Najlepsze Porady ZdrowieCo warto wiedzieć o implantach zębowych? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Co warto wiedzieć o implantach zębowych?

Co warto wiedzieć o implantach zębowych?

Implanty są bardzo popularną metodą uzupełniania braków w uzębieniu. Są wytrzymałe, a dzięki zaawansowanej obecnie technologii ich wykonywania, trudno odróżnić je od zębów naturalnych. Co warto wiedzieć w temacie implantów? Jakie są ich rodzaje? Czy istnieją przeciwwskazania do ich wykonywania? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.


Rodzaje implantów zębowych

Implantologia to dziedzina, która ma już kilkadziesiąt lat. W ciągu tak długiego czasu opracowano wiele rodzajów implantów. Najpopularniejszymi są implanty tytanowe, które są obojętne dla organizmu człowieka. Cechuje je również bardzo duża wytrzymałość. Na rynku dostępne są także implanty cyrkonowe. Doskonale odwzorowują naturalne zęby, a ponadto są odporne na temperatury i ścieranie. Implanty można również podzielić na jednofazowe i dwufazowe. Różnią się one między sobą inwazyjnością zabiegu.

Jak wygląda zabieg?

Wszczepianie implantów wykonuje się przy znieczuleniu miejscowym, dlatego nie ma mowy o żadnym bólu. Podstawą do zaplanowania leczenia jest badanie RTG. Czasem lekarz może zlecić również inne badania - dentysta Rzeszów Czas zabiegu uzależniony jest od ilości wszczepianych implantów, dlatego każdy przypadek jest indywidualny. W przypadku implantów dwufazowych, zabieg wymaga kilku wizyt, przez co cały proces leczenia może potrwać nawet kilka miesięcy.

Przeciwwskazania do wszczepienia implantów

Zabieg wszczepienia implantów nie jest niestety możliwy do przeprowadzenia u wszystkich osób. Przeciwwskazaniem jest między innymi paradontoza. Umieszczenie implantu wymaga również odpowiedniego stanu kości, dlatego jej zanik spowodowany stanem zapalnym lub też zbyt długim czasem, jaki upłynął od utraty zęba może również uniemożliwić zabieg. Pod uwagę bierze się również ogólny stan zdrowia pacjenta. Implantów nie wykonuje się więc u osób chorych na cukrzycę, AIDS, czy nowotwory. Przeciwwskazaniem jest także ciąża.

Dodaj komentarz

Porada Co warto wiedzieć o implantach zębowych?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 36
facebook unlike 1

Czy nasza porada Co warto wiedzieć o implantach zębowych? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Co warto wiedzieć o implantach zębowych?? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją radę w komentarzu


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Błąd 80072EFE podczas próby aktualizacji systemu Windows 7...
80072EFE i po problemie aktualizacja rozwiązała problem
Ile razy można ogłosić upadłość? It's remarkable in favor of...
poza winem polecma sie tam wybrać ! pięknie tam jest
Pielęgnacja zębów jest ważna, aby zęby się nie psuły.
W obecnej sytuacji przeraża mnie bezmyślność i głupota jak...
Czy opis porady Jakie właściwości mają sery i które warto...
To wcale nie jest głupi pomysł. Ceny pójdą w górę na bank a...