Najlepsze Porady WypoczynekKraje w których unikniemy tłumów turystów Ocena 5 na podstawie 4 komentarzy

Kraje w których unikniemy tłumów turystów

Kraje w których unikniemy tłumów turystów Turyści

Turystyka nigdy nie rozwijała się tak dynamicznie jak obecnie. Możliwość przekraczania granic wielu państw bez paszportu, tanie połączenia lotnicze i rozwijająca się baza noclegowa na całym świecie sprawiły, że podróżujemy coraz chętniej i częściej. Niestety, to co ma swoje zalety posiada również ciemne strony. Wiele kierunków turystycznych jest obleganych do tego stopnia, że lokalne władze muszą wprowadzać ograniczenia dla przyjezdnych. Na szczęście na mapie świata znajduje się również wiele miejsc, w których można zaznać spokoju. Warto odwiedzić je, zanim i tam zjawią się tłumy.


Mołdawia
Mołdawia jest niewielkim krajem położonym w Europie. Nie znajdziemy w nim typowych atrakcji, które ściągają tłumy odwiedzających, co nie oznacza, że kraj ten nie jest wart odwiedzenia. Przeciwnie, Mołdawia to kraj niezwykle urokliwy i idealny dla podróżników, który wyznają ostatnio popularny nurt "slow travel". Mołdawia jest kierunkiem doskonałym dla smakoszy wina, ponieważ słynie z produkcji właśnie tego trunku. Warto więc wybrać się do jednej z licznych winnic, aby skosztować lokalnych specjałów. Najstarszą z nich jest Purcari. Mołdawia zaskakuje również smakami kulinarnymi, które stanowią mieszankę kuchni rzymskiej, greckiej, rosyjskiej i tureckiej.

Wyspy Owcze
Małe wysepki wulkaniczne ulokowane pomiędzy Islandią, a Wielką Brytanią uznawane są jako jeden z najatrakcyjniejszych rejonów świata. Zobaczymy na nich prawdziwe piękno przyrody, na które składają się zielone wzgórza, monumentalne klify i wysokie wodospady. Sceneria rodem z "Władcy Pierścieni" z roku na rok przyciąga coraz więcej zainteresowanych, jednak wciąż można zaznać tutaj spokoju i napawać się widokami bez dźwięku setki migawek w tle. Terytorium jest zależne od Danii i najłatwiej dostaniemy się na wyspy z Kopenhagi.

Gruzja
Popularność tego kraju również dynamicznie wzrasta, głównie za sprawą tanich przewoźników, dzięki którym do kraju możemy dotrzeć z Polski nawet za kilkadziesiąt złotych! Gruzja ma do zaoferowania dla turystów bardzo wiele. Wspaniałe zabytki kontrastują tutaj z górskim krajobrazem, dlatego nie będą nudzić się tutaj miłośnicy zwiedzania, ani trekkingu. Osoby, które preferują wypoczynek nad wodę mogą udać się do położonego nad Morzem Czarnym miasta Batumi, którego nazwa pojawiła się w znanej polskiej piosence z lat 60-tych. Warto tutaj wspomnieć, że Gruzini darzą Polaków ogromną sympatią.

Słowenia
Słowenia należy do jednych z najmniejszych, a zarazem najpiękniejszych krajów europejskich. Wspaniałe krajobrazy przyciągają amatorów piękna przyrody, a dzięki licznym zabytkom miłośnicy historii i kultury również nie będą zawiedzeni. Podczas podróży do Słowenii warto odwiedzić urokliwą stolicę Lublanę, a także słynne jeziora takie jak Bohinj oraz Bled. Podczas pobytu będziemy mieć również okazję zachwycić się pięknem Alp towarzyszących na horyzoncie.

Jordania
Mimo niestabilnej sytuacji na Bliskim Wschodzie wielu turystów udaje się co roku w tamten region. Jednym z krajów, który do tej pory nie cieszył się tak dużą popularnością jak sąsiadujący Izrael czy niedaleki Egipt jest Jordania. Z roku na rok kraj bogaci się coraz bardziej na turystyce, dlatego to ostatni moment na odwiedziny, jeśli nie chcemy mieć do czynienia z tłumami turystów. Nie można pominąć Petry, czyli miasta wykutego w skale, które uznane zostało za jeden z cudów świata. Do obowiązkowych punktów należy również Morze Martwe, czyli zbiornik wodny o największym zasoleniu na świecie.

Dodaj komentarz

~Czym jest turystyka?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Turystykę określić można mianem podróży w celu zobaczenia i poznania nowych miejsc, kultur, odpoczynku od codzienności. Wiąże się dobrowolną zmianą miejsca pobytu, a kończy się powrotem do domu. Formalna definicja turystyki to tyko teoria. W praktyce turystka jest formą spędzania wolnego czasu, mającą na celu zaprowadzić nas tam, gdzie jeszcze nie byliśmy. Zwiedzanie, turystyka otwiera oczy na świat i pozwala raz na zawsze pozbyć się ciążących nam nierzadko klapek na oczach. Ludzie różnią się między sobą, różnią się ich kultury i miejsca w których żyją. Istnieją również takie miejsca, gdzie ludzie na co dzień nie mieszkają, a zaprowadzić może nas do nich pasja, jaką jest właśnie turystyka. Może to być środek morza, może to być szczyt wysokiej góry. Osoby mogą wyjeżdżać poza swoje miejsce zamieszkania z różnych pobudek. Często uprawiają oni właśnie turystykę poznawczą i wypoczynkową. Nie mniej jednak wyróżnić możemy także inne formy tej aktywności - jak chociażby turystykę religijną, czy też zdrowotną.

Adam
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Te kraje choć sa mniej popularne też są ciekawe.

Domi
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Wakacje bez tłumów w czasach pandemii to priorytet.

Roman
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Ja bym się do Gruzji nie wybrał bo tam ruskie


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Najlepszy na cellulit są zabiegi endermologii, skóra ogólnie...
He super
ja chce mieć takiego ale tata nie chcę się zgodzuić
mam i sobie chwale - w lecie zasłaniam słonce w zimie...
Cypr na urlop w jesieni jest cudowny! Byłam tam w tej porze...
Podróż autostopem budzi u mnie niepokój. Chyba oglądam zbyt...
W końcu po wielu latach oczekiwania i obietnic od prezydentów...
Potwierdzam, Gran Canaria to najpiękniejsze miejsce w którym...