Najlepsze Porady ZdrowieCzym na co dzień w pracy zajmuje się pielęgniarka?

Czym na co dzień w pracy zajmuje się pielęgniarka?

Czym na co dzień w pracy zajmuje się pielęgniarka?

Nie każdy jest zdolny do pracy w zawodzie pielęgniarki, ponieważ związana jest ona z nieustannym niesieniem pomocy chorym zarówno pod względem wsparcia psychicznego, jak również kompleksowej opieki fizycznej nawet w najtrudniejszych chwilach. Aby zostać pielęgniarką, koniecznie musisz być osobą empatyczną, której zależy na zdrowiu i życiu innych ludzi. Jeżeli chcesz nieść pomoc i oferować pacjentom należytą opiekę oraz profesjonalną wiedzę najprawdopodobniej świetnie sprawdzisz się w zawodzie pielęgniarki!


Kim jest pielęgniarka?

Pielęgniarka jest jednym z pracowników zakładu opieki zdrowotnej, której podstawowym zadaniem jest sprawowanie kompleksowej opieki nad chorymi pacjentami. Pielęgniarka nie tylko dba o właściwy komfort pacjentów, ale również pomaga im wykonywać czynności, których sami nie są w stanie wykonać. Od pielęgniarek wymagana jest odpowiednia wiedza medyczna, jak również predyspozycje psychiczne, dzięki którym szybko zyska zaufanie pacjentów, przez co poczują oni, że znajdują się w dobrym rękach.

Czym zajmuje się pielęgniarka?

Pielęgniarka w dzisiejszych czasach jest osobą, która pomaga lekarzowi — asystuje mu przy zabiegach i operacjach, a także jako pierwsza reaguje w przypadku pogorszenia stanu pacjenta czy zagrożenia jego życia. Jakie zadania wykonuje pielęgniarka podczas swojej pracy?

 • dba o należyty komfort pacjenta,
 • pomaga pacjentom w utrzymaniu higieny i czystości,
 • karmi pacjentów, a także pomaga im w czynnościach, których nie są w stanie sami wykonać,
 • podaje pacjentom leki zapisane przez lekarza,
 • wykonuje iniekcje i zmienia opatrunki,
 • asystuje lekarzowi przy przeprowadzanych zabiegach i operacjach,
 • zajmuje się profesjonalną obsługą sprzętu i aparatury medycznej,
 • udziela pierwszej pomocy w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia pacjenta,
 • prowadzi dokumentację pacjenta,
 • wykonuje szczepienia ochronne.

Jakimi cechami charakteryzuje się pielęgniarka?

 • Pielęgniarka powinna być przede wszystkim osobą otwartą na kontakt z drugim człowiekiem, ponieważ jej praca będzie polegać na kontakcie z pacjentami nawet w bardzo trudnych sytuacjach. Pielęgniarka powinna dodawać pacjentom pewności siebie i otuchy, kiedy tego potrzebują, dlatego ceni się u niej zdolności empatyczne oraz opiekuńcze. Pielęgniarka musi być cierpliwa i opanowana, ponieważ niektórzy pacjenci mogą okazać się dość trudnymi podopiecznymi.
 • Z drugiej strony pielęgniarka powinna być osobą stanowczą i zdystansowaną, która będzie odporna na cierpienie drugiego człowieka, ponieważ ciężkie choroby i śmieć pacjentów będą codziennością. Pielęgniarka powinna umieć pracować pod presją czasu i mieć zwiększoną odporność na stres, dzięki czemu wykonywana przez nią praca będzie maksymalnie dokładna i precyzyjna.
 • Podczas swojej pracy pielęgniarka będzie musiała pochwalić się siłą fizyczną, jak również zdolnościami manualnymi.

Gdzie pielęgniarka znajdzie pracę?

Pielęgniarka znajdzie pracę w szpitalach, przychodniach i ośrodkach zdrowia. Co więcej, zawód pielęgniarki korzystnie jest rozpatrywany w ośrodkach rehabilitacyjnych, hospicjach, a także w ambulatoriach. Współcześnie pielęgniarki zatrudniane są również w mieszkaniach prywatnie w celu kompleksowej opieki nad chorym.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Zdecydowanie zgadzam się z tytułem tego artykułu.
Odpowiedni Dress code również ma znaczenie.
Zasady Savoir Vivre są bardzo ważne.
Polecam wypróbować ten przepis.
Koronawirus, ale nie dajmy się zwariować.
Warto no zimę przygotować taki syrop z herbatą musi być wspaniały
Przecież suplementy nie zawierają żadnych substancji czynnych...
Jarmuż używam do sałatek, jest dużo przepisów w których możemy...