Najlepsze Porady WypoczynekNa co uważać w biurze podróży? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Na co uważać w biurze podróży?

Na co uważać w biurze podróży? Na co uważać w biurze podróży?

W Polsce mamy środek zimy, ale wielu osobom to nie przeszkadza, aby wygrzewać się na słońcu w dalekich zakątkach świata wykupując wycieczkę. Inni z kolei dla poprawy nastroju planują już wakacyjne eskapady. Początek roku to bowiem doskonały czas, na korzystanie z ofert biur podróży ze względu na atrakcyjne ceny. Często jednak dajemy się skusić niskim kosztom, nie zwracając uwagi na ważne aspekty. Jak nie dać się oszukać korzystając z usług biura podróży?


Wybierz wiarygodne biuro

Przede wszystkim pierwszą kwestią na jaką należy zwrócić uwagę wybierając biuro podróży, to sprawdzenie, czy prowadzi ono legalną działalność. Najłatwiej można zrobić to na stronie Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych. Jeśli już upewnimy się, że biuro istnieje, to w następnej kolejności należy sprawdzić opinie innych osób, które z niego korzystały. Szukajmy opinii nie tylko na stronie biura, ale przede wszystkim na forach internetowych o tematyce podróżniczej oraz na kanałach społecznościowych. Mała ilość opinii lub dużo negatywnych ocen powinna skłonić cię do znalezienia innego organizatora. Warto sprawdzić także czy firma nie jest zadłużona. Dzięki tej informacji nie będziesz obawiać się o to, że biuro upadnie, a ty zmuszony będziesz do powrotu w trakcie wymarzonych wakacji i długiej walki o odszkodowanie.

Sprawdź informacje o hotelu

Foldery biur podróży mają to do siebie, że często informacje w nich zawarte są podkoloryzowane. Dotyczy to w szczególności hoteli. Pamiętaj, że liczba gwiazdek przy nazwie hotelu może być przyznana według standardów lokalnych i oznacza coś zupełnie innego niż w standardzie międzynarodowym. Wpisz nazwę obiektu w którym się zatrzymasz w wyszukiwarkę i sprawdź opinię innych gości na jego temat. Upewnij się, że pokoje na pewno posiadają klimatyzację, a nie tylko zwykły wiatrak. Sprawdź, czy hotel pobiera opłatę klimatyczną i czy wliczona jest ona w cenę wycieczki. Jeżeli nie, będziesz musiał uregulować ją sam po przyjeździe. To zwykle niewielka kwota wynosząca ok. 1-2 euro, jednak przy czteroosobowej rodzinie wyjeżdżającej na 10 dni może uzbierać się z tego kolejne kilkaset złotych kosztów.

Sprawdź informacje o posiłkach i napojach

Biura oferują różne systemy wyżywienia. Najczęstsze z nich to:

  • OV (overnight) - bez wyżywienia,
  • BB (bed & breakfast) - tylko śniadania,
  • HB (half board) - śniadania i kolacje,
  • FB (full board) - śniadania, obiady i kolacje,
  • Al (all inclusive) - śniadania, obiady, kolacje, a ponadto napoje bezalkoholowe i alkoholowe oraz przekąski.

Najtańsza jest oczywiście opcja bez wyżywienia, zaś najdroższa all inclusive. Wybierz odpowiednią do swoich potrzeb. Jeśli planujesz więcej czasu poświęcić na zwiedzenie, wykupowanie posiłków może okazać się stratą pieniędzy lub ograniczeniem, które zmusi cię do powrotu do hotelu o określonych porach. Miej więc na uwadze, że opcje FB i Al są bardzo wygodne, jednak tylko wtedy, gdy większość pobytu poświęcisz na relaks w pobliżu obiektu.

Pamiętaj o swoich prawach

Masz prawo do tego, aby uzyskać od organizatora wszelkie informacje na temat wycieczki. Jeżeli na miejscu okaże się, że brakuje udogodnień za które zapłaciłeś, odpowiada za to nie tylko hotel, ale także biuro. Wszelkie sprawy zgłaszaj do rezydenta, który będzie na miejscu.

Dodaj komentarz

Sylwia
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Najlepiej jest wybrać renomowane i popularne biuro podróży.

Igor
Dodano:
0
0

Wybór dobrego biura jest bardzo ważne, aby później nie denerwować się że czegoś brakuje, albo że cała ta wycieczka to oszustwo.

~Teresa
Dodano:
0
0

Najważniejsze jest to aby wybrać dobre, sprawdzone biuro podróżny, które posiada sporo opinii, najlepiej wybrać biuro które na rynku jest od paru lat, bo mamy pewność że oferowane przez nich oferty są sprawdzone.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

praca marzeń!
praca marzeń!
Polecam zabiegi u doktor Pardy.
Najlepiej zostać w domu a jak nie to schować się w samochodzie...
Odwołany lub opóźniony lot to niewielka cena jaką przyszłoby...
Zawsze się pakuje w najwiekszą walizke a i tak nigdy nie mam...
Kiedy zobaczysz chmurę taką co to jej nigdy nie widziałeś: ;O