Najlepsze Porady ZdrowieOrzechy na każdą porę dnia — jak osiągnąć szczupłą sylwetkę? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Orzechy na każdą porę dnia — jak osiągnąć szczupłą sylwetkę?

Orzechy na każdą porę dnia — jak osiągnąć szczupłą sylwetkę? Orzechy

Kolejne już badania potwierdzają, że codzienne spożywanie orzechów ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Orzechy nie tylko sprzyjają odchudzaniu, ale również zachowaniu naszej stabilnej wagi wraz z wiekiem. Orzechy są zdecydowanie jednymi ze zdrowszych przekąsek, po które warto często sięgać. Codzienne spożywanie orzechów przyczyni się do zmniejszenia wystąpienia cukrzycy oraz innych chorób, przy których zmniejszą również ryzyko śmiertelności. Orzechy zawierają w sobie zdrowe kwasy tłuszczowe, które korzystnie wpływają na masę naszego ciała. Jak zachować szczupłą sylwetkę włączając do swojej codziennej diety orzechy?


1. Poziom aktywności i przemiana materii
Aby efektywnie zrzucić kilka kilogramów, należy spalać większą ilość kalorii, niż spożywasz w ciągu dnia. Warto określić ile kalorii w ciągu dnia spalasz, wlicz w nie swoje aktywności fizyczne oraz wizyty na siłowni, a następnie zestaw je z liczbami, które spożywasz podczas jedzenia.

2. Limit kalorii
Kobiety potrzebują od 1600 do 2400 kcal dziennie, natomiast mężczyźni od 2000 do 3000 kcal dziennie, oczywiście wszystko zależy od wykonywanej pracy oraz poziomu wspomnianej we wcześniejszym punkcie aktywności fizycznej. Pamiętaj, że aby zdrowo schudnąć twój deficyt kaloryczny nie powinien przekroczyć 500 kcal.

3. Sprawdzaj, co jesz
Dziennik żywności, pomoże Ci monitorować spożywane posiłki, a także dopilnować ich ilości. Pamiętaj, aby jeść regularnie w małych ilościach, a na pewno nie będziesz chodzić głodny, a jednocześnie doprowadzisz do deficytu kalorycznego.

4. Zwiększ aktywność
Aby schudnąć musisz zwiększyć poziom dziennej aktywności, czasami wystarczą proste zmiany, np. zamiast samochodem do pracy wybierz jazdę rowerem lub spacer. Jeżeli nie chcesz chodzić na siłownię, znajdziesz zajęcie, które będziesz wykonywać z przyjemnością.

5. Dodaj orzechy do swojej diety!
Jeżeli dopada Cię nagły głód zamiast rzucenia się w wir słodyczy, wybierz garść orzechów, np. migdałów, włoskich, laskowych, nerkowców, lub mieszankę orzechów. Orzechy zawierają cenne właściwości, dlatego ich regularne spożywanie pozwala nam utrzymać wymarzoną sylwetkę i nawet wraz z wiekiem zmniejsza możliwość przytycia.

6. Ustal realny cel
Pamiętaj, że utrata wagi wymaga czasu i jest zależna od naszego początkowego wyglądu, tj. ilości masy mięśniowej oraz początkowej wagi, dlatego niektóre osoby zobaczą różnicę już po tygodniu, a niektórzy dopiero po kilku miesiącach. Dlatego bądź cierpliwy i trzymają swoją dietę, a także uprawiaj aktywność fizyczną.

Dodaj komentarz

Ewelina
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Uwielbiam orzechy.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Najlepszy na cellulit są zabiegi endermologii, skóra ogólnie...
He super
ja chce mieć takiego ale tata nie chcę się zgodzuić
mam i sobie chwale - w lecie zasłaniam słonce w zimie...
Mi to by się znudziło cały czas jeść to samo, bo przecież ile...
Powinienem jeść o wiele więcej ryb
Nie no tak źle jak tam być nie powinno bo akurat u nich i rząd...
Ale pierdoły