Najlepsze Porady ZdrowieJakich pokarmów unikać przy nadciśnieniu? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Jakich pokarmów unikać przy nadciśnieniu?

Jakich pokarmów unikać przy nadciśnieniu? Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie to problem, który rozprzestrzenia się na skalę globalną i dotyka coraz większą liczbę osób w każdym wieku. Właśnie dlatego nadciśnienie można uznać za chorobę cywilizacyjną. Nieleczone jest niezwykle niebezpieczne i może prowadzić do wylewu, zawału lub udaru. Osoby ze zbyt wysokim ciśnieniem tętniczym powinny być niezwykle ostrożne — choroba ta wymaga zmiany stylu życia, jak również sposobu odżywiania się. Kolejną ważą rzeczą, jest wprowadzenie do codziennej rutyny aktywności ruchowej. Razem z tym aspektem musi iść odpowiednia dieta. Czego należy się wystrzegać, aby nie pogorszyć choroby?


1. Kiszone ogórki
Chociaż ogórki są niskokaloryczne, to jednak zawarta w nich ilość sodu jest ogromna. Średniej wielkości ogórek zawiera ok. 570 mg sodu, a dla osoby chorej na nadciśnienie to ponad 1/3 dopuszczalnego dziennego spożycia sodu, który wynosi 2300 mg.

2. Rosół
Rosół uznajemy za magiczne lekarstwo na niemal każde schorzenie, jednakże nie należy z nim przesadzać, ponieważ jedna porcja to nawet 880 mg sodu.

3. Kiszona kapusta
Niskokaloryczna kapusta to idealny dodatek do schabowego z ziemniakami, jednak nie zawsze może być pożądana w twojej diecie. Pół szklanki kiszonej kapusty zawiera pond 460 mg sodu.

4. Frytki
Frytki oprócz wysokiej kaloryczności są tłuste i zawierają ogromną dawkę sodu. Nie musisz ich wykluczać ze swojej diety, jednak zalecamy ograniczenie spożywania do minimum.

5. Boczek
W smażonym boczku chodzi głównie o wysoką zawartość tłuszczu. Podobnie jak frytek, należy go unikać lub spożywać w niewielkich ilościach. Ciekawą alternatywą z pewnością będzie bekon z indyka, który jest znacznie chudszy od boczku.

6. Nabiał
Nabiał to doskonałe źródło wapnia, jednak produkty mleczne pełne są tłuszczów. 1 szklanka pełnego mleka jest źródłem 8 g tłuszczu, z czego 5 g to tłuszcze nasycone. Przy nadciśnieniu powinnaś unikać tłuszczy, ponieważ przyczyniają się one do chorób serca. Jeżeli nie wyobrażasz sobie jednak codziennej diety bez mleka, wybieraj to chudsze 1-2%.

7. Słodycze
Słodycze to chyba oczywisty typ, którego należy unikać. Każdy z nas je lubi, jednak mają one niekorzystny wpływ na nasze zdrowie, ponieważ zawierają w sobie ogromne nakłady tłuszczu. Ponadto słodycze ze względu na dużą zawartość cukrów przyczyniają się do szybkiego przybierania na wadze. Otyłość to najczęstsza przyczyna wysokiego ciśnienia krwi, ponieważ dodatkowe kilogramy znacznie obciążają serce oraz zwalniają przepływ krwi.

8. Alkohol
Trunki z zawartością alkoholu szybko podnoszą ciśnienie krwi i mogą doprowadzić do uszkodzenia ścian naczyń krwionośnych. Alkohol dla osób cierpiących na nadciśnienie tętnicze to niebezpieczny wróg.

Dodaj komentarz

Porada Jakich pokarmów unikać przy nadciśnieniu?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 355
facebook unlike 1

Czy opis porady Jakich pokarmów unikać przy nadciśnieniu? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jakich pokarmów unikać przy nadciśnieniu?? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją poradę w komentarzu

Konrad Kozłowski
Dodano:
facebook like 3
facebook unlike 0

ciekawa porada

Janusz
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Wszystko co lubię trzeba odstawić, oj niedobrze


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
proste i banalne
Czy inspiracja Domowe sposoby na ból gardła przydała Ci się ?...
ciekawa porada
porada dość ciekawa