09.02.2024

5 błędów, które popełniasz w pracy

5 błędów, które popełniasz w pracy

Ocena artykułu

Na podstawie 2 opinii
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
autor
Autor artykułu
Ewa Wojciechowska
Ewa jest redaktorem portalu najlepsze-porady.pl, specjalizującym się w tematach związanych z kulinariami i zdrowym gotowaniem. Jej artykuły zawierają przepisy na smaczne i zdrowe potrawy, porady dotyczące planowania posiłków oraz informacje o wartościach odżywczych różnych produktów.
Udostępnij

Chociaż świadomość w kwestii zdrowia rośnie z dnia na dzień, to jednak cały czas popełniamy mnóstwo błędów — szczególnie w środowisku pracy. Wiele wykonujemy odruchowo, zupełnie nie zdając sobie z nich sprawy.


1. Jesz przy biurku
Jeśli pracujesz przy biurku, z pewnością swój posiłek również spożywasz przy biurku, ponieważ „tak jest szybciej i wygodniej”. Jednakże jest to niezwykle niezdrowy nawyk, ponieważ stanowiska pracy pełne są bakterii oraz wszelakiego rodzaju zanieczyszczeń — rekordy biją komputery, myszki oraz klawiatury. Jeśli jesz posiłek przy biurku, ryzykujesz infekcją, zatruciem pokarmowym, oraz zniszczeniem sprzętu, np.: poprzez zalanie go kawą. Przy jedzeniu każdy z nas powinien się skupić na posiłku — praca i jedzenie w tym samym czasie nie wchodzą w grę. Posiłek warto spożyć w kuchni lub innym pomieszczeniu specjalnie do tego przeznaczonym.

2. Dotykasz twarzy
Dotykając swojej twarzy, przenosisz na nią wiele bakterii. Może być to przyczyna ciągłych wyprysków, problemów z cerą oraz podrażnień. Dodatkowo makijaż nie będzie tak trwały, jeśli będziesz żyć z nawykiem dotykania twarzy — skóra będzie się szybciej przetłuszczać.

3. Pozostajesz w bezruchu
Siedząc przy komputerze nie zmieniasz pozycji przez wiele godzin? Musisz to zmienić! Brak aktywności źle wpływa na kręgosłup, kondycję, figurę oraz ogólne samopoczucie. Przy siedzącej pracy warto od czasu do czasu zrobić sobie krótką przerw na spacer lub rozciąganie.

4. Ignorujesz potrzeby fizjologiczne
Zakończenie zadania przedkładasz nad parcie na pęcherz? Odwlekanie wizyty w toalecie jest powszechnym zjawiskiem, ale również bardzo szkodliwym. Na dłuższą metę przyczyni się do problemów z pęcherzem oraz układem moczowym.

5. Patrzysz bez przerwy w ekran
Jeśli spędzasz przed komputerem wiele godzin, rób sobie krótkie przerwy — zamknij oczy lub rozejrzyj się dookoła. Daj odpocząć oczom, co jakiś czas.

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
(2)
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Czy opis porady 5 błędów, które popełniasz w pracy przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema 5 błędów, które popełniasz w pracy? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją poradę w komentarzu
~Porada 5 błędów, które popełniasz w pracy
09.02.2024
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
proste i banalne
~Józef Kowalczyk
09.02.2024
Zamknij
Twoja prywatność
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje te wykorzystywane są tylko do celów statystycznych w celu usprawnienia działania serwisu.
Zaakceptuj
Polityka prywatności