Najlepsze Porady ZdrowieWszywka alkoholowa w Warszawie? Zaszyj się w pełni bezpiecznie! Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Wszywka alkoholowa w Warszawie? Zaszyj się w pełni bezpiecznie!

Wszywka alkoholowa w Warszawie? Zaszyj się w pełni bezpiecznie!

Alkoholizm jest chorobą i tak jak wszystkie inne choroby, wymaga odpowiedniego leczenia. Choć podstawą leczenia choroby alkoholowej jest terapia uzależnień, proces ten można wspomóc leczeniem farmakologicznym. Jedną z metod leczenia farmakologicznego alkoholizmu jest wszywka alkoholowa. Jest to dość kontrowersyjne rozwiązanie, co nie oznacza jednak, że bezużyteczne. W poniższym artykule opisujemy, na czym polega działanie tej metody i kiedy warto ją zastosować. Podpowiadamy także, gdzie można bezpiecznie zaimplantować wszywkę alkoholową w Warszawie.


Czym jest i jak działa wszywka alkoholowa?

Wszywka alkoholowa nie jest bynajmniej metodą nową czy innowacyjną. Rozwiązanie to jest znane i wykorzystywane w lecznictwie od co najmniej kilku dekad. Kiedyś wprawdzie cieszyło się większą popularnością, gdyż uważano, że jest cudownym lekiem na alkoholizm, dzisiaj wykorzystywane jest w określonych przypadkach.

Wszywka alkoholowa to jednak nic innego jak jałowe tabletki, które zaszywane są pod skórą, by uwalniać stopniowo do krwiobiegu substancję aktywną. W tym przypadku jest to disulfiram, zwany potocznie Esperalem. To związek, który blokuje kluczowy etap metabolizmu alkoholu – rozkład aldehydu octowego przez dehydrogenazę aldehydową. Zahamowanie tej reakcji sprawia, że u osoby z wszywką po spożyciu nawet niewielkiej ilości alkoholu dochodzi do gwałtownego wzrostu stężenia aldehydu octowego we krwi. Jest to przyczyną pojawienia się nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak:

  • zaczerwienienie twarzy;
  • uderzenia gorąca;
  • nadmierna potliwość;
  • bóle i zawroty głowy;
  • nudności i wymioty;
  • spadek ciśnienia tętniczego;
  • przyspieszenie tętna;
  • lęk i niepokój.

Czy wszywka alkoholowa jest cudownym lekiem na chorobę alkoholową?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta ‒ nie. Wszywka, wbrew oczekiwaniom wielu chorych, nie jest prostym i skutecznym lekiem na problemy z alkoholem. Choć wymusza na alkoholiku abstynencję, nie niweluje ona przyczyn alkoholizmu. Wszywka alkoholowa jest swojego rodzaju straszakiem, który wzbudza w chorych osobach lęk przed negatywnymi konsekwencjami sięgania po używkę. Kiedy zatem warto sięgnąć po tą metodę?

 

Wszywka alkoholowa może być z powodzeniem zastosowana jako wsparcie kompleksowej terapii alkoholowej. Sprawdza się ona zwłaszcza w początkowych etapach psychoterapii, gdy chory jeszcze nie do końca radzi sobie z samodzielnym utrzymaniem abstynencji. Najlepsze efekty wszywki alkoholowej obserwuje się u alkoholików, którzy są silnie zmotywowani do walki z nałogiem.

Czy wszywka alkoholowa jest bezpiecznym rozwiązaniem?

Wszywka alkoholowa jest ogólnie postrzegana jako bezpieczne wsparcie leczenia alkoholizmu. Warunkiem jest jednak przeprowadzenie zabiegu jej implantacji przez doświadczonego specjalistę, najlepiej lekarza chirurga. Powinien on na początku wykluczyć ewentualne przeciwwskazania zdrowotne, takie jak poważne choroby krążenia czy zaburzenia psychiczne, które uniemożliwiają skorzystanie z tej metody. Lekarz odpowiedzialny jest także za prawidłowe dobranie dawki leku, by działanie wszywki było w pełni skuteczne.

Zabieg implantacji wszywki alkoholowej zalicza się do drobnych zabiegów chirurgicznych. W jego trakcie istnieje ryzyko poważnego uszkodzenia tkanek bądź zakażenia drobnoustrojami, dlatego specjalista powinien przestrzegać wszystkich zasad higieny i bezpieczeństwa. Po zabiegu często zaleca się przyjmowanie antybiotyku, który minimalizuje ryzyko zakażenia świeżej rany.

Implantacja wszywki alkoholowej w Warszawie – wybierz rozsądnie!

Zastanawiasz się nad skorzystaniem z wszywki alkoholowej? Zadbaj przede wszystkim o swoje zdrowie i bezpieczeństwo! Sprawdź wcześniej wybranych przez siebie specjalistów i upewnij się, że cały zabieg wykonany jest w pełni bezpiecznie. Jeśli szukasz sprawdzonego zabiegu implantacji wszywki alkoholowej w Warszawie, możemy polecić Ci KacDoktora. To firma z wieloletnim doświadczeniem zarówno we wszywaniu Esperalu, jak i odtruwaniu alkoholowym. Pracujący tam specjaliści dbają o każdy aspekt wykonywanych zabiegów, a przede wszystkim komfort pacjenta.

Jak skorzystać z usług KacDoktora? To proste! Wystarczy zadzwonić, a pracownik firmy ustali z Tobą krótki i dogodny dla Ciebie termin wizyty. Zabieg zaszycia alkoholowego wykonywany jest w profesjonalnym gabinecie zlokalizowanym w centrum Warszawy.

Dodaj komentarz

Porada Wszywka alkoholowa w Warszawie? Zaszyj się w pełni bezpiecznie!
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 251
facebook unlike 1

Czy inspiracja Wszywka alkoholowa w Warszawie? Zaszyj się w pełni bezpiecznie! pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Wszywka alkoholowa w Warszawie? Zaszyj się w pełni bezpiecznie!? Jeżeli tak proszę dodaj swoją radę w komentarzu

Andrzej Stępień
Dodano:
facebook like 3
facebook unlike 0

ciekawa porada


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Błąd 80072EFE podczas próby aktualizacji systemu Windows 7...
80072EFE i po problemie aktualizacja rozwiązała problem
Ile razy można ogłosić upadłość? It's remarkable in favor of...
poza winem polecma sie tam wybrać ! pięknie tam jest
Czy porada Jak leczyć żylaki kończyn dolnych? pomogła Ci się ?...
Z tymi zakupami na zapas to też mi się na początku wydawało...
Czy inspiracja Ortopeda - czym się zajmuje i kiedy warto do...
hmmm ciekawe