Najlepsze Porady ZdrowieJak nie dać się pogryźć komarom? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Jak nie dać się pogryźć komarom?

Jak nie dać się pogryźć komarom? Komar

Coraz bliżej lata, a więc większą część naszego wolnego czasu będziemy spędzać na zewnątrz do późnych godzin, jako że na polu jest dosyć jasno. Jednakże miło spędzany czas może zostać uprzykrzony, jeżeli na twojej drodze staną komary. Komary potrafią nieźle nabroić — pozostawiają swędzące bąble, a jeżeli jesteś uczulony, każde ugryzienie będzie związane z powstaniem rumienia i jego długim okresem gojenia się. Poniżej przedstawimy Ci kilka skutecznych sposobów, jak skutecznie obronić się przed ukąszeniami komarów.


1. Zaplanuj strój
Jeżeli chcesz dłużej zostać na zewnątrz, powinieneś odpowiednio zaplanować w jakie ciuchy się ubierzesz. Najlepszym i najmniej inwazyjnym sposobem na uniknięcie ugryzień komarów jest założenie dłuższych spodni oraz bluzy z długimi rękawami, a także dłuższych skarpetek.

2. Odpowiedni zapach
Komary są wrażliwe na niektóre zapachy — odgania je m.in. zapach, jaki wydziela bazylia, rozmaryn, nagietek, mięta czy tymianek. Jest to świetny sposób na pozbycie się komarów z okolicy domu — wystarczy, że zasadzisz je w ogródku. Na skórze możesz zastosować olejki eteryczne, które dla Ciebie będą pięknie pachniały, a komary będą od ciebie uciekały — warto wykorzystać zapach lawendy, wanilii, cytryny oraz mięty.

3. Nie przebywaj przy wodzie
Zbiorniki wodne związane są z ogromną ilością komarów, dlatego najlepiej będzie unikać takich przestrzeni, tj. oczek wodnych, stawów, a w szczególności wieczorem. Jeżeli w okolicy twojego domu gromadzi się woda, powinieneś zadbać o jej usunięcie.

4. Zadziałaj preparatami
W aptekach lub sklepach dostępne są odpowiednie preparaty, które odstraszają komary, a także łagodzą skutki ugryzień. Jeżeli planujesz ognisko lub grilla, warto zaopatrzyć się w kadzidełka oraz świece, które porozstawiasz na stołach, a siebie warto opryskać przeznaczonymi do tego sprayami.

5. Moskitiera
Jeżeli nie chcesz komarów w swoim domu, koniecznie wyposaż okna w moskitiery — komary, a także inne drobne owady nie będą miały wstępu do twojego domu.

Dodaj komentarz

Porada Jak nie dać się pogryźć komarom?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 57
facebook unlike 1

Czy porada Jak nie dać się pogryźć komarom? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak nie dać się pogryźć komarom?? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją poradę w komentarzu

Kalina Majewska
Dodano:
facebook like 4
facebook unlike 0

ciekawe może i tak...


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Czy nasza porada Co zrobić jak boli głowa? pomogła Ci się ?...
Potwierdzam, stosowałam witaminę E przez 2 miesiące i widać...
coś w tym jest
Czy inspiracja Czym są zaburzenia akomodacji oka i jak ją...