Najlepsze Porady Zdrowie5 sposobów, żeby się skutecznie wyspać Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

5 sposobów, żeby się skutecznie wyspać

5 sposobów, żeby się skutecznie wyspać Łóżko

Z dnia na dzień jesteś coraz bardziej niewyspania, chociaż starasz się temu zaradzić? Kładziesz się wcześniej spać i ciągle marzysz, żeby się porządnie wyspać? Ogromne znaczenie mają nasze nawyki oraz wykonywane za dnia czynności — nawet drobna zmiana może przyczynić się do zdrowego snu. Dzięki wprowadzeniu w życie poniższych porad codziennie będziesz budzić się w pełni wyspana i gotowa do działania, nawet jeżeli przed tobą jest długi dzień pełen wyzwań.


1. Nie jedz bezpośrednio przed snem
Spożywanie pokarmów przed snem, nie jest dobrym pomysłem ponieważ organizm podczas snu powinien wypoczywać, a nie pracować nad trawieniem dostarczonych mu składników odżywczych. Wieczorami warto zrezygnować z przekąsek. Warto przynajmniej na dwie godziny przed snem zrezygnować z jedzenia.

2. Odpręż się
Jeżeli Twoja przestrzeń wypoczynkowa nie będzie odpowiednio przygotowana, nie masz najmniejszych szans na spokojny i komfortowy sen. Na Twoją jakoś snu może wpływać, nie tylko czystość pościeli, ale również odpowiednio skręcone kaloryfery i przewietrzony pokój. Jednym ze sposobów na uzyskanie wymarzonego snu jest zadbanie o to, aby sypialnia kojarzyła nam się ze spaniem — do tej przestrzeni nie należy wprowadzać niepotrzebnych urozmaiceń — warto zrezygnować z telewizora.

3. Kładź się o tej samej godzinie
Jest weekend i chcesz posiedzieć trochę dłużej? Nie jest to zbyt dobre rozwiązanie. Chodzenie do łóżka regularnie, a także wstawanie o tej samej godzinie sprawi, że Twój organizm zamieni się w swoisty zegar, który naturalnie będzie Cię usypiał, a także budził.

4. Ćwicz codziennie
Dawka codziennych ćwiczeń (niekoniecznie długich i wymagających, jednak porządnie rozgrzewających) jest najlepszym sposobem na osiągnięcie wymarzonego snu. Nie tylko wpłyniesz na poprawę kształtu swojej sylwetki, ale również zmęczysz swój organizm w dobry sposób, co pomoże Ci szybciej zasnąć.

5. 15 minut drzemki
Jesteś wypompowana i nie możesz utrzymać otwartych oczu? Znacznie lepszym działaniem od kawy mogą pochwalić się krótkie drzemki, które nie powinny przekraczać 15 minut. Po tak krótkiej drzemce powinnaś czuć przypływ energii, jednakże nie przeciągaj jej, ponieważ może się to przemienić w kilkugodzinny wypoczynek, po którym na pewno nie zaśniesz.

Dodaj komentarz

Porada 5 sposobów, żeby się skutecznie wyspać
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 14
facebook unlike 1

Czy porada 5 sposobów, żeby się skutecznie wyspać przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema 5 sposobów, żeby się skutecznie wyspać? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją poradę w komentarzu

Iwo Borowski
Dodano:
facebook like 5
facebook unlike 0

porada dość ciekawa

Alina
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Cenne porady.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Błąd 80072EFE podczas próby aktualizacji systemu Windows 7...
80072EFE i po problemie aktualizacja rozwiązała problem
Ile razy można ogłosić upadłość? It's remarkable in favor of...
poza winem polecma sie tam wybrać ! pięknie tam jest
hmmm ciekawe
Samodzielne badanie piersi to jest bardzo ważna sprawa, każda...
porada dość ciekawa
Wykrycie raka piersi jest zwykle możliwe poprzez zastosowanie...