Najlepsze Porady ZdrowieDlaczego włosy nadmiernie wypadają? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Dlaczego włosy nadmiernie wypadają?

Dlaczego włosy nadmiernie wypadają? @pixabay

Wypadające włosy to nie tylko utrapienie każdej kobiety, ale również i mężczyzn. Zanim sięgniesz po specjalne tabletki, szampony wzmacniające lub inne domowe kuracje przeciw wypadaniu włosów, spróbuj się zastanowić, dlaczego masz do czynienia z wypadaniem włosów. Nadmierne wypadanie włosów może być oznaką poważnej choroby, jak również zmian zachodzących w organizmie — czasami nawet zbyt dużej ilości stresu czy niewłaściwej diety. Standardowo człowiek powinien tracić do 100 włosów dziennie, jednakże przecież nie będziesz liczyć wypadających Ci włosów — warto jednak pamiętać, że im dłuższe masz włosy, tym bardziej będzie Ci się wydawało, że tracisz ich mnóstwo, a tak naprawdę wcale nie jest ich tak dużo.


Sprawdź, ile włosów wypada
Oczywiście nie chodzi nam o liczenie, czy rzeczywiście codziennie wypada Ci do 100 włosów dziennie, ponieważ jest to wręcz niemożliwe. Aby zaobserwować czy wypadają Ci włosy, musisz zachować czujność, jeżeli zauważasz dużą ilość włosów pozostawianych w odpływie oraz na szczotce przez okres 3 miesięcy, a przyjmowanie biotyny, zmiana diety, a także szampony wzmacniające nie pomagają, powinieneś udać się do lekarza — najlepiej od razu umówić się na wizytę do dermatologa. Musisz jednak pogodzić się z faktem, że taka wizyta nie będzie dla Ciebie rozwiązaniem wszystkim problemów, będziesz musiał odwiedzić również innych specjalistów, ponieważ przyczyny związane z wypadaniem włosów mogą być różne.

Najczęstsze przyczyny wypadania włosów
Do najczęstszego czynnika związanego z wypadaniem włosów można zaliczyć stres, szczególnie stres przewlekły, który towarzyszy nam z dnia na dzień. Kolejną przyczyną wypadających włosów jest przewlekłe zmęczenie zestawione z nieprawidłową dietą, np. rygorystyczną dietą, którą chcieliśmy zrzucić zbędne kilogramy.

Jakie choroby powodują wypadanie włosów?
Nadmierne wypadanie włosów związane jest również z przewlekłymi chorobami, np. depresja czy cukrzyca, a także dotyczy wszelkich zmian hormonalnych. Często za wypadanie włosów odpowiedzialna jest choroba tarczycy, a nawet zespół policystycznych jajników. Również choroby zakaźne, a także choroby powodujące ogólne osłabienie organizmu doprowadzają do zwiększonego wypadania włosów. Często wypadanie włosów pojawia się po ciąży i porodzie, a także po operacjach, w których przyjmowane było znieczulenie ogólne.

Nieodpowiednia pielęgnacja, a wypadające włosy
Wypadające włosy mogą być również konsekwencją nieodpowiedniej pielęgnacji skóry głowy oraz włosów. Ciasne związywanie włosów, np. w wysokiego kucyka, czy zbyt nachalne i gwałtowne rozczesywanie włosów sprawia, że sami sobie je wyrywamy. Co więcej, codzienne prostowanie, farbowanie czy inne zabiegi stylizacyjne, a nawet farbowanie przyczyniają się do zniszczenia naturalnej struktury włosa, a następnie doprowadzają do jego wypadania. Na wypadanie włosów mogą mieć także wpływ warunki, w których przebywamy, np. klimatyzacja czy zanieczyszczone powietrze.

Witaminy na wypadające włosy
Jeżeli chcesz wspomóc swoje włosy podczas okresu ich nadmiernego wypadania, powinnaś zmienić dietę na bardziej różnorodną i pożywną, a także zacząć przyjmować suplementy oraz witaminy, które uzupełnią niedobory. Pomocne mogą okazać się także kosmetyki przeciwko wypadaniu włosów, np. szampony czy odżywki, które w swoim składzie mają witaminę E, A oraz ceramidy. W składzie warto również poszukiwać: aloesu, olejku jojoba, gliceryny i kolagenu.

Kiedy udać się do lekarza?
Jeżeli żadne domowe sposoby nie pomogą Ci zahamować wypadania włosów, konieczna będzie wizyta u lekarza specjalisty, który powinien wysłać Cię na badanie poziomu hormonów. Za łysienie androgenowe odpowiedzialny jest wysoki poziom androgenów. Podłoże hormonalne związane jest również z łysieniem plackowatym, które często pojawia się także na skutek stresu. Jednym ze skuteczniejszych badań skóry głowy i włosów jest trichogram, który polega na badaniu pod mikroskopem wyrwanego włosa. Natomiast trichoskopia to badanie skóry głowy — lekarz przesuwa po niej kamerą i jest w stanie ocenić jej stan, a także mieszków włosowych.

Dodaj komentarz

Ela
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Stres powoduje wypadanie włosów, znam to z autopsji.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Najlepszy na cellulit są zabiegi endermologii, skóra ogólnie...
He super
ja chce mieć takiego ale tata nie chcę się zgodzuić
mam i sobie chwale - w lecie zasłaniam słonce w zimie...
Picie dwóch litrów wody dziennie zapobiega senności. Również...
info ze jedzie teściowa - to wystarczy na wytrzeźwienie w 10...
Warto unikać produktów, które mają w składzie SLS.
Wygląda na nie dobre ale może warto spróbować