Najlepsze Porady ZdrowieO czym świadczą cienie pod oczami? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

O czym świadczą cienie pod oczami?

O czym świadczą cienie pod oczami? O czym świadczą cienie pod oczami?

W okolicach oczu znajduje się najcieńsza skóra, jaka występować może na ciele człowieka. Nie znajdziemy pod nią tkanki tłuszczowej ani gruczołów łojowych. Dlatego też przez skórę w tym miejscu wszystko dosłownie prześwituje. Obserwując jej wygląd jesteśmy w stanie stwierdzić, czy w organizmie rzeczywiście dzieje się coś niedobrego. 
Niejeden z nas zmagał się z efektami nieprzespanej nocy. Do najbardziej widocznych na pierwszy rzut oka rezultatów kiepskiego spania jest pojawienie się cieni pod oczami. Jest to chwilowe zjawisko i pojawia się także jako efekt permanentnego zmęczenia. Co jednak jeśli cienie zmieniają się w, potocznie zwane, worki? Na co zwrócić uwagę? Czego objawem mogą być? Co nas powinno zaniepokoić i kiedy zdecydować się na wizytę u lekarza?


1. Skóra się po prostu starzeje
Do kondycji naszej skóry przyczynia się wiele czynników. Jest to przede wszystkim stres, zmęczenie, dieta, papierosy, alkohol czy też naturalne procesy starzenia. I rzeczywiście, w wielu przypadkach ciemniejszy kolor skóry wokół oczu wiąże się ze spadkiem ilości produkowanych przez organizm włókien kolagenowych. W efekcie tego skóra tej okolicy staje się cieńsza. Dodatkowymi czynnikami pogłębiającymi cienie i worki pod oczami są brak ruchu, zła dieta czy nadmiar alkoholu. 

2. Organizm zaczyna chorować
Szybkie i właściwe rozpoznanie źródła pochodzenia cieni i worków pod oczami pozwala na szybką diagnozę ewentualnego schorzenia. Czasem jest tak, że wyraźną poprawę kondycji skóry widać już po wprowadzeniu zmian w żywieniu i trybie życia. Jeśli jednak to nie pomaga - udaj się do lekarza. Aby wykluczyć niedokrwistość, schorzenia tarczycy czy też nieprawidłowości w funkcjonowaniu nerek czy tarczycy, potrzebne są bardziej szczegółowe badania.

3. Rozpocznij walkę
W przypadku, kiedy wszelkie zacienienia i opuchnięcia wynikają z braku snu i zmęczenia - jedynym skutecznym lekarstwem będzie naprawdę porządny odpoczynek. Nie załatwi tego jedna dobrze przespana noc. Myśl długofalowo i zadbaj o to, żeby przez cały czas mieć komfortowe warunki odpoczynku. Wietrz sypialnię, nie objadaj się przez snem i zacznij się ruszać.

Jeśli jednak niedoskonałości są cechą genetyczną lub są oznaką starzenia skóry, istnieje wiele skutecznych metod na rozjaśnienie i odżywienie skóry w okolicach oczu. Do najczęściej stosowanych należą kremy 
przeciwzmarszczkowe zawierające m.in. kwas hialuronowy, retinol oraz witaminy. Aby wzmocnić działanie specjalistycznych kosmetyków, warto także skorzystać z zabiegów mezoterapii.

Nic tak nie regeneruje organizmu jak zmiana podstawowych nawyków. Aby zawczasu zapobiec powstawaniu cieni i worków, warto po prostu zacząć prowadzić zdrowy i bardziej aktywny tryb życia. Do najważniejszych czynników, które warto ograniczyć, bez wątpienia należą alkohol i papierosy. Zadbaj o odpowiednią dietę i optymalną dawkę ruchu na świeżym powietrzu. Twój organizm z pewnością Ci się odwdzięczy.

Dodaj komentarz

Ola
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
2
0

ja mam acienie pod oczami od zawsze :( tak juz mam i tyle

Ola
Dodano:
0
0

ja mam acienie pod oczami od zawsze :( tak juz mam i tyle


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

praca marzeń!
praca marzeń!
Polecam zabiegi u doktor Pardy.
Dbanie o nasze zdrowie jest ważne, odpowiedni dobór diety i...
Moja recesja dziąseł została bardzo szybko wykryta, więc mój...
Zdrowa dieta to także podstawa dobrego samopoczucia.
Zawsze jak jest okazja to na rynku kupuję całą główkę...