Najlepsze Porady ZdrowieJak leczyć żylaki kończyn dolnych? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Jak leczyć żylaki kończyn dolnych?

Jak leczyć żylaki kończyn dolnych?

Żylakami kończyn dolnych potocznie nazywamy chorobę, jaką jest przewlekła niewydolność żylna, która jest jedną z najczęstszych chorób układu krwionośnego. Żylaki kończyn dolnych zazwyczaj powstają na skutek uwarunkowań genetycznych związanych z nieprawidłową budową zastawek żylnych lub ścian naczyń krwionośnych, jednakże w dzisiejszych czasach mówi się również o żylakach, jako o chorobie cywilizacyjnej, która związana jest z nieprawidłowym odżywaniem się, brakiem ruchu, a także siedzącym trybem życia. Bagatelizowanie choroby, jaką są żylaki, może doprowadzić do poważnych zmian, m.in. owrzodzenia podudzi, a nawet powstania zatorów. Leczenie żylaków zależne jest przede wszystkim do stopnia zaawansowania niewydolności żylnej, dlatego jeżeli zauważymy u siebie jakiekolwiek niepokojące objawy, należy zwrócić się do lekarza flebologa, który wykona badanie USG Doppler i postawi skuteczną diagnozę. 


Jak diagnozuje się żylaki?

Żeby zdiagnozować rozwijającą się niewydolność żylną, konieczna jest wizyta konsultacyjna u chirurga naczyniowego Pawła Siastała, który po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu lekarskiego przeprowadzi badanie ultrasonograficzne metodą Dopplera. Do badania nie trzeba się wcześniej przygotowywać, ponieważ jest to badanie obrazowe, które znamy pod nazwą USG - jest całkowicie bezbolesne i nieszkodliwe, dzięki czemu może być również przeprowadzane na kobietach w ciąży. Dzięki badaniu USG Doppler lekarz flebolog może sprawdzić stan zastawek żylnych, a także sprawdzić jak krew przepływa przez żyły i czy nie mamy do czynienia z jej "cofaniem się", a następnie zaleganiem w żyłach, co prowadzi właśnie do rozwoju żylaków. 

Leczenie żylaków - najskuteczniejsze sposoby

Metod walki z żylakami jest wiele - można je podzielić na leczenie zachowawcze, leczenie farmakologiczne oraz oczywiście leczenie operacyjne. Współcześnie dużą popularnością cieszą się jednak zabiegi małoinwazyjne np. skleroterapia, po których pacjent może niemal od razu wrócić do codziennego funkcjonowania. Jedną z najskuteczniejszych metod usuwania żylaków jest zabieg laserowego usuwania żylaków EVLT, który pozwala w sposób małoinwazyjny doprowadzić od usunięcia naczynia żylnego - zabieg nie tylko jest skuteczny, ale również efekt estetyczny po zabiegu jest zadowalający. 

Dodaj komentarz

Teresa
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

W zmaganiu się z chorobą żył, ważne żeby trafić na doświadczonego specjalistę w tym fachu.

Natalia
Dodano:
0
0

Mnie zakwalifikowano na skleroterapię, to skuteczna metoda.

kaka
Dodano:
0
0

Szukałam informacji o leczeniu żylaków, strzał w dziesiątkę.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Turystykę określić można mianem podróży w celu zobaczenia i...
Rolka do ubrań i roomba to moje ulubione "sprzęty" odkąd mam...
Jak zarejestrować numer z plusa
Wczoraj znowu widziałam grupkę młodych ludzi, jak na moje oko...
Zdarza się, że śpię mniej niż 8 godzin.
http://mewkid.net/who-is-redistina/ - Cialis 20 Mg Price 36...
Słyszałam, że kreatynę należy stosować po treningu.