Najlepsze Porady Zdrowie5 prostych sposobów, jak odstawić kawę Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

5 prostych sposobów, jak odstawić kawę

5 prostych sposobów, jak odstawić kawę Kawa

Kawa jest dosyć uzależniającym trunkiem, który pozwala nam obudzić się z rana lub przetrwać popołudniowy letarg — wzmacnia naszą produktywność, jednakże tylko na krótki okres, po którym następuje regres... i właśnie wtedy chcemy sięgnąć po kolejną kawę. Na dłuższą metę taki stan rzeczy nie przetrwa próby czasu. A co jeśli dowiesz się, że będzie znacznie bardziej produktywny, jeżeli nie napijesz się kawy? Wystarczy, że przyzwyczaisz do tego swój organizm. Zatem, jak przestać pić kawę? Poniżej znajdziesz pięć prostych sposób, dzięki którym pokonasz chęć sięgnięcia po czarny napój.


1. Zwiększ aktywność
Przerwę na kawę w pracy można porównać do przerwy na papierosa — masz wtedy możliwość opuszczenia swojego biurka na kilka minut oraz odpoczęcia od wykonywanej pracy. Kawa jest w tym przypadku jedynie wymówką. Jeżeli zauważasz u siebie takie zachowanie, być może warto przez te pięć minut porozmawiać z kolegą z pracy lub przejść się na krótki spacer/wykonać kilka ćwiczeń, które zmuszą krążenie do pracy. Wszystkie wymienione opcje pozwolą Ci na kilka minut przerwy, bez konieczności sięgania po kawę.

2. Obudź się
Nie wyspałeś się i ciągle nie możesz się obudzić, ponieważ cały czas ziewasz? Myślisz, że kawa będzie jedynym rozwiązaniem, które pozwoli Ci znowu stanąć na nogi i wziąć się za pracę? Nic bardziej mylnego. Kawa pobudzi Cię tylko na chwilę, a później nastąpi dalszy spadek energii — jeszcze gorszy od tego pierwotnego. Będziesz miał wtedy chęć do sięgnięcia po kolejną filiżankę kawy. Najlepszym sposobem na poranne ziewanie jest 7 godzin snu codziennie — kładź się o regularnych godzinach, a na pewno poczujesz różnicę.

3. Kawa dla smaku
Jesteś koneserem kawy i pijesz ją z czystej przyjemności? Oczywiście nic w tym złego. Kawa może mieć różnorodny smak, który zależy od rodzaju zastosowanej mieszanki, spalenia ziaren oraz ich smaku. Być może od czasu do czasu warto zrezygnować z kawy i napić się... herbaty! Chociaż herbata zawiera również sporą dawkę kofeiny, to jednak zawsze jest to ciekawe urozmaicenie. Herbaty dostępne są w wielu ciekawych formach oraz smakach.

4. Popracuj nad skupienie
Napicie się kawy jest dla Ciebie momentem, w którym stajesz się w pełni wypoczęty oraz przygotowany do dnia? Kawa pomaga Ci się skupić oraz odciąć od rozpraszających Cię rzeczy, jeżeli tak, to oznacza to, że jesteś nadmiernie zestresowany — w stresujących chwilach przeglądasz aplikacje społecznościowe. Zamiast kawy, spróbuj medytacji. Z pewnością jest to sposób, który pozwoli Ci odzyskać skupienia, a jednocześnie nie będzie negatywnie wpływał na funkcjonowanie twojego organizmu.

5. Uzależnienie
Jeżeli zacząłeś pić kawę i nie możesz bez niej wytrwać nawet kilka godzin, stale o niej myślisz i czujesz jej zapach, to znaczy, że jesteś od niej uzależniony. Twój organizm nie potrafi normalnie funkcjonować bez codziennej dawki kofeiny — jest ona niczym paliwo dla samochodu, napędza Cię do dalszego działania. Aby całkowicie odstawić kawę, powinieneś działać powoli oraz z rozwagą — na początku zmniejsz ilość przyjmowanego trunku. Jeżeli zaczniesz coraz mniej polegać na kawie, twoja misja zakończy się sukcesem.

Dodaj komentarz

Porada 5 prostych sposobów, jak odstawić kawę
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 676
facebook unlike 1

Czy inspiracja 5 prostych sposobów, jak odstawić kawę przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema 5 prostych sposobów, jak odstawić kawę? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją poradę w komentarzu

Olga Kucharska
Dodano:
facebook like 2
facebook unlike 0

proste i banalne

~Hubert
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Dobry poradnik, postaram się zastosować i może uda mi się rzucić kawę lub chociaż zminimalizować jej ilość w ciągu dnia.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Pomocny artykuł
Przydatne porady
Na pewno wypróbuję tych metod
Pomocne porady
ciekawa porada
Probiotyki doskonale wpływają na nasz układ odpornościowy.
Czy porada Jak pozbyć się opalenizny? pomogła Ci się ? Może...
ciekawa porada