09.02.2024

Minimalizm — nowa filozofia życia

Minimalizm — nowa filozofia życia

Ocena artykułu

Na podstawie 1 opinii
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
autor
Autor artykułu
Agnieszka Nowak
Agnieszka jest redaktorem portalu najlepsze-porady.pl, pasjonatką zdrowego stylu życia i zdrowego odżywiania. Jej artykuły oferują praktyczne porady dotyczące zdrowej diety, aktywności fizycznej oraz radzenia sobie ze stresem.
Udostępnij

Teraźniejszy świat pełen jest kiczu, natłoku wrażeń oraz mantry „więcej, więcej i więcej”, dlatego coraz więcej osób decyduje się przejść na drogę minimalizmu. Niewielkie domy, mała liczba ubrań, najpotrzebniejsze do egzystencji produkty, które oczywiście nie oznaczają wcale gorszej jakości życia. Minimaliści kierują się w życiu zasadą „mniej znaczy więcej” - im mniej otacza cię niepotrzebnych przedmiotów, tym więcej czasu przeznaczysz na rozwijanie swoich pasji oraz w produktywny sposób wykorzystasz czas wolny. Tak więc minimalizm to celowe życie tylko z rzeczami, których absolutnie potrzebujesz. Minimalistyczne życie pozwala na swobodne zaaranżowanie czasu oraz pieniędzy na przeżycia, a nie na rzeczy. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, jak zacząć swoją minimalistyczną przygodę.


1. Nie od razu Rzym zbudowano... na samym początku postaraj się stworzyć małą listę rzeczy, których jesteś w stanie się pozbyć ze swojego życia. Oczywiście termin minimalizmu będzie dla wielu osób oznaczał kompletnie co innego, dlatego zastanów się, co oznacza on dla ciebie, co powinieneś zmienić.

2. Używaj lub wyrzuć... pamiętasz to pudełko, które kiedyś może Ci się przydać lub ciuchy, w które jeszcze może kiedyś się wciśniesz? Dla minimalisty takie wymówki są marne. Pozbądź się rzeczy, które niepotrzebnie zagracają przestrzeń twoje domu. Organizacja przestrzeni, w której na co dzień przebywasz, pozwoli odpocząć twojemu umysłowi.

3. Zorganizuj... odpowiednia organizacja jest kluczem do zmaksymalizowania wolnej przestrzeni w pomieszczeniach.

4. Pamiętaj, że ideą minimalizmu jet zbudowanie dystansu do posiadanych przedmiotów — nie utożsamiaj kupowania z zaspokajaniem swoich potrzeb emocjonalnych. Minimalizm pozwala wyzwolić się ze schematów, które przeważają w dzisiejszym świecie nastawionym na konsumpcję.

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
(1)
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Minimalizm bardzo do mnie przemawia. Staram się organizować moją codzienną przestrzeń i lubię to robić! Warto nad tym pomyśleć.
~Artur
09.02.2024
Zamknij
Twoja prywatność
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje te wykorzystywane są tylko do celów statystycznych w celu usprawnienia działania serwisu.
Zaakceptuj
Polityka prywatności