09.02.2024

Jak walczyć z nerwicą?

Jak walczyć z nerwicą?

Ocena artykułu

Na podstawie 2 opinii
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
autor
Autor artykułu
Piotr Nowak
Piotr jest redaktorem portalu najlepsze-porady.pl, zajmującym się tematyką zdrowego stylu życia i fitnessu. Jego artykuły oferują praktyczne wskazówki dotyczące aktywności fizycznej, planowania zdrowych posiłków oraz motywacji do zmiany nawyków na lepsze.
Udostępnij

Nerwica w naszych czasach jest coraz częściej diagnozowana nie tylko u osób starszych ale również i młodszych. Jest to poważna choroba, która może utrudnić w wielkim stopniu normalne funkcjonowanie w życiu codziennym chorej osoby oraz jej otoczeniu rodzinnym czy zawodowym. Na czym polega nerwica? Nerwica to choroba, która objawia się w cztery różne sposoby. Najczęściej osoba, która jest chora nie potrafi rozpoznać u siebie objawy lub nie przyznaje się do nich. Dlatego bardzo ważna jest rola rodziny i najbliższych bo to oni powinni zauważyć od razu problem. Początkowymi objawami to nadmierny stres i niepokój, które mogą być wywoływane nawet przez sytuacje i rzeczy, które są mało ważne. Dodatkowo, osoba chora na nerwicę często odczuwa zmęczenie oraz senność i mogą pojawić się początki depresji lub zachowań agresywnych.

Jak więc walczyć z nerwicą? Co trzeba zrobić? Najlepsze-porady.pl mają dla Ciebie wskazówki, które pozwolą Ci pomóc każdej osobie chorej na nerwicę!


1) Dobry psychoterapeuta

Pierwszym krokiem w walce z tą chorobą to oczywiście znalezienie odpowiedniego specjalisty - psychoterapeutę - który podejmie się leczenia pacjenta. Dobry psychoterapeuta przepisze dobrą terapię farmakologiczną, która polega na przepisaniu leków i środków uspokajających, ale również będzie często planował spotkania z pacjentem, gdzie będą rozwiązywać problemy i fobie pacjenta oraz nadmierną reakcję na nie.

2) Wsparcie rodziny

Rodzina i bliskie otoczenie musza jak najbardziej być aktywne w procesie leczenia pacjenta na nerwicę i stale go motywować oraz wspierać. Rodzina dużo szybciej potrafi zaobserwować nasze reakcje oraz zmiany w zachowaniach i nastrojach niż my potrafimy sobie to uświadomić. Dlatego tak ważne jest aby być ze sobą jak najbliżej i w stałym kontakcie oraz dużo rozmawiać.

3) Hobby i aktywność

Osoba chora na nerwicę zawsze może sobie znaleźć zajęcia poza pracą i obowiązkami, które zapewnią jej chwilę relaksu i uspokojenia po całym dniu chaosu. Takie zajęcia mogą być: joga, pilates, aerobik czy medytacja.

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
(2)
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Czy inspiracja Jak walczyć z nerwicą? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak walczyć z nerwicą?? Jeżeli tak proszę dodaj swoją poradę w komentarzu
~Porada Jak walczyć z nerwicą?
09.02.2024
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
ciekawe może i tak...
~Anastazja Jaworska
09.02.2024
Zamknij
Twoja prywatność
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje te wykorzystywane są tylko do celów statystycznych w celu usprawnienia działania serwisu.
Zaakceptuj
Polityka prywatności