należy przestrzegać zaostrzonych zasad związanych z higieną. Woda z sieci wodociągowych zazwyczaj jest niezdatna do picia — warto zaopatrzyć w butelkowaną wodę na miejscu. Swego czasu, w Tajlandii niezwykle głośno było o ptasiej grypie, dlatego warto uważać przy kontakcie z żywym drobiem i ptakami.

4. Co spakować?
Nie pakuj wiele. Panujące w Tajlandii wysokie temperatury oraz dostępne wszędzie pralnie zaoszczędzą Ci miejsca w bagażu. Pamiętaj o kremie do opalania, moskitierą, środkach owadobójczych, papierze toaletowym, środkach przeciwko odwodnieniu, jak i żelu dezynfekującym ręce.

5. Bezpieczeństwo
Przed wyjazdem koniecznie wykup ubezpieczenie medyczne, ponieważ opieka jest dość droga. Dbaj o własne zdrowie i bezpieczeństwo — w Tajlandii nie ma ratowników na publicznych plażach ani karetek pogotowia. Uważaj na nieuczciwych taksówkarzy, kieszonkowców oraz wypożyczalni skuterów. Rozwój turystyki doprowadził do wzrostu przestępczości. Nawet na wymarzonych wakacjach należy zachować zdrowy rozsądek.

Dodaj komentarz

Iga
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Tajlandia to moja najmilej wspominana wyprawa ze znajomymi. A wyszła bardzo spontanicznie.

ola
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

podobno jest tam pięknie, kraj na pewno warty zobaczenia


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
teraz to już niczego nie zapomne
Fajny sport w którym wbrew pozorom trzeba mieć dobrą kondycję.
Warto samemu zaplanować podróż z rodzina czy przyjaciółmi i...
Trzeba zażywać dużo witaminy C