Najlepsze Porady ZdrowieJak dodać sobie energii?

Jak dodać sobie energii?

Jak dodać sobie energii?

Nie masz siły ani chęci do niczego? Poranki są dla Ciebie straszne? Okres zimowy tym bardziej pogarsza nasze samopoczucie. Co jednak zrobić aby przez cały dzień mieć energię i radosne samopoczucie? Najlepsze-porady.pl ma dla Ciebie kilka trików, które w pełni rozbudzą Twój umysł i organizm i dostarczą energii na cały dzień! :)


1. Wczesne wstawanie

Zegar biologiczny każdego człowieka powinien być jak najbardziej zsynchronizowany z naturą. Co to oznacza? Przykładowo w okresie letnim słońce wstaje już od 6, więc wstając mniej więcej o tej samej porze będziesz miał cały dzień przed sobą i mnóstwo energii aby spędzić go produktywnie i aktywnie. Wczesne wstawanie, nie oznacza niewysypianie się. Musisz poświęcić kilka imprez czy wypadów ze znajomymi i się przyzwyczaić do snu przed północą, aby wstawać rano bez problemu i pełny energii i witalności.

2. Zdrowa i zbilansowana dieta

Dieta, dieta, dieta i jeszcze raz dieta. Odpowiednie odżywianie się wpływa na nasz organizm, ale i samopoczucie. Znane każdemu fast foody sprawiają że jeszcze bardziej nam się nie chce nic robić, nie dostarczają żadnych wartości odżywczych do organizmu i doprowadzają go do stanu gdzie nie ma energii. Gdy jest zdrowo i nie doprowadzasz się do głodówek to po krótkim czasie sam zauważysz że masz więcej energii i chęci do robienia czegokolwiek i Twoje samopoczucie będzie codziennie lepsze.

3. Sport, czyli aktywność fizyczna

Najczęściej zbilansowana dieta idzie w parze z aktywnością fizyczną. Uprawianie sportów sprawi że dostaniesz większą dawkę energii i poczujesz się lepiej. Poprawi się krążenie krwi w organizmie i wszelkie problemy zdrowotne znikną. Warto pamiętać że mówiąc sport, nie mamy na myśli od razu branie udziału w maratonie czy intensywne ćwiczenia na siłowni. Lekki ruch, jak marszobieg czy po prostu spacer przez pół godziny lub godzinę dziennie również pomoże.

4. Przebywanie na świeżym powietrzu

Świeże powietrze pomoże Ci dotlenić organizm, czyli rozbudzić. Spędzaj jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu, a jeśli twierdzisz że to nie jest możliwe to spróbuj chodzić do pracy na nogach lub jeździć rowerem zamiast wybierać łatwy transport samochodem :)

 

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Turystykę określić można mianem podróży w celu zobaczenia i...
Rolka do ubrań i roomba to moje ulubione "sprzęty" odkąd mam...
Jak zarejestrować numer z plusa
Smażony boczek i bekon raz na jakiś czas nikomu nie zaszkodzi
W puszkach jest mnóstwo rybek, polecam każdemu się zaopatrzyć...
Tak zdecydowanie najlepsza porada - zdjęcie teściowej. Kac...
Stosując witaminy na włosy zobaczymy różnicę już po kilku...