Najlepsze Porady ZdrowieKiedy udać się na pierwszą wizytę do stomatologa z dzieckiem? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Kiedy udać się na pierwszą wizytę do stomatologa z dzieckiem?

Kiedy udać się na pierwszą wizytę do stomatologa z dzieckiem?

Wielu rodziców małych dzieci zastanawia się, kiedy będzie najlepszy moment, aby wybrać się ze swoją pociechą po raz pierwszy do stomatologa. Wizyta u dentysty z dzieckiem (dentysta Rzeszów)  postrzegana jest jako prawdziwe wyzwanie zarówno dla rodzica, jak i dla samego dziecka. Badania kontrolne zębów należy zacząć odpowiednio wcześnie — dzieci podobnie jak dorośli powinny odbywać regularne wizyty kontrolne u dentysty. Podczas pierwszej wizyty dziecko będzie musiało oswoić się z gabinetem oraz lekarzem, natomiast dla rodzica jest to czas, w którym porozmawia ze specjalistą. Stomatolog powinien poinstruować rodzica na temat higieny pierwszy ząbków.


Adaptacyjna wizyta u stomatologa powinna odbyć się pomiędzy 6. a 12. miesiącem życia dziecka. Chociaż tak wczesny okres może dziwić wiele osób, to jednak wtedy dziecku wyrzynają się pierwsze ząbki — specjalista poinstruuje rodzica na temat dbania o zdrowe zęby mleczne.
W przyszłości takie działania pozwolą uniknąć przedwczesnego wypadania zębów oraz jest to kluczowa sprawa dla zdrowia zębów stałych, oraz prawidłowego rozwoju zgryzu. Należy pamiętać, że o higienę zębów dziecka należy dbać od jego narodzin — myć je miękką szczoteczką i pastą przeznaczoną specjalnie do tych celów.
Wczesne wizyty u dentysty są niezwykle ważne, ponieważ to na nich dentysta może sprawdzić, jak przebiega rozwój uzębienia mlecznego dziecka i ocenić stan szkliwa. Co więcej, dobry dentysta rozwieje wszystkie wątpliwości dotyczące wad zgryzy, profilaktyki próchnicy, jak również higieny jamy ustnej.
Regularne wizyty u dentysty od wczesnego dzieciństwa spełniają również funkcję adaptacyjną oraz wychowawczą. Co należy rozumieć przez te terminy? Przede wszystkim dziecko zostanie przyzwyczajone do wizyt w gabinecie stomatologicznym i nie będzie odczuwało przed nim niezrozumiałego lęku. Dziecko jest oswajane z aparaturom oraz fotelem w formie zabawy. Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym powinna odbyć się w miłej i komfortowej atmosferze — dentyści muszą być odpowiednio przeszkoleni oraz przyjaźnie nastawieni do małych dzieci.
W Rzeszowie stomatologią dziecięcą zajmuje się PRO-FAMILIA, gdzie dostępny jest kącik zabaw oraz inne wnętrza, które umożliwiają oglądanie bajek podczas wykonywanych zabiegów stomatologicznych. Ciekawym akcentem jest zakończenie wizyty niespodzianką w postaci nagrody.

Dodaj komentarz

Porada Kiedy udać się na pierwszą wizytę do stomatologa z dzieckiem?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 449
facebook unlike 1

Czy porada Kiedy udać się na pierwszą wizytę do stomatologa z dzieckiem? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Kiedy udać się na pierwszą wizytę do stomatologa z dzieckiem?? Jeżeli tak proszę dodaj swoją poradę w komentarzu


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Ja także bym się nie tknął mięsa, które nie zostało poddane...
Trzeba dbać o piękny zdrowy uśmiech.
Tuńczyk jest doskonałym źródłem białka.
Czy opis porady Czy bakalie są zdrowe? pomogła Ci się ? Może...