Najlepsze Porady ZdrowieProste ćwiczenia do wykonania podczas pracy w biurze Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Proste ćwiczenia do wykonania podczas pracy w biurze

Proste ćwiczenia do wykonania podczas pracy w biurze @pixabay

Aktywność fizyczna jest niezwykle ważna w naszym życiu, ponieważ to od niej zależy nasze samopoczucie, nasz wygląd, a także nasze zdrowie. Praca zdalna lub praca w biurze, która polega na siedzeniu przez osiem godzin przy biurku, może przyczynić się do bólu kręgosłupa, szyi, jak również różnorodnych sztywności, które wpłyną na pogorszenie się Twojego humoru, a także pogorszą jakość pracy. W przypadku pracy biurowej niezwykle ważne są meble, z których korzystamy, a więc: regulowany fotel biurowy z wyprofilowanym oparciem i podłokietnikami oraz odpowiedniej wysokości biurko. Poniżej przedstawimy Ci krótki zestaw ćwiczeń, który bez problemu wykonasz w pracy, nawet nie wstając od biurka. Jeżeli będziesz regularnie wykonywać ćwiczenia, szybko zobaczysz efekty, a więc rozciągniesz plecy i rozprostujesz nogi, co wpłynie na komfort wielogodzinnego siedzenia. 


Praca w biurze a otyłość
W dzisiejszych czasach większa część ludzkiej populacji praktycznie codziennie spędza osiem godzin za biurkiem, następnie kilka godzin w samochodzie, a w domu znowu zasiada przed komputerem lub telewizorem. W takich przypadkach nie należy dziwić się, że doświadczamy bólów kręgosłupa. Przede wszystkim powinieneś zwrócić uwagę na swoją postawę podczas pracy - czy trzymasz plecy wyprostowane, a zarazem zachowuje naturalną krzywiznę kręgosłupa. Prawidłowo siedzieć też trzeba się nauczyć, ponieważ nieprawidłowa postawa ciała również wpłynie na nasze problemy z kręgosłupem. Z pewnością nie będzie należeć to do prostych zadań, ponieważ w tym przypadku walczymy z wieloletnim przyzwyczajeniem. Warto też raz na jakiś czas wstawać od biurka i się przejść lub przebiec po schodach w celu rozruszania się. 

A co po pracy?
Nie tylko w pracy, ale również po pracy - ruch jest ważny zawsze. Jeżeli Twoja praca polega na siedzeniu przy biurku i komputerze przez osiem godzin, koniecznie po wróceniu do domu musisz zadbać o swoją kondycję. Dobrym rozwiązaniem będzie udział w zajęciach pilates lub specjalnych zajęciach "zdrowy kręgosłup", gdzie uwaga ćwiczących skupia się na rozciągnięciu mięśni i ich uelastycznieniu. Wzmacniając mięśnie, ustabilizujmy kręgosłup i pozbędziemy się dokuczającego nam dyskomfortu oraz utrzymującego się na naszych plecach napięcia. Po pracy warto również wybrać się na spacer lub wycieczkę rowerową, ponieważ będziemy mogli się dotlenić, a przy okazji spalimy trochę kalorii. 

Ćwiczenia idealne do pracy przy biurku
Poniżej przedstawiamy listę przykładowych ćwiczeń przy biurku, które w pracy pomogą Ci się rozciągnąć, a także pobudzić bez konieczności picia kawy!

  • Skręty szyi - wyprostuj się i skręcaj delikatnie szyję raz w jedną i raz w drugą stronę.
  • Pochylenie i odchylenie szyi - drugim ćwiczeniem idealnym do wykonania przy biurku jest pochylenie głowy w przód, a następnie odchylenie jej do tyłu w taki sposób, żebyś widział sufit. 
  • Rozciąganie - czujesz nieustanny ból pleców, jednym ze skuteczniejszych rozwiązań jest kilkukrotne rozciągnięcie się. Siedząc na krześle, po prostu dosuń pośladki do oparcia i się wyprostuj. Staraj się wyciągać wyprostowane ręce w tył, zbliżając do siebie łopatki. 
  • Zginanie i prostowanie nóg - jednym z najłatwiejszych ćwiczeń, które przywróci ci prawidłową cyrkulację krwi w kończynach dolnych, jest zginanie i prostowanie nóg. 
  • Przysiady - idziesz do ubikacji lub na przerwę na jedzenie? Nie zapomnij wykonać kilku przysiadów, które pobudzą Twoje ciało do pracy, a także Cię rozgrzeją, co jest szczególnie ważne w sezonie jesienno-zimowym, kiedy w biurze może panować nieco chłodniejsza temperatura. 

Dodaj komentarz

Porada Proste ćwiczenia do wykonania podczas pracy w biurze
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 509
facebook unlike 1

Czy nasza porada Proste ćwiczenia do wykonania podczas pracy w biurze pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Proste ćwiczenia do wykonania podczas pracy w biurze? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją poradę w komentarzu

Jan Konieczny
Dodano:
facebook like 5
facebook unlike 0

hmmm ciekawe

Kamil
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Codziennie po pracy wykonuję ćwiczenia rozciągające, dzięki nim nie odczuwam bólu kręgosłupa.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
coś w tym jest
porada dość ciekawa
Drodzy stosujmy się wszyscy do zaleceń o jakich mowa w radio i...
Leczenie pajączków powinno odbywać się u dobrego specjalisty,...