09.02.2024

No-show fee, co kryje się pod tym terminem?

No-show fee, co kryje się pod tym terminem?

Ocena artykułu

Brak opinii. Podziel się swoją opinią w sekcji komentarzy!
autor
Autor artykułu
Jan Kowalski
Jan jest redaktorem portalu najlepsze-porady.pl, specjalizującym się w tematyce technologii i nowoczesnych rozwiązań. Jego artykuły zawierają recenzje nowych gadżetów, wskazówki dotyczące korzystania z internetu oraz informacje o nowych trendach technologicznych.
Udostępnij

Termin "no-show fee" oznacza opłatę za niestawienie się w hotelu po minięciu odpowiedniego czasu. Zazwyczaj podczas rezerwacji pokoju hotelowego pojawia się informacja o czasie, w jakim można z owej rezerwacji zrezygnować bez ponoszenia kosztów. Jeżeli termin ten upłynie, a klient nie zgłosi, że rezygnuje z pokoju, rezerwację uznaje się za potwierdzoną. Jeżeli z jakiegokolwiek powodu nie możemy stawić się w hotelu, hotel ma prawo pobrać opłatę za jedną dobę pobytu. No-show fee jest zabezpieczeniem się hoteli przed zbyt pochopnymi rezerwacjami i brakiem ich anulowania. Oczywiście nie każdy hotel korzysta z tej zasady, dlatego warto dokładnie zapoznać się z regulaminem hotelu przed rezerwacją pokoju.


Jak uniknąć opłaty?

Jeżeli klient rezerwuje pokój hotelowy i nie uprzedzi recepcji w wyznaczonym dniu o zmianie swoich planów, hotel w Jarosławiu narażony jest na realną stratę finansową, ponieważ na skorzystanie z wolnego pokoju nie mają szans inni goście. Klient, który nagle zrezygnował z noclegu, musi liczyć się z koniecznością poniesienia pewnych opłat. Zazwyczaj podczas rezerwowania pokoju pojawiają się informacje, do kiedy można bez żadnych konsekwencji zrezygnować z pokoju. Jednakże trzeba dokładnie zapoznać się z ofertą, ponieważ niektóre oferty są bezzwrotne, a inne mogą być anulowane na specjalnych warunkach. Jeżeli zrezygnujemy z pokoju przed upłynięciem wyznaczonego terminu, nie poniesiemy żadnych dodatkowych opłat, dlatego warto korzystać z elastycznych ofert hotelowych.

Jak zarezerwować pokój hotelowy z głową?

Jeżeli klient nie dostosuje się do warunków rezygnacji, hotel Strzyżów ma prawo nałożyć na niego opłatę "no-show fee", której koszt zazwyczaj jest równowartością kosztu jednej doby hotelowej. Warto pamiętać, że koszty ten mogą być zróżnicowane w zależności od gwiazdek hotelowych, jak również części Polski, w której znajduje się hotel. Jednym z najlepszych sposobów na uniknięcie opłat jest wybieranie ofert elastycznych, jak również przestrzeganie terminów związanych z rezerwacjami pomieszczeń. Jeżeli ze względów losowych nie możemy stawić się w hotelu, warto zadzwonić na recepcję i wyjaśnić sprawę, ponieważ w wielu przypadkach hotele są gotowe pójść na kompromis. Zdecydowanie najgorszym rozwiązaniem będzie niepojawienie się w hotelu bez żadnego uprzedzenia.

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka
(0)
Zamknij
Twoja prywatność
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje te wykorzystywane są tylko do celów statystycznych w celu usprawnienia działania serwisu.
Zaakceptuj
Polityka prywatności