Najlepsze Porady ZdrowieCo może oznaczać ból nóg? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Co może oznaczać ból nóg?

Co może oznaczać ból nóg?

Nasze nogi narażone są na ciągłe obciążenie, a czasami nawet przeciążenia i urazy, dlatego czasem zauważmy u siebie pojawiający się ból. Jeżeli bol pojawia się raz na jakiś czas, nie powinniśmy mieć powodów do niepokoju, jednakże, gdy ból nóg zacznie nam dokuczać praktycznie codziennie i jest nawracający, tym samym utrudnia normalne funkcjonowanie, warto zwrócić się o pomoc. Dobry flebolog przeprowadzi badanie USG żył Doppler, sprawdzi stan zastawek i przepływ krwi, a następnie postawi diagnozę oraz dobierze odpowiednią metodę leczenia.


Dlaczego bolą nas nogi?

Nogi mogą boleć z różnych powodów - ból może być objawem problemów neurologicznych, problemów naczyniowych, jak również problemów mięśniowo-szkieletowych. Jedną z częstszych przyczyn bólu nóg jest zakrzepica żył głębokich, która na początku przebiega bezobjawowo, jednakże rozwojowi schorzenia towarzyszą ból w nodze oraz nasilające się obrzęki, które widoczne są podczas chodzenia i stania. W przypadku zakrzepicy widoczna jest poprawa po podniesieniu nóg do góry i po wypoczynku. Zakrzepica żył głębokich powstaje w żyłach - zazwyczaj spowalnia przepływ krwi lub je całkowicie blokują. Podczas zakrzepicy żył głębokich najczęściej podaje się leki przeciwzakrzepowe, które rozpuszczają zakrzepy powstające w żyłach. Dodatkowo lekarze stosują w leczeniu preparaty o działaniu przeciwbólowym oraz działaniu przeciwzapalnym.

Inne przyczyny bólu nóg

Nogi mogą nas również boleć na skutek ich niedokrwienia, tzn. rozwoju zmian miażdżycowych. Jednym z pierwszych objawów miażdżycy jest oziębienie oraz bladość stóp,  wraz z czasem pojawia się ból nóg podczas chodzenia, który ustępuje od razu po wypoczynku. Jeżeli mamy do czynienia z miażdżycą niezwykle ważne jest wkomponowanie do naszego życia codziennej aktywności fizycznej, np. jazdy na rowerze czy chodzenia na spacery. Kolejną przyczyną bólu nóg może okazać się przewlekła niewydolność żylna. Głównym objawem tej choroby jest uczucie zmęczenia nóg, a także ich ciężkości. Co więcej, można zauważyć spory obrzęk nóg, jak również tworzące się na skórze pajączki i żylaki.

Dodaj komentarz

Porada Co może oznaczać ból nóg?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 337
facebook unlike 1

Czy nasza porada Co może oznaczać ból nóg? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Co może oznaczać ból nóg?? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją poradę w komentarzu


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

i sprawdzić vin... :)
mocne czerwone wina dobrze smakują w sosie spaghetti ! -...
Polecam Okna z profilu Streamline to nowoczesne rozwiązania,...
antykoncepcja :D
Czy opis porady Jak rzucić palenie? przydała Ci się ? Może...
Czy porada Jak pozbyć się chloru z wody? pomogła Ci się ? Może...
ciekawa porada
Czy nasza porada Prosty przepis na tybetański eliksir młodości...