Najlepsze Porady ZdrowieCzym zajmuje się trener fitness? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Czym zajmuje się trener fitness?

Czym zajmuje się trener fitness?

Prowadzenie zdrowego trybu życia w dzisiejszych czasach cieszy się ogromną popularnością, dlatego rodzi się coraz większe zapotrzebowanie na trenerów fitness, którzy prowadzą zarówno zajęcia indywidualne, jak i grupowe dla osób, które zmagają się z nadwagą lub chcą osiągnąć idealną sylwetkę. Sport i aktywność fizyczna to Twoja pasja, którą chcesz zarażać innych? W takim przypadku możesz połączyć przyjemne z pożytecznym i zostać zawodowym trenerem fitness. Sprawdź, czy ten zawód jest stworzony właśnie dla Ciebie!


Kim jest trener fitness?

Trener fitness to osoba, której głównym zadaniem jest prowadzenie grupowych lub indywidualnych zajęć sportowych, do których wcześniej przygotuje odpowiedni zestaw ćwiczeń zależny od charakteru zajęć. Trener fitness przygotowując ćwiczenia, musi wziąć pod uwagę kondycję fizyczną oraz wiek osób, które będą w nich uczestniczyły. Co więcej, ćwiczenia muszą zostać dobrane tak, aby żadnego uczestnika nie narazić na kontuzje. Warto wiedzieć, że instruktor fitness ponosi odpowiedzialność za swoich podopiecznych, a także za ich zdrowie.

Czym zajmuje się trener fitness?

Trener fitness to osoba, która powinna być w pełni zaangażowana w swoją pracę. Jaki jest zakres obowiązków trenera fitness?

 • prowadzenie zajęć ruchowych na siłowni, basenie czy na lekcjach WF-u w szkołach,
 • prowadzenie zajęć grupowych lub indywidualnych,
 • ułożenie serii ćwiczeń lub układu choreograficznego, który będzie dopasowany do wieku oraz kondycji osób uczestniczących w ćwiczeniach,
 • dostosowanie ćwiczeń czy układu choreograficznego do rodzaju zajęć, np. zajęcia na zdrowy kręgosłup, zajęcia odchudzające czy zajęcia na uda i pośladki,
 • przygotowywanie ćwiczeń odprężających i korekcyjnych,
 • pomoc kursantom w dokonywaniu zdrowych wyborów i uświadamianie jak prawidłowo dbać o ciało i psychikę,
 • przekazywanie wiedzy na temat aktywnego stylu życia i tłumaczenie celu wykonywanych ćwiczeń.

Jakimi cechami charakteryzuje się trener fitness?

 • Instruktor fitness powinien być osobą uporządkowaną i w pełni profesjonalną, ponieważ ciąży na nim ogromna odpowiedzialność za zdrowie osób uczestniczących w zajęciach ruchowych.
 • Trener fitness powinien być otwarty na ludzi — dobra komunikacja i życzliwość jest kluczem do dalszej współpracy. Na zajęciach fitness będzie pojawiać się coraz więcej ludzi, jeżeli zobaczą oni, że osoba je prowadząca jest miła i charyzmatyczna.
 • Niezwykle ważna w zawodzie trenera jest również cierpliwość, ponieważ na zajęciach fitness mogą pojawiać się osoby początkujące, które mogą nie podołać szybkiemu tempu i wymagającym ćwiczeniom, dlatego konieczne będzie zaprezentowanie im ponownie kilku ćwiczeń i czuwanie nad nimi.
 • Trener fitness powinien emanować dobrą energią i motywować do działania, dlatego tak ważne w tym zawodzie jest zaangażowanie oraz pasja do tego co robimy.

Gdzie trener fitness znajdzie pracę?

Oczywiście instruktor fitness pracą znajdzie na siłowni, w centrach fitness, jak również w ośrodkach rekreacyjnych, ośrodkach odnowy biologicznej czy ośrodkach SPA. Zajęcia fitness mogą również odbywać się, np. na basenie czy w szkołach, a także w innych miejscach, w których pojawi się zapotrzebowanie na takie zajęcia. Jak widać, trener fitness ma wiele możliwości podjęcia pracy.

Dodaj komentarz

Porada Czym zajmuje się trener fitness?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 340
facebook unlike 1

Czy porada Czym zajmuje się trener fitness? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Czym zajmuje się trener fitness?? Jeżeli tak proszę dodaj swoją poradę w komentarzu

Elżbieta Krawczyk
Dodano:
facebook like 5
facebook unlike 0

ciekawa porada


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Błąd 80072EFE podczas próby aktualizacji systemu Windows 7...
80072EFE i po problemie aktualizacja rozwiązała problem
Ile razy można ogłosić upadłość? It's remarkable in favor of...
poza winem polecma sie tam wybrać ! pięknie tam jest
Chorób związanych z tarczycą nie należy lekceważyć bo mogą być...
Czy opis porady Jak rzucić palenie? przydała Ci się ? Może...
proste i banalne
najbardziej należy obawiać sie włośnicy i jedzenia...