Najlepsze Porady WypoczynekKrótki poradnik jazdy na rolkach Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Krótki poradnik jazdy na rolkach

Krótki poradnik jazdy na rolkach Jazda na rolkach

Wiosna to pora roku, która pomaga nam wybudzić się z zimowego letargu. Dłuższe dnie, ciepłe powietrze, rozkwitająca przyroda — wszystkie te elementy zachęcają nas do wyjścia z domu, zaczerpnięcia świeżego powietrza oraz zaznaniu ruchu. Jednym z najprzyjemniejszych sportów, a zarazem niezwykle zdrowych jest jazda na rolkach, która w szybki sposób poprawi kształt naszej sylwetki, a także zwiększy kondycję ruchową, dzięki wzmocnieniu mięśni nóg oraz pośladków. Przygodę z rolkami może rozpocząć każdy — dziecko, jak i osoba starsza. Nie potrzeba nam żadnej kondycji, aby zacząć jeździć. Jazda na rolkach to wdzięczna dyscyplina sportowa, która nie tylko gwarantuje nam dawkę ruchu, ale również umożliwia oglądanie otaczającej nas przyrody lub spędzenie czasu z bliskimi nam osobami. Poniżej przedstawiamy krótki poradnik dla początkujących amatorów jazdy na rolkach. Bezpiecznej jazdy!


1. Po pierwsze: załóż ochraniacze!
Bezpieczeństwo w tym przypadku jest najważniejsze, dlatego powinieneś zabezpieczyć się w odpowiednie ochraniacze: kask, ochraniacz na kolana, łokcie oraz rękawiczki. Wywrotki dla osób rozpoczynających jazdę na rolkach są nieuniknione, szczególnie gdy nie umiesz jeszcze hamować. Nawet jeżeli miałoby obejść się bez upadków, lepiej być zabezpieczonym i nie zaznać uszczerbku na zdrowiu.

2. Zadbaj o przestrzeń
Nauki jazdy na rolkach nie rozpoczynaj na chodniku, bulwarach czy ulicy. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór przestrzeni rzadko używanej, np. boiska czy ślepej uliczki, po której nie mogą poruszać się pojazdy mechaniczne. Jeżeli nikt nie będzie ci przeszkadzał w początkowym stadium, z pewnością bardziej skupisz się na jeździe, a co więcej, nie będziesz stresował się upadkiem oraz możliwością wyrządzenia komuś krzywdy.

3. Odpowiednia postawa
Jazda na rolkach wymaga zachowania równowagi — dużo łatwiej będzie osobom, które już kiedyś jeździły na łyżwach lub na deskorolce. Pamiętaj, aby twoje nogi były cały czas lekko ugięte — jazda na prostych i sztywnych nogach może zakończyć się upadkiem. Jadąc na rolkach, powinieneś pracować wyłącznie nogami i rękami. Jadąc na rolkach, odpychaj się delikatnie na boki, a nie do tyłu. Pamiętaj, że płynność w jedzie nabędziesz tylko dzięki regularnym treningom.

4. Nauka skręcania i hamowania
Jeżeli nabyłeś już umiejętność jazdy nadeszła pora na kolejny etap. Pamiętaj, aby wszystkie czynności ze spokojem i cierpliwością powtarzać — nauka z pewnością nie pójdzie na marne. Kiedy opanujesz wszystkie podstawowe style jazdy, możesz wyruszyć na dłuższą wędrówkę. Jazda na rolkach to bezpieczny sport, do którego uprawiania nie ma żadnych przeciwwskazań. Jeżeli opanujesz technikę jazdy, ryzyko kontuzji jest niewielkie.

Dodaj komentarz

Kamila
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Chcę, żeby moje dziecko dowiedziało się czym jest jazda na rolkach. Planuję zacząć naukę jak tylko mała trochę podrośnie.

Janek
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Pamiętam moje początki nauki na rolkach. Więcej czasu zajmowało mi wstawanie gdy upadałem niż jazdy, ale teraz jazda to przyjemnośc.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Pomocny artykuł
Przydatne porady
Na pewno wypróbuję tych metod
Pomocne porady
Te kraje choć sa mniej popularne też są ciekawe.
mały grill to nic takiego
Dobre porady, zawsze wolę się cieniej ubrać, bo po kilku...
Na chłód najlepsza herbatka z miodem lub cytryną. Od razu...