Najlepsze Porady ZdrowieJak pozbyć się kurzajki? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Jak pozbyć się kurzajki?

Jak pozbyć się kurzajki?

Kurzajki bardzo często mogą się pojawić na naszej skórze i są bardzo irytujące. W aptekach istnieje wiele preparatów, które pomogą Ci się pozbyć w konwencjonalny sposób kurzajki, jak wypalenie, wymrażanie i usunięcie laserowo. Przed zastosowaniem któregoś z preparatów należy się jednak skonsultować z dermatologiem. Jeśli nie masz czasu, środków lub po prostu nie chcesz się wybrać do dermatologa to Najlepsze-porady.pl przygotowały dla Ciebie kilka domowych sposób, które równie skutecznie zadziałają, jednak potrzebują do tego więcej czasu.


1) Taśma tekstylna

Do rozwoju kurzajki potrzebują tlenu i światła. Jeśli odbierzesz im to uda Ci się skutecznie się je pozbyć. Jednym z najprostszych sposobów to wykorzystanie do tego taśmy tekstylnej. Naklej taśmę dokładnie na kurzajkę i przez 10 dni nie ruszaj jej. Po upływie tego czasu usuń taśmę i za pomocą pumeksu i delikatnie usuwamy kurzajkę. Jeśli nie chcesz chodzić z taśmą przyklejoną na sobie przez 10 dni to inną alternatywą jest bezbarwny lakier do paznokci. Wystarczy nakładać grubą warstwę kilka razy dziennie i po upływie 2-3 tygodniu kurzajka zniknie.

2) Cytryna

Są dwa sposoby na wykorzystanie cytryny do usuwania kurzajek. Pierwszym z nich to olejek cytrynowy. Rozlewamy małą ilość na czysty wacik i przykładamy bezpośrednio na kurzajkę. Robimy tak 2 razy dziennie i po upływie 3 tygodni możemy się spodziewać efektów. 
Drugi sposób może być nieco szybszy i wykorzystujemy skórkę cytryny. Wystarczy że skórkę namoczymy przez całą dobę w occie jabłkowym i żółtą stroną starannie i dokładnie nałożymy ją na kurzajkę. Zabieg powtarzamy codziennie przez tydzień. Już po tygodniu kurzajka zniknie.

3) Ziemniaki

Ziemniaki mają wiele zastosowań i udowodnione jest że jednym z nich jest usuwanie kurzajek. Wystarczy sok z świeżych ziemniaków i cierpliwość. W naturalny sposób można się pozbyć raz na zawsze irytującej nas kurzajki. Co należy zrobić? Plasterek ziemniaka przyłóż do kurzajki, zabandażuj i zostaw na całą noc. Powtarzaj zabieg codziennie. 

Dodaj komentarz

Porada Jak pozbyć się kurzajki?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 570
facebook unlike 1

Czy porada Jak pozbyć się kurzajki? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak pozbyć się kurzajki?? Jeżeli tak proszę dodaj swoją radę w komentarzu


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Stosuję olejek z czarnuszki na końcówki włosów, świetnia się...
Wiosenne sałatki są pyszne, spróbuję zastąpić w nich kurczaka...
ciekawe może i tak...
porada dość ciekawa