09.02.2024

Jakich kosmetyków i zabiegów unikać latem?

Jakich kosmetyków i zabiegów unikać latem?

Ocena artykułu

Na podstawie 1 opinii
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
autor
Autor artykułu
Karolina Wiśniewska
Karolina jest redaktorem portalu najlepsze-porady.pl, specjalizującym się w tematach związanych z domem i ogrodem. Jej artykuły zawierają praktyczne porady dotyczące aranżacji wnętrz, pielęgnacji roślin, oraz organizacji przestrzeni wokół domu.
Udostępnij

Wysokie temperatury oraz promienie słoneczne mają bardzo negatywny wpływ na kondycję naszej skóry. Dlatego też latem warto zadbać trochę bardziej o swoją skórę, aby szkodliwe czynniki nie przyczyniły się do jej trwałych uszkodzeń. Najlepsze-porady.pl przygotowało dla was listę kosmetyków i zabiegów kosmetycznych, które najlepiej jest unikać podczas wakacji ponieważ one mogą większych jeszcze bardziej ryzyko podrażnienia i uszkodzenia naszej skóry.


Perfumy

Gdy tylko temperatury są wyższe warto ograniczyć stosowania perfum lub unikać ich stosowania bezpośrednio na skórę. Olejki eteryczne, które zawierają perfumy oraz promienie słońca mogą podrażnić w wielkim stopniu twoją skórę. Najlepiej jest korzystać z perfum, które naniesiesz na ubraniach.

Tusz i eyeliner niewodooprorny

Tego rodzaju kosmetyki, które są stosowane w okolicach oczów mogą być przyczyną pojawienia się zapalenia oka czy jęczmienia. Podczas wysokiej temperatury my pocimy się bardziej co oznacza że tusz oraz eyeliner niewodoodporny bardzo łatwo może się rozpłynąć i rozmazać. Oprócz nieatrakcyjnego wyglądu taka sytuacja jest idealna dla rozwijających się bakterii. Bezpiecznym rozwiązaniem to stosowanie wodoodpornego tuszu i eyeliner w wakacje.

Róż do policzków

Nie jest to znanym faktem, jednak róż do policzków zawiera czerwony barwik. Narażenie skóry pokrytej różem na długie przebywanie na słońcu może mieć jako skutek pojawienie się przebarwień i wysypki na twarzy. To dotyczy wszystkich kosmetyków, które mogą zawierać czerwony barwnik, jak np. cienie do powiek w takim kolorze.

Laserowe zabiegi

Zabiegi z wykorzystaniem lasera mogą sprawić Ci wielkie problemy skórne. Zaleca się nie przebywać na słońcu przed oraz po takiego rodzaju zabiegach. A skoro wakacje są tak krótkie i szkoda nie korzystać z takiej pogody to lepiej pozostaw tego typu zabiegi na jesień lub zimę.

Solarium

Jest udowodnione że solarium ma bardzo negatywny wpływ na naszą skórę i może się przyczyniać do zachorowania na raka skóry. W okresie letnim w zupełności wystarczą promienie słoneczne i nawet wtedy musimy być bardzo ostrożni. Co za dużo to niezdrowo, dlatego opalanie też musi być z umiarem i w granicach logiki.

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
(1)
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Czy nasza porada Jakich kosmetyków i zabiegów unikać latem? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jakich kosmetyków i zabiegów unikać latem?? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją radę w komentarzu
~Porada Jakich kosmetyków i zabiegów unikać latem?
09.02.2024
Zamknij
Twoja prywatność
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje te wykorzystywane są tylko do celów statystycznych w celu usprawnienia działania serwisu.
Zaakceptuj
Polityka prywatności