Najlepsze Porady ZdrowieGdzie możemy leczyć żyły?

Gdzie możemy leczyć żyły?

Gdzie możemy leczyć żyły?

Jako że flebologia - dziedzina zajmująca się tematem leczenia chorób żył - znajduje się w coraz większej świadomości nie tylko lekarzy, ale też całego społeczeństwa, powstały liczne placówki poświęcone leczeniu układu krwionośnego. Profesjonalne kliniki naczyniowe zatrudniają specjalistów różnych dziedzin, których łączy pasja i rozległa wiedza na temat flebologii. Pozwala to na kompleksową pomoc pacjentom danej kliniki flebologii, którzy mogą wymagać indywidualnego leczenia wykorzystującego różne metody. Korzystając z usług kliniki naczyniowej Doppler, pacjent może liczyć na zaangażowanie, pełne wsparcie oraz zrozumienie.


Klinika flebologii - kiedy się tam udać?

Kliniki naczyniowe zajmują się leczeniem chorób żylnych, oczywiście po uprzednim zdiagnozowaniu i nazwaniu problemu. Badanie to odbywa się przy zastosowaniu nowoczesnej i niezwykle skutecznej metody, ponieważ w celu zdiagnozowania choroby żylnej wykorzystuje się USG żył. Klinikę flebologii warto odwiedzić, kiedy mamy jakiekolwiek problemy z układem żylnym lub je podejrzewamy. Odpowiednia diagnoza rozwieje nasze wątpliwości lub je potwierdzi, co umożliwi ewentualne leczenie. Podstawowymi objawami najpopularniejszych chorób żył są: ból kończyn dolnych o różnym nasileniu i charakterze, ciężkość, pieczenie oraz swędzenie nóg, a także marznięcie czy drętwienie itp. Pamiętajmy, że konsultacja z lekarzem nigdy nie zaszkodzi, a nieleczona choroba może spowodować różne poważne problemy zdrowotne.

Zabiegi wykonywane w klinice naczyniowej

Najpowszechniej leczonym schorzeniem w klinice flebologii są żylaki. Ze względu na stopień zaawansowania i indywidualny charakter tego problemu stosuje się liczne metody leczenia i zapobiegania powstawania żylaków. Podstawową formą leczenia o charakterze profilaktycznym jest noszenie specjalnej podkolanówki lub pończochy uciskowej, dedykowanej właśnie żylakom. Jeśli nasz problem kwalifikuje się pod leczenie, możemy skorzystać z różnych nieinwazyjnych lub małoinwazyjnych zabiegów wykorzysujących fale radiowe, laser oraz specjalne środki. Jeśli jednak żylaki są w mocno zaawansowanym stadium i wymienione metody okazują się niewystarczające, zostaje nam zabieg klejenia żył, a w najgorszym przypadku - operacja chirurgiczna. Klinika naczyniowa Doppler oferuje wszystkie te możliwości, na co pozwala posiadanie nowoczesnego sprzętu oraz wykfalifikowanego personelu medycznego.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Czy nasza porada Jakie właściwości ma miód faceliowy? pomogła...
ciekawa porada
Novost
hmmm ciekawe