Najlepsze Porady ZdrowieJak szybko pozbyć się opryszczki? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Jak szybko pozbyć się opryszczki?

Jak szybko pozbyć się opryszczki? @unsplash

Opryszczka powstaje na skutek infekcji wirusem opryszczki pospolitej typu 1 (HSV-1). Większość z nas jest nosicielem tego wirusa w wersji uśpionej. Gdy nasza odporność zostanie osłabiona na skutek przeziębienia czy stresu może on nam dać o sobie znać. Najpierw pojawia się nieprzyjemne uczucie mrowienia i bolesność. Najlepiej już wtedy zacząć działać aby zwalczyć dolegliwość nim się rozwinie. Wtedy też skuteczne mogą okazać się domowe sposoby walki z tą nieprzyjemną dolegliwością.


Dieta to podstawa

Dieta to podstawa@unsplash

Rozpoczynając walkę z opryszczką warto zwrócić uwagę na naszą dietę. W zwalczeniu opryszczki może pomóc przyjmowanie lizyny. Jest to białko zawarte w mięsie i nabiale, więc zanim pójdziemy do apteki po kapsułki ją zawierające, możemy ją pozyskać zwiększając ilość tych produktów w naszej diecie. Jednocześnie warto ograniczyć w tym czasie spożywanie orzechów, pełnych ziaren i czekolady - które poprzez zawartość argininy wspomagają rozwój opryszczki. Dobrze jest również unikać pokarmów o charakterze kwasowym takich jak pomidory, cytrusy, ocet czy napoje gazowane, gdyż kwaśne środowisko również wzmaga rozwój wirusa opryszczki.

Domowe sposoby

Domowe sposoby@unsplash

Aby złagodzić ból i opóźnić pojawienie się nieprzyjemnych objawów warto przyłożyć kostkę lodu w miejsce w którym czujemy dyskomfort. Skutecznym sposobem walki z opryszczką może być naturalny antybiotyk jakim jest czosnek. Pastę z niego uzyskaną należy przyłożyć na zmienione chorobowo miejsce na ok. 10 min, gdy zmieniony chorobowo obszar jest rozległy zabieg można powtórzyć. Jeśli nie lubisz zapachu czosnku możesz wypróbować również innych sposobów. Jednym z nich jest melisa - okłady z niej mogą przynieść nam ulgę. Podobne działanie może wykazać mięta, rumianek lub szałwia. Skutecznie może zadziałać również miód - posmarowanie nim opryszczki to jeden z przyjemniejszych sposobów. Możemy również zastosować aloes, olejek z drzewa herbacianego czy okład z torebki ze świeżo zaparzoną herbatą.

Profilaktyka

Profilaktyka@unsplash

Pamiętajmy aby zachować szczególną ostrożność od momentu gdy zauważymy pierwsze objawy opryszczki. Aby nie zarazić innych osób unikajmy w tym czasie bezpośredniego kontaktu - jak np. całowania, a także zrezygnujmy z korzystania ze wspólnych kubków czy ręczników. Gdy wyleczymy tę dolegliwość wymieńmy szczoteczkę do zębów, pomadki, szminki i ręcznik.

Dodaj komentarz

Porada Jak szybko pozbyć się opryszczki?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 317
facebook unlike 1

Czy nasza porada Jak szybko pozbyć się opryszczki? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak szybko pozbyć się opryszczki?? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją radę w komentarzu

Liwia Maciejewska
Dodano:
facebook like 4
facebook unlike 0

ciekawa porada


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Błąd 80072EFE podczas próby aktualizacji systemu Windows 7...
80072EFE i po problemie aktualizacja rozwiązała problem
Ile razy można ogłosić upadłość? It's remarkable in favor of...
poza winem polecma sie tam wybrać ! pięknie tam jest
info ze jedzie teściowa - to wystarczy na wytrzeźwienie w 10...
Często o tym zapominam i nie mogę później zaspać, pół nocy...
hmmm ciekawe
Czy porada Jak poprawić wzrok? pomogła Ci się ? Może masz...