09.02.2024

Wszywka alkoholowa w Warszawie? Zaszyj się w pełni bezpiecznie!

Wszywka alkoholowa w Warszawie? Zaszyj się w pełni bezpiecznie!

Ocena artykułu

Na podstawie 2 opinii
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
autor
Autor artykułu
Krzysztof Szymański
Krzysztof jest redaktorem portalu najlepsze-porady.pl, zajmującym się tematyką psychologii i rozwoju osobistego. Jego artykuły zawierają praktyczne wskazówki dotyczące radzenia sobie ze stresem, budowania pewności siebie oraz osiągania sukcesu w życiu osobistym i zawodowym.
Udostępnij

Alkoholizm jest chorobą i tak jak wszystkie inne choroby, wymaga odpowiedniego leczenia. Choć podstawą leczenia choroby alkoholowej jest terapia uzależnień, proces ten można wspomóc leczeniem farmakologicznym. Jedną z metod leczenia farmakologicznego alkoholizmu jest wszywka alkoholowa. Jest to dość kontrowersyjne rozwiązanie, co nie oznacza jednak, że bezużyteczne. W poniższym artykule opisujemy, na czym polega działanie tej metody i kiedy warto ją zastosować. Podpowiadamy także, gdzie można bezpiecznie zaimplantować wszywkę alkoholową w Warszawie.


Czym jest i jak działa wszywka alkoholowa?

Wszywka alkoholowa nie jest bynajmniej metodą nową czy innowacyjną. Rozwiązanie to jest znane i wykorzystywane w lecznictwie od co najmniej kilku dekad. Kiedyś wprawdzie cieszyło się większą popularnością, gdyż uważano, że jest cudownym lekiem na alkoholizm, dzisiaj wykorzystywane jest w określonych przypadkach.

Wszywka alkoholowa to jednak nic innego jak jałowe tabletki, które zaszywane są pod skórą, by uwalniać stopniowo do krwiobiegu substancję aktywną. W tym przypadku jest to disulfiram, zwany potocznie Esperalem. To związek, który blokuje kluczowy etap metabolizmu alkoholu – rozkład aldehydu octowego przez dehydrogenazę aldehydową. Zahamowanie tej reakcji sprawia, że u osoby z wszywką po spożyciu nawet niewielkiej ilości alkoholu dochodzi do gwałtownego wzrostu stężenia aldehydu octowego we krwi. Jest to przyczyną pojawienia się nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak:

  • zaczerwienienie twarzy;
  • uderzenia gorąca;
  • nadmierna potliwość;
  • bóle i zawroty głowy;
  • nudności i wymioty;
  • spadek ciśnienia tętniczego;
  • przyspieszenie tętna;
  • lęk i niepokój.

Czy wszywka alkoholowa jest cudownym lekiem na chorobę alkoholową?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta ‒ nie. Wszywka, wbrew oczekiwaniom wielu chorych, nie jest prostym i skutecznym lekiem na problemy z alkoholem. Choć wymusza na alkoholiku abstynencję, nie niweluje ona przyczyn alkoholizmu. Wszywka alkoholowa jest swojego rodzaju straszakiem, który wzbudza w chorych osobach lęk przed negatywnymi konsekwencjami sięgania po używkę. Kiedy zatem warto sięgnąć po tą metodę?

 

Wszywka alkoholowa może być z powodzeniem zastosowana jako wsparcie kompleksowej terapii alkoholowej. Sprawdza się ona zwłaszcza w początkowych etapach psychoterapii, gdy chory jeszcze nie do końca radzi sobie z samodzielnym utrzymaniem abstynencji. Najlepsze efekty wszywki alkoholowej obserwuje się u alkoholików, którzy są silnie zmotywowani do walki z nałogiem.

Czy wszywka alkoholowa jest bezpiecznym rozwiązaniem?

Wszywka alkoholowa jest ogólnie postrzegana jako bezpieczne wsparcie leczenia alkoholizmu. Warunkiem jest jednak przeprowadzenie zabiegu jej implantacji przez doświadczonego specjalistę, najlepiej lekarza chirurga. Powinien on na początku wykluczyć ewentualne przeciwwskazania zdrowotne, takie jak poważne choroby krążenia czy zaburzenia psychiczne, które uniemożliwiają skorzystanie z tej metody. Lekarz odpowiedzialny jest także za prawidłowe dobranie dawki leku, by działanie wszywki było w pełni skuteczne.

Zabieg implantacji wszywki alkoholowej zalicza się do drobnych zabiegów chirurgicznych. W jego trakcie istnieje ryzyko poważnego uszkodzenia tkanek bądź zakażenia drobnoustrojami, dlatego specjalista powinien przestrzegać wszystkich zasad higieny i bezpieczeństwa. Po zabiegu często zaleca się przyjmowanie antybiotyku, który minimalizuje ryzyko zakażenia świeżej rany.

Implantacja wszywki alkoholowej w Warszawie – wybierz rozsądnie!

Zastanawiasz się nad skorzystaniem z wszywki alkoholowej? Zadbaj przede wszystkim o swoje zdrowie i bezpieczeństwo! Sprawdź wcześniej wybranych przez siebie specjalistów i upewnij się, że cały zabieg wykonany jest w pełni bezpiecznie. Jeśli szukasz sprawdzonego zabiegu implantacji wszywki alkoholowej w Warszawie, możemy polecić Ci KacDoktora. To firma z wieloletnim doświadczeniem zarówno we wszywaniu Esperalu, jak i odtruwaniu alkoholowym. Pracujący tam specjaliści dbają o każdy aspekt wykonywanych zabiegów, a przede wszystkim komfort pacjenta.

Jak skorzystać z usług KacDoktora? To proste! Wystarczy zadzwonić, a pracownik firmy ustali z Tobą krótki i dogodny dla Ciebie termin wizyty. Zabieg zaszycia alkoholowego wykonywany jest w profesjonalnym gabinecie zlokalizowanym w centrum Warszawy.

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
(2)
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Czy inspiracja Wszywka alkoholowa w Warszawie? Zaszyj się w pełni bezpiecznie! pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Wszywka alkoholowa w Warszawie? Zaszyj się w pełni bezpiecznie!? Jeżeli tak proszę dodaj swoją radę w komentarzu
~Porada Wszywka alkoholowa w Warszawie? Zaszyj się w pełni bezpiecznie!
09.02.2024
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
ciekawa porada
~Andrzej Stępień
09.02.2024

Nowe artykuły

Różnice między aftami a pleśniawkami - jak je rozpoznać?
Różnice między aftami a pleśniawkami - jak je rozpoznać?
Zdrowie jamy ustnej jest kluczowe dla naszego ogólnego samopoczucia, a pojawiające się w niej problemy mogą znacząco wpłynąć na jakość życia. Dwie najczęstsze dolegliwości, które mogą powodować dyskomfort w jamie ustnej, to afty i pleśniawki. Chociaż często używamy tych terminów zamiennie, to są to różne schorzenia, które wymagają innego podejścia do leczenia. W dalszej części niniejszego artykułu przedstawiamy, czym się różnią, jak je rozpoznać i jak skutecznie je leczyć (np. nieocenionym wsparciem w procesie regeneracji uszkodzonych tkanek może być żel na afty i pleśniawki Aftident).
Okna PVC a trend zero waste: Jak ograniczyć odpady podczas produkcji i montażu?
Okna PVC a trend zero waste: Jak ograniczyć odpady podczas produkcji i montażu?
Trend zero waste staje się coraz bardziej popularny, a firmy z różnych branż starają się dostosować swoje działania do zasad ekologii i dbałości o środowisko. W kontekście produkcji i montażu okien PVC, również istnieje wiele możliwości, aby ograniczyć ilość odpadów generowanych podczas tych procesów. W artykule przedstawimy, jak firma Hensfort, jako producent okien PVC, dostosowuje swoje działania do zasad zero waste, oraz jak klienci mogą skorzystać z tej ekologicznej oferty.
Jak sprawdzić jakość okien PVC przed zakupem?
Jak sprawdzić jakość okien PVC przed zakupem?
Przed dokonaniem zakupu okien PVC wielu z nas zastanawia się, jak sprawdzić jakość tego rodzaju stolarki otworowej. Okna PVC są popularnym wyborem ze względu na swoją trwałość, izolację cieplną i akustyczną, a także łatwość
Okna PVC a problem hałasu miejskiego: Jak je zminimalizować?
Okna PVC a problem hałasu miejskiego: Jak je zminimalizować?
Hałas miejski jest jednym z najbardziej uciążliwych problemów, z jakimi musimy zmierzyć się na co dzień. Szum ulic, hałas samochodów, czy nawet dźwięki pochodzące z pobliskich przedsiębiorstw - wszystkie te dźwięki mogą znacząco obniżyć komfort naszego życia codziennego. Dlatego też, jeśli zmagamy się z problemem hałasu, jednym z najskuteczniejszych rozwiązań może okazać się inwestycja w wysokiej jakości okna PVC, które znacząco zminimalizują przedostający się do naszego domu lub mieszkania hałas.
Zamknij
Twoja prywatność
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje te wykorzystywane są tylko do celów statystycznych w celu usprawnienia działania serwisu.
Zaakceptuj
Polityka prywatności