Najlepsze Porady ZdrowieO czym świadczą cienie pod oczami? Ocena 5 na podstawie 5 komentarzy

O czym świadczą cienie pod oczami?

O czym świadczą cienie pod oczami? O czym świadczą cienie pod oczami?

W okolicach oczu znajduje się najcieńsza skóra, jaka występować może na ciele człowieka. Nie znajdziemy pod nią tkanki tłuszczowej ani gruczołów łojowych. Dlatego też przez skórę w tym miejscu wszystko dosłownie prześwituje. Obserwując jej wygląd jesteśmy w stanie stwierdzić, czy w organizmie rzeczywiście dzieje się coś niedobrego. 
Niejeden z nas zmagał się z efektami nieprzespanej nocy. Do najbardziej widocznych na pierwszy rzut oka rezultatów kiepskiego spania jest pojawienie się cieni pod oczami. Jest to chwilowe zjawisko i pojawia się także jako efekt permanentnego zmęczenia. Co jednak jeśli cienie zmieniają się w, potocznie zwane, worki? Na co zwrócić uwagę? Czego objawem mogą być? Co nas powinno zaniepokoić i kiedy zdecydować się na wizytę u lekarza?


1. Skóra się po prostu starzeje
Do kondycji naszej skóry przyczynia się wiele czynników. Jest to przede wszystkim stres, zmęczenie, dieta, papierosy, alkohol czy też naturalne procesy starzenia. I rzeczywiście, w wielu przypadkach ciemniejszy kolor skóry wokół oczu wiąże się ze spadkiem ilości produkowanych przez organizm włókien kolagenowych. W efekcie tego skóra tej okolicy staje się cieńsza. Dodatkowymi czynnikami pogłębiającymi cienie i worki pod oczami są brak ruchu, zła dieta czy nadmiar alkoholu. 

2. Organizm zaczyna chorować
Szybkie i właściwe rozpoznanie źródła pochodzenia cieni i worków pod oczami pozwala na szybką diagnozę ewentualnego schorzenia. Czasem jest tak, że wyraźną poprawę kondycji skóry widać już po wprowadzeniu zmian w żywieniu i trybie życia. Jeśli jednak to nie pomaga - udaj się do lekarza. Aby wykluczyć niedokrwistość, schorzenia tarczycy czy też nieprawidłowości w funkcjonowaniu nerek czy tarczycy, potrzebne są bardziej szczegółowe badania.

3. Rozpocznij walkę
W przypadku, kiedy wszelkie zacienienia i opuchnięcia wynikają z braku snu i zmęczenia - jedynym skutecznym lekarstwem będzie naprawdę porządny odpoczynek. Nie załatwi tego jedna dobrze przespana noc. Myśl długofalowo i zadbaj o to, żeby przez cały czas mieć komfortowe warunki odpoczynku. Wietrz sypialnię, nie objadaj się przez snem i zacznij się ruszać.

Jeśli jednak niedoskonałości są cechą genetyczną lub są oznaką starzenia skóry, istnieje wiele skutecznych metod na rozjaśnienie i odżywienie skóry w okolicach oczu. Do najczęściej stosowanych należą kremy 
przeciwzmarszczkowe zawierające m.in. kwas hialuronowy, retinol oraz witaminy. Aby wzmocnić działanie specjalistycznych kosmetyków, warto także skorzystać z zabiegów mezoterapii.

Nic tak nie regeneruje organizmu jak zmiana podstawowych nawyków. Aby zawczasu zapobiec powstawaniu cieni i worków, warto po prostu zacząć prowadzić zdrowy i bardziej aktywny tryb życia. Do najważniejszych czynników, które warto ograniczyć, bez wątpienia należą alkohol i papierosy. Zadbaj o odpowiednią dietę i optymalną dawkę ruchu na świeżym powietrzu. Twój organizm z pewnością Ci się odwdzięczy.

Dodaj komentarz

marta
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

o tym ze trzeba się wysypiać !

Porada O czym świadczą cienie pod oczami?
Dodano:
facebook like 609
facebook unlike 1

Czy inspiracja O czym świadczą cienie pod oczami? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema O czym świadczą cienie pod oczami?? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją radę w komentarzu

Sonia Mazur
Dodano:
facebook like 3
facebook unlike 0

proste i banalne

Ola
Dodano:
facebook like 2
facebook unlike 0

ja mam acienie pod oczami od zawsze :( tak juz mam i tyle

Ola
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

ja mam acienie pod oczami od zawsze :( tak juz mam i tyle


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Błąd 80072EFE podczas próby aktualizacji systemu Windows 7...
80072EFE i po problemie aktualizacja rozwiązała problem
Ile razy można ogłosić upadłość? It's remarkable in favor of...
poza winem polecma sie tam wybrać ! pięknie tam jest
Czy porada Jakie właściwości ma imbir? pomogła Ci się ? Może...
Pamiętajmy że leki mają też datę przydatności i wymieniajmy...
ciekawe może i tak...
Czy porada Dlaczego dieta białkowa może być niebezpieczna dla...