Najlepsze Porady WypoczynekZ dzieckiem na rower - o czym należy pamiętać? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Z dzieckiem na rower - o czym należy pamiętać?

Z dzieckiem na rower - o czym należy pamiętać?

Lato w pełni, dlatego wiele osób korzysta z pięknej pogody spędzając czas na łonie natury. To także doskonały okres dla rowerzystów, którzy mogą w tym czasie wybrać się zarówno na dalsze lub bliższe wyprawy na czterech kółkach. Coraz popularniejsze staje się podróżowanie z maluchami, które są jeszcze zbyt małe aby mogły samodzielnie wsiąść na rower, a jednocześnie na tyle duże, że mogą być przewożone w odpowiednim foteliku. Dzięki temu można spędzić czas z rodziną, nie rezygnując z aktywności fizycznej.


Zanim wybierzemy się na rower z dzieckiem musimy odpowiednio zaplanować taką wspólną wyprawę. Warto rozpocząć od sprawdzenia stanu roweru, zwłaszcza jeśli przez długi czas stał nieużywany. Sprawdźmy, czy dobrze działają hamulce, przerzutki oraz światła. Jeśli w oponach brakuje powietrza, koniecznie je napompujmy. Pojazd musi być sprawny, ponieważ będzie odpowiadał za bezpieczeństwo dwóch osób. Dzieci, które są już w stanie samodzielnie usiąść mogą podróżować specjalnych fotelikach na rower. Na rynku można spotkać modele przeznaczone już dla 9-miesięcznych maluchów, jednak specjaliści zalecają, aby wstrzymać się z tego rodzaju aktywnością, dopóki dziecko nie ukończy 18 miesięcy. Jazda na rowerze wiąże się często ze wstrząsami, a kręgosłup niemowlaka nie jest jeszcze na tyle wykształcony, aby mógł być na nie odporny. 

Przed wyborem fotelika na rower warto dobrze rozeznać się w temacie. Chodzi w końcu o bezpieczeństwo dziecka, dlatego warto sprawdzić, czy model, który nas interesuje posiada odpowiednie standardy. Przeglądając oferty natrafimy głównie na dwa rodzaje fotelików. Pierwszy, to modele montowane z przodu, natomiast drugie mocuje się z tyłu. Wybór zależy w dużej mierze od preferencji, a także od tego, jak pewnie czujemy się rowerze. Foteliki montowane z przodu wymagają szerszego rozstawu nóg i sprawnego operowania pojazdem, jednak w zamian za to oferują możliwość stałej obserwacji dziecka. Ważną cechą fotelika może być dla wielu rodziców możliwość regulacji oparcia. Zapewnia ona większy komfort i wygodę dla dziecka. 

Oprócz sprawnego pojazdu i bezpiecznego fotelika warto również zadbać o inne kwestie. Bardzo ważne są kaski, które dobrze ochronią głowy. Rodzic powinien zadbać o taki gadżet nie tylko dla dziecka, ale również dla samego siebie. Podczas wspólnych wycieczek rowerowych przyda się również apteczka podróżna zaopatrzona w takie przedmioty jak bandaż, plastry na obtarcia oraz wodę utlenioną. Nawet podczas bardzo ostrożnej i uważnej jazdy, nigdy nie mamy pewności, że nie przytrafi nam się nieszczęśliwy upadek, dlatego warto być przygotowanym na takie sytuacje. Oprócz tego spakujmy coś do picia i jedzenia. 

Wspólne wyprawy rowerowe z dzieckiem sprawią, że maluch już od najmłodszych lat odczuje chęć do jazdy na dwóch kółkach i aktywnego spędzania wolnego czasu. To także duża korzyść dla rodziców, którzy nie muszą całkowicie rezygnować ze sportu podczas opieki nad dzieckiem. 

Więcej informacji o tym jak się przygotować do jazdy rowerem z dzieckiem znajdziesz w serwisie www.ranking-foteliki.pl

Dodaj komentarz

mama Jasia
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Fajne foteliki dla dzieci na rower widziałam ostatnio w Smyku.

Stefka
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Bezpieczeństwo najważniejsze

aAM
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

dziecko w kasku to podstawa - ale kas musi być porządnie zapięty i co naważniejsze nie taki kas za 15 zł ale z dwojga złęgo lepszy tani niz zaden :)


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Błąd 80072EFE podczas próby aktualizacji systemu Windows 7...
80072EFE i po problemie aktualizacja rozwiązała problem
Ile razy można ogłosić upadłość? It's remarkable in favor of...
poza winem polecma sie tam wybrać ! pięknie tam jest
Najlepiej zostać w domu a jak nie to schować się w samochodzie...
Ja wolę ćwiczyć wieczorem
Łatwo przesadzić z opalaniem się i nabawić się oparzeń....
Przydatne porady