Najlepsze Porady ZdrowieZaszycie alkoholowe: niezawodna metoda leczenia uzależnienia od alkoholu? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Zaszycie alkoholowe: niezawodna metoda leczenia uzależnienia od alkoholu?

Zaszycie alkoholowe: niezawodna metoda leczenia uzależnienia od alkoholu?

Uzależnienie od alkoholu jest poważnym problemem zdrowotnym, który dotyka miliony ludzi na całym świecie. Wiele pacjentów i ich rodzin szuka skutecznych rozwiązań, które pomogą im poradzić sobie z uzależnieniem. Jedną z takich metod jest zaszycie alkoholowe, które w ostatnich latach ponownie stało się popularne. Polega ono na wszczepieniu pod skórę wszywki alkoholowej, która hamuje metabolizm alkoholu. W artykule przyjrzymy się bliżej tej metodzie, aby odpowiedzieć na pytanie: czy zaszycie alkoholowe może rzeczywiście wspomagać leczenie alkoholizmu?


Czym jest zaszycie alkoholowe?

Zaszycie alkoholowe to forma leczenia uzależnienia od alkoholu, polegająca na zaszyciu pod skórą wszywki zawierającej disulfiram. Disulfiram jest lekiem, który blokuje metabolizm etanolu, co powoduje nieprzyjemne objawy zatrucia alkoholowego, gdy alkoholik spożyje nawet niewielką ilość alkoholu. Celem tej terapii jest zniechęcenie pacjenta do ponownego sięgania po alkohol z obawy przed negatywnymi konsekwencjami picia.

Po spożyciu alkoholu przez osobę po zaszyciu alkoholowym pojawiają się nieprzyjemne dolegliwości, takie jak:

  • silny ból głowy;
  • nudności i wymioty;
  • nadmierne pocenie się;
  • zaczerwienienie twarzy;
  • uderzenia gorąca;
  • lęk i niepokój;
  • spadek ciśnienia tętniczego;
  • wzrost tętna;
  • uczucie kołatania serca.

Objawy te są nieprzyjemne i trwają przez kilka godzin. Zwykle nie są one niebezpieczne dla zdrowia, jeśli jednak alkoholik dalej będzie spożywał alkohol, dolegliwości te mogą stanowić zagrożenie dla jego zdrowia.

Czy zaszycie alkoholowe jest skutecznym lekiem na alkoholizm?

Zaszycie alkoholowe zwiększa szansę na utrzymanie trzeźwości. Aktywność wszywki utrzymuje się nawet przez 10 miesięcy. W tym czasie uzależniona osoba zwykle powstrzymuje się od picia używki. Warto jednak pamiętać, że zaszycie alkoholowe nie jest magiczną metodą na wyleczenie uzależnienia. Rozwiązanie to nie leczy przyczyn alkoholizmu. Zaszycie alkoholowego nie należy traktować jako jedynej formy radzenia sobie z uzależnieniem od alkoholu. Powinno być ono raczej jednym z elementów leczenia alkoholizmu, uzupełnionym o inne formy terapii, takie jak terapia grupowa, indywidualna czy farmakologiczna. Warto skonsultować się z lekarzem lub specjalistą od uzależnień, aby uzyskać odpowiednią pomoc i wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie.

Zaszycie alkoholowe w Warszawie? Warto skorzystać z pomocy KacDoktora!

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniej formy pomocy w walce z uzależnieniem od alkoholu, jesteś w dobrym miejscu. Możemy w pełni polecić Ci usługi KacDoktora. Jest to warszawska firma, która specjalizuje się w odtruciu alkoholowym i zaszyciu alkoholowym, ale przede wszystkim oferuje też kompleksowe wsparcie i indywidualne podejście do problemu nałogu alkoholowego.

Zabieg wszywania Esperalu oferowany przez KacDoktora to gwarancja bezpieczeństwa i komfortu. Pacjenci mogą skorzystać z usług w nowoczesnym gabinecie zlokalizowanym w centrum Warszawy, a także z opcji odtrucia alkoholowego z dojazdem do domu, biura lub hotelu. W trosce o dobro pacjentów zespół KacDoktora zatrudnia jedynie doświadczony i wykwalifikowany personel medyczny.

Jak skorzystać z zaszycia alkoholowego w KacDoktorze? To banalnie proste! Wystarczy skontaktować się z firmą telefonicznie, by umówić dogodny termin zabiegu, a pracownicy firmy zajmą się całą resztą. Nie musisz martwić się o ból, zaświadczenie o zabiegu czy wizytę kontrolną ‒ wszystko zaplanowane jest tak, by cały proces był w pełni komfortowy i bezproblemowy.

Nie pozwól, by alkohol rządził Twoim życiem! Skorzystaj z zaszycia alkoholowego i osiągnij trwałą abstynencję!

Dodaj komentarz

~Rafał
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like
facebook unlike

Jedna z lepszych, jeśli nie najlepsza metoda na walkę z nałogiem.

alkoholik
Dodano:
facebook like
facebook unlike

Ta metoda nie zmieniła się od XX lat i jedyna skuteczna

Ania
Dodano:
facebook like
facebook unlike

mój wujek cierpiał na alkoholim - straszna choroba bo dam nie wiedział co się dzieje. Odwyk i wszywka to było jedyne rozwiązanie


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Błąd 80072EFE podczas próby aktualizacji systemu Windows 7...
80072EFE i po problemie aktualizacja rozwiązała problem
Ile razy można ogłosić upadłość? It's remarkable in favor of...
poza winem polecma sie tam wybrać ! pięknie tam jest
Leczenie pajączków powinno odbywać się u dobrego specjalisty,...
coś w tym jest
Czy porada Serum do twarzy - wszystko co musisz wiedzieć...
Moja znajoma pracuje w aptece i nie może wprost uwierzyć w to...