Najlepsze Porady WypoczynekNo-show fee, co kryje się pod tym terminem?

No-show fee, co kryje się pod tym terminem?

No-show fee, co kryje się pod tym terminem?

Termin "no-show fee" oznacza opłatę za niestawienie się w hotelu po minięciu odpowiedniego czasu. Zazwyczaj podczas rezerwacji pokoju hotelowego pojawia się informacja o czasie, w jakim można z owej rezerwacji zrezygnować bez ponoszenia kosztów. Jeżeli termin ten upłynie, a klient nie zgłosi, że rezygnuje z pokoju, rezerwację uznaje się za potwierdzoną. Jeżeli z jakiegokolwiek powodu nie możemy stawić się w hotelu, hotel ma prawo pobrać opłatę za jedną dobę pobytu. No-show fee jest zabezpieczeniem się hoteli przed zbyt pochopnymi rezerwacjami i brakiem ich anulowania. Oczywiście nie każdy hotel korzysta z tej zasady, dlatego warto dokładnie zapoznać się z regulaminem hotelu przed rezerwacją pokoju.


Jak uniknąć opłaty?

Jeżeli klient rezerwuje pokój hotelowy i nie uprzedzi recepcji w wyznaczonym dniu o zmianie swoich planów, hotel w Jarosławiu narażony jest na realną stratę finansową, ponieważ na skorzystanie z wolnego pokoju nie mają szans inni goście. Klient, który nagle zrezygnował z noclegu, musi liczyć się z koniecznością poniesienia pewnych opłat. Zazwyczaj podczas rezerwowania pokoju pojawiają się informacje, do kiedy można bez żadnych konsekwencji zrezygnować z pokoju. Jednakże trzeba dokładnie zapoznać się z ofertą, ponieważ niektóre oferty są bezzwrotne, a inne mogą być anulowane na specjalnych warunkach. Jeżeli zrezygnujemy z pokoju przed upłynięciem wyznaczonego terminu, nie poniesiemy żadnych dodatkowych opłat, dlatego warto korzystać z elastycznych ofert hotelowych.

Jak zarezerwować pokój hotelowy z głową?

Jeżeli klient nie dostosuje się do warunków rezygnacji, hotel Strzyżów ma prawo nałożyć na niego opłatę "no-show fee", której koszt zazwyczaj jest równowartością kosztu jednej doby hotelowej. Warto pamiętać, że koszty ten mogą być zróżnicowane w zależności od gwiazdek hotelowych, jak również części Polski, w której znajduje się hotel. Jednym z najlepszych sposobów na uniknięcie opłat jest wybieranie ofert elastycznych, jak również przestrzeganie terminów związanych z rezerwacjami pomieszczeń. Jeżeli ze względów losowych nie możemy stawić się w hotelu, warto zadzwonić na recepcję i wyjaśnić sprawę, ponieważ w wielu przypadkach hotele są gotowe pójść na kompromis. Zdecydowanie najgorszym rozwiązaniem będzie niepojawienie się w hotelu bez żadnego uprzedzenia.

Dodaj komentarz


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Błąd 80072EFE podczas próby aktualizacji systemu Windows 7...
80072EFE i po problemie aktualizacja rozwiązała problem
Ile razy można ogłosić upadłość? It's remarkable in favor of...
poza winem polecma sie tam wybrać ! pięknie tam jest
Faktycznie, jeśli komuś się marzy wierny pies, to tylko...
Fajny artykuł opisujący na co zwracać uwagę kupując rower.
Ja wolę ćwiczyć wieczorem
Dobrze że jest taki poradnik, warto go przeczytać przed...