Najlepsze Porady ZdrowieJak zmniejszyć poziom cholesterolu w organizmie? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Jak zmniejszyć poziom cholesterolu w organizmie?

Jak zmniejszyć poziom cholesterolu w organizmie?

Badania pokazują że nad 60% Polaków mają podwyższony cholesterol w organizmie. Może to być bardzo niebezpieczne i być przyczyną wielu poważnych chorób. Najczęściej podwyższony cholesterol jest spowodowany złą dietą. Dzisiejsze nawyki żywieniowe oraz stres i styl życia powodują że coraz do młodsi ludzie już mają problemy z podwyższonym cholesterolem.
Najlepsze-porady.pl przygotowały kilka produktów żywieniowych, które skutecznie pomogą Ci zredukować poziom cholesterolu, jeżeli wprowadzisz je do swojej diety.


Oliwa z oliwek

Chociaż kaloryczna to również bardzo zdrowa. Oliwa z oliwek jest bogata w jednonienasycone kwasy tłuszczowe i może jednym z produktów, które nie tylko pomagają w zmniejszeniu cholesterolu, ale również w prawidłowym funkcjonowaniu sercowo-naczyniowego układu. Możesz dodać ją do sałatek, które idealnie sprawdzą się jako dodatek do dania głównego czy na przekąskę.

Morskie ryby

Ryby, jak śledzie, makrele, łosoś czy węgorze są nasycone w kwasy omega-3. Kwasy omega-3 mają zdolność do redukcji cholesterolu w organizmie, jednak nie należy przesadzać z ilość spożywania morskich ryb. Są wysokokaloryczne.

Cytrusy

Udowodnione że cytrusy mogą pomóc w zmniejszeniu szkodliwego cholesterolu we krwi i wszystko przez witaminę C, w którą są bogate. Szczególnie grejpfruty, ale też cytryny czy pomarańcze, mogą rozpuszczać złogi cholesterolowe i zapobiegać ich powstaniu. Spożywać jednego cytrusa dziennie aby obniżyć cholesterol.

Błonnik

Produkty, które są bogate w błonnik są kolejnym produktem spożywczym na naszej liście. Tego typu produkty to suszone owoce, płatki owsiane, skórki warzyw i owoców czy produkty pełnoziarniste.

Migdały i orzechy

Orzechy każdego rodzaju oraz migdały są źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych i spożywanie 50 gram dziennie może spowodować redukcję cholesterolu nawet o 5%.

Woda

Nasze ciało składa się w wielkiej mierze z wody i nie można zapominać jak ważne jest odpowiednie nawodnienie naszego organizmu. Woda idealnie oczyszcza nasz organizm i usprawnia nasz układ sercowo-naczyniowy.

Dodaj komentarz

Porada Jak zmniejszyć poziom cholesterolu w organizmie?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 239
facebook unlike 1

Czy porada Jak zmniejszyć poziom cholesterolu w organizmie? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak zmniejszyć poziom cholesterolu w organizmie?? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją poradę w komentarzu

Mateusz Kozłowski
Dodano:
facebook like 3
facebook unlike 0

porada dość ciekawa


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

i sprawdzić vin... :)
mocne czerwone wina dobrze smakują w sosie spaghetti ! -...
Polecam Okna z profilu Streamline to nowoczesne rozwiązania,...
antykoncepcja :D
Czy ja wiem czy te produkty są aż tak niezdrowe
proste i banalne
Czy inspiracja Naturalne sposoby na ochronę przed słońcem...
Czy opis porady Jak poradzić sobie z żylakami? pomogła Ci się...