Najlepsze Porady Zdrowie5 błędów, które popełniasz w pracy Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

5 błędów, które popełniasz w pracy

5 błędów, które popełniasz w pracy Stanowisko pracy

Chociaż świadomość w kwestii zdrowia rośnie z dnia na dzień, to jednak cały czas popełniamy mnóstwo błędów — szczególnie w środowisku pracy. Wiele wykonujemy odruchowo, zupełnie nie zdając sobie z nich sprawy.


1. Jesz przy biurku
Jeśli pracujesz przy biurku, z pewnością swój posiłek również spożywasz przy biurku, ponieważ „tak jest szybciej i wygodniej”. Jednakże jest to niezwykle niezdrowy nawyk, ponieważ stanowiska pracy pełne są bakterii oraz wszelakiego rodzaju zanieczyszczeń — rekordy biją komputery, myszki oraz klawiatury. Jeśli jesz posiłek przy biurku, ryzykujesz infekcją, zatruciem pokarmowym, oraz zniszczeniem sprzętu, np.: poprzez zalanie go kawą. Przy jedzeniu każdy z nas powinien się skupić na posiłku — praca i jedzenie w tym samym czasie nie wchodzą w grę. Posiłek warto spożyć w kuchni lub innym pomieszczeniu specjalnie do tego przeznaczonym.

2. Dotykasz twarzy
Dotykając swojej twarzy, przenosisz na nią wiele bakterii. Może być to przyczyna ciągłych wyprysków, problemów z cerą oraz podrażnień. Dodatkowo makijaż nie będzie tak trwały, jeśli będziesz żyć z nawykiem dotykania twarzy — skóra będzie się szybciej przetłuszczać.

3. Pozostajesz w bezruchu
Siedząc przy komputerze nie zmieniasz pozycji przez wiele godzin? Musisz to zmienić! Brak aktywności źle wpływa na kręgosłup, kondycję, figurę oraz ogólne samopoczucie. Przy siedzącej pracy warto od czasu do czasu zrobić sobie krótką przerw na spacer lub rozciąganie.

4. Ignorujesz potrzeby fizjologiczne
Zakończenie zadania przedkładasz nad parcie na pęcherz? Odwlekanie wizyty w toalecie jest powszechnym zjawiskiem, ale również bardzo szkodliwym. Na dłuższą metę przyczyni się do problemów z pęcherzem oraz układem moczowym.

5. Patrzysz bez przerwy w ekran
Jeśli spędzasz przed komputerem wiele godzin, rób sobie krótkie przerwy — zamknij oczy lub rozejrzyj się dookoła. Daj odpocząć oczom, co jakiś czas.

Dodaj komentarz

Porada 5 błędów, które popełniasz w pracy
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 532
facebook unlike 1

Czy opis porady 5 błędów, które popełniasz w pracy przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema 5 błędów, które popełniasz w pracy? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją poradę w komentarzu

Józef Kowalczyk
Dodano:
facebook like 3
facebook unlike 0

proste i banalne


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Błąd 80072EFE podczas próby aktualizacji systemu Windows 7...
80072EFE i po problemie aktualizacja rozwiązała problem
Ile razy można ogłosić upadłość? It's remarkable in favor of...
poza winem polecma sie tam wybrać ! pięknie tam jest
ciekawe może i tak...
ciekawe może i tak...
porada dość ciekawa
Biotynę poleciła mi moja przyjaciółka, która odkąd ją...