Najlepsze Porady ZdrowieNa czym polega praca fizjoterapeuty? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Na czym polega praca fizjoterapeuty?

Na czym polega praca fizjoterapeuty?

Fizjoterapeuta uważany jest za jednego z najliczniej reprezentowanych zawodów medycznych, który wciąż zyskuje na popularności i widoczny jest na niego spory popyt na rynku pracy. Jeżeli jesteś osobą otwartą i nie straszny jest Ci kontakt z ludźmi podczas swojej codziennej pracy, a także zależy Ci na niesieniu pomocy chorym osobom, którym możesz pomóc wrócić do pełnej sprawności czy odzyskać komfort codziennego życia, możesz sprawdzić, czy praca fizjoterapeuty będzie dla Ciebie wymarzoną ścieżką kariery!


Kim jest fizjoterapeuta?

Fizjoterapeuta jest specjalistą, który na wizycie z pacjentem przeprowadza wywiad, a następnie badanie manualne, na których podstawie wystawia diagnozę — często posługuje się również wcześniej zleconymi przez lekarza zdjęciami USG i RTG. Fizjoterapeuta udziela świadczeń zdrowotnych związanych z rehabilitacją schorzeń i urazów pacjentów. Jednym z głównych zadań fizjoterapeuty jest dobranie odpowiedniej formy leczenia, dzięki której możliwy będzie sprawny powrót do zdrowia. Jeżeli marzy Ci się praca związana z medycyną, fizjoterapeuta jest z pewnością wyborem, który warto rozważyć!

Czym zajmuje się fizjoterapeuta?

Praca fizjoterapeuty polega przede wszystkim na kontakcie z pacjentem, z którym ustalany jest plan i cel terapii. Niezwykle ważne we wspomnianej pracy jest zyskanie zaufania u pacjenta, który będzie czuł, że jest w dobrych rękach i będzie uważnie wykonywał wszelkie polecenia i ćwiczenia. Co należy do głównych zadań fizjoterapeuty?

 • diagnostyka pacjenta z wykorzystaniem wywiadu i badania manualnego,
 • kwalifikacja pacjenta do prowadzenia fizykoterapii, masażu lub kinezyterapii,
 • planowanie rehabilitacji pacjenta,
 • dobieranie odpowiednich wyrobów medycznych do stanu i potrzeb pacjenta,
 • uczenie pacjenta ćwiczeń, które może wykonywać w warunkach domowych,
 • prowadzenie dokumentacji medycznej,
 • wydawanie opinii odnośnie stanu osób, które poddawane są rehabilitacji.

Jakimi cechami charakteryzuje się fizjoterapeuta?

 • Fizjoterapeuta powinien być osobą cierpliwą, miłą, a także otwartą, która łatwo odnajduje się w kontaktach z ludźmi, dzięki czemu pacjenci szybko jej zaufają, co wpłynie na postępy terapii.
 • Fizjoterapeuta musi być osobą wnikliwą, która będzie obserwować pacjenta i przeprowadzi skuteczną terapię. Nie bez znaczenia są również kompetencje fizjoterapeuty, który powinien na bieżąco pogłębiać swoją wiedzę i zapoznawać się z nowymi technikami wykonywania rehabilitacji.
 • W gabinecie fizjoterapeuta powinien okazywać troskę o pacjenta, jak również empatię, dzięki czemu pacjenci będą słuchać jego rad, a terapię będzie można uznać za skuteczną. Co więcej, takie zachowanie pozwoli przyciągnąć do gabinetu nowych klientów.
 • W przypadku fizjoterapeuty ważna jest właściwa komunikacja, ponieważ nikt nie zacznie wykonywać zalecanych ćwiczeń jeżeli pacjent odczuje, że jest zbywany i odpowiedzi na jego pytania są nieco zbyt pobieżne.
 • Na końcu, warto zadbać o miłą dla oka aparycję, ponieważ wygląd wpływa na to, jak nas odbierają inni. W przypadku fizjoterapeuty wygląd powinien wskazywać na to, że jest profesjonalistą, a więc warto prezentować się schludnie.

Gdzie fizjoterapeuta znajdzie pracę?

Fizjoterapeuta może podjąć pracę we wszelakich ośrodkach służby zdrowia, a więc w prywatnych klinikach, szpitalach, prywatnych gabinetach czy ośrodkach rehabilitacyjnych.

Dodaj komentarz

Porada Na czym polega praca fizjoterapeuty?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 520
facebook unlike 1

Czy nasza porada Na czym polega praca fizjoterapeuty? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Na czym polega praca fizjoterapeuty?? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją radę w komentarzu

Emilia Szczepańska
Dodano:
facebook like 3
facebook unlike 0

hmmm ciekawe

Kamila Tomaszewska
Dodano:
facebook like 13
facebook unlike 0

I wszytko jasne - polecam


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Błąd 80072EFE podczas próby aktualizacji systemu Windows 7...
80072EFE i po problemie aktualizacja rozwiązała problem
Ile razy można ogłosić upadłość? It's remarkable in favor of...
poza winem polecma sie tam wybrać ! pięknie tam jest
coś w tym jest
Czy inspiracja Jakie ubrania są niebezpieczne dla zdrowia?...
hmmm ciekawe
porada dość ciekawa