09.02.2024

Co warto wiedzieć o implantach zębowych?

Co warto wiedzieć o implantach zębowych?

Ocena artykułu

Na podstawie 1 opinii
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
autor
Autor artykułu
Krzysztof Szymański
Krzysztof jest redaktorem portalu najlepsze-porady.pl, zajmującym się tematyką psychologii i rozwoju osobistego. Jego artykuły zawierają praktyczne wskazówki dotyczące radzenia sobie ze stresem, budowania pewności siebie oraz osiągania sukcesu w życiu osobistym i zawodowym.
Udostępnij

Implanty są bardzo popularną metodą uzupełniania braków w uzębieniu. Są wytrzymałe, a dzięki zaawansowanej obecnie technologii ich wykonywania, trudno odróżnić je od zębów naturalnych. Co warto wiedzieć w temacie implantów? Jakie są ich rodzaje? Czy istnieją przeciwwskazania do ich wykonywania? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.


Rodzaje implantów zębowych

Implantologia to dziedzina, która ma już kilkadziesiąt lat. W ciągu tak długiego czasu opracowano wiele rodzajów implantów. Najpopularniejszymi są implanty tytanowe, które są obojętne dla organizmu człowieka. Cechuje je również bardzo duża wytrzymałość. Na rynku dostępne są także implanty cyrkonowe. Doskonale odwzorowują naturalne zęby, a ponadto są odporne na temperatury i ścieranie. Implanty można również podzielić na jednofazowe i dwufazowe. Różnią się one między sobą inwazyjnością zabiegu.

Jak wygląda zabieg?

Wszczepianie implantów wykonuje się przy znieczuleniu miejscowym, dlatego nie ma mowy o żadnym bólu. Podstawą do zaplanowania leczenia jest badanie RTG. Czasem lekarz może zlecić również inne badania - dentysta Rzeszów Czas zabiegu uzależniony jest od ilości wszczepianych implantów, dlatego każdy przypadek jest indywidualny. W przypadku implantów dwufazowych, zabieg wymaga kilku wizyt, przez co cały proces leczenia może potrwać nawet kilka miesięcy.

Przeciwwskazania do wszczepienia implantów

Zabieg wszczepienia implantów nie jest niestety możliwy do przeprowadzenia u wszystkich osób. Przeciwwskazaniem jest między innymi paradontoza. Umieszczenie implantu wymaga również odpowiedniego stanu kości, dlatego jej zanik spowodowany stanem zapalnym lub też zbyt długim czasem, jaki upłynął od utraty zęba może również uniemożliwić zabieg. Pod uwagę bierze się również ogólny stan zdrowia pacjenta. Implantów nie wykonuje się więc u osób chorych na cukrzycę, AIDS, czy nowotwory. Przeciwwskazaniem jest także ciąża.

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
(1)
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Czy nasza porada Co warto wiedzieć o implantach zębowych? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Co warto wiedzieć o implantach zębowych?? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją radę w komentarzu
~Porada Co warto wiedzieć o implantach zębowych?
09.02.2024

Nowe artykuły

Co to jest najpiękniejszy domek do wynajęcia w Radawie wśród lasów iglastych?
Co to jest najpiękniejszy domek do wynajęcia w Radawie wśród lasów iglastych?
Radawa to malownicza miejscowość położona w sercu lasów iglastych. To właśnie tutaj znajduje się najpiękniejszy domek do wynajęcia, który oferuje niepowtarzalne doznania związane z bliskością natury i możliwością
Różnice między maszynami pakującymi dla branży spożywczej oraz przemysłowej
Różnice między maszynami pakującymi dla branży spożywczej oraz przemysłowej
Pakowanie produktów to kluczowy element w wielu sektorach przemysłu, od branży spożywczej po przemysł ciężki. Odpowiednie opakowanie zapewnia nie tylko ochronę produktu, ale także wpływa na efektywność procesów
Technologia CNC i jej rola w nowoczesnym meblarstwie
Technologia CNC i jej rola w nowoczesnym meblarstwie
Współczesne meblarstwo, będące integralną częścią dziedziny wzornictwa i produkcji, znajduje się w dynamicznym procesie przemian, podążając za nieustannym postępem technologicznym i niezbędnymi adaptacjami do zmieniających się
Różnice między aftami a pleśniawkami - jak je rozpoznać?
Różnice między aftami a pleśniawkami - jak je rozpoznać?
Zdrowie jamy ustnej jest kluczowe dla naszego ogólnego samopoczucia, a pojawiające się w niej problemy mogą znacząco wpłynąć na jakość życia. Dwie najczęstsze dolegliwości, które mogą powodować dyskomfort w jamie ustnej, to afty i pleśniawki. Chociaż często używamy tych terminów zamiennie, to są to różne schorzenia, które wymagają innego podejścia do leczenia. W dalszej części niniejszego artykułu przedstawiamy, czym się różnią, jak je rozpoznać i jak skutecznie je leczyć (np. nieocenionym wsparciem w procesie regeneracji uszkodzonych tkanek może być żel na afty i pleśniawki Aftident).
Zamknij
Twoja prywatność
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje te wykorzystywane są tylko do celów statystycznych w celu usprawnienia działania serwisu.
Zaakceptuj
Polityka prywatności