Najlepsze Porady ZdrowieZaszycie alkoholowe – skuteczne wsparcie długotrwałej abstynencji Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Zaszycie alkoholowe – skuteczne wsparcie długotrwałej abstynencji

Zaszycie alkoholowe – skuteczne wsparcie długotrwałej abstynencji

Uzyskanie długotrwałej abstynencji jest jednym z podstawowych celów leczenia choroby alkoholowej. Niestety, zachowanie trzeźwości nie jest łatwe, zwłaszcza na początku terapii. Obecnie istnieje jednak kilka metod farmakologicznego leczenia alkoholizmu. Jedną z nich jest zaszycie alkoholowe. Co warto wiedzieć o tej metodzie? Jak przebiega implantacja wszywki alkoholowej? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule!


Kiedy warto sięgnąć po zaszycie alkoholowe?

Zaszycie alkoholowe to metoda wykorzystywana od co najmniej kilku dekad. Przez wiele lat uważana była jednak za złoty środek dla osób borykających się z problemem alkoholowym. Podejście do tej metody uległo drastycznej zmianie. Obecnie specjaliści od leczenia uzależnień apelują, że zaszycie alkoholowe nie leczy przyczyn alkoholizmu, a jedynie doraźnie redukuje jego główny objaw.

Czy oznacza to jednak, że nie warto korzystać z tej metody? Wręcz przeciwnie! Zaszycie alkoholowe dobrze sprawdza się u osób, które są zmotywowane do walki z nałogiem. Rozwiązanie to może być skutecznym wsparciem terapii alkoholowej, a szczególnie jej pierwszych etapów, gdy chory ma znaczny problem z zachowaniem trzeźwości. Należy jednak pamiętać, że wszywka alkoholowa, sama w sobie, nie wyleczy alkoholizmu. Gdy mija jej działanie, najczęściej po 10 miesiącach, chorzy nierzadko wracają do nałogu, o ile nie podjęli się profesjonalnej terapii.

Jak przebiega zabieg zaszycia alkoholowego?

Zabieg zaszycia alkoholowego zaliczany jest do drobnych zabiegów chirurgicznych. Oznacza to, że może być wykonywany jedynie przez doświadczonego lekarza, zwykle o specjalizacji chirurgicznej. Do jego zadań należy przeprowadzenie wywiadu lekarskiego, ocena stanu pacjenta, a także wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Specjalista powinien także wyliczyć prawidłową dawkę wszywanego leku tak, by był on skuteczny i nie wykazywał niepożądanych skutków ubocznych.

Wszywkę alkoholową zwykle zaszywa się w okolicach mięśnia pośladkowego. Lekarz najpierw dezynfekuje, a następnie znieczula miejscowo wybraną okolicę, by cały zabieg był bezbolesny. Gdy znieczulenie zaczyna działać, wykonuje on niewielkie nacięcie i umieszcza w nim jałowe tabletki esperalu. Tuż po tym specjalista zaszywa powstałą ranę za pomocą nici chirurgicznych i zakłada opatrunek. Wszywka alkoholowa działa już od pierwszego dnia, także chory nie powinien już po zabiegu sięgać po używkę.

Zaszycie alkoholowe w Warszawie? Wybierz specjalistę mądrze!

Jesteś na początku walki z uzależnieniem od alkoholu i uważasz, że zaszycie alkoholowe pomoże Ci w utrzymaniu abstynencji? Szukasz miejsca, w którym wykonasz zabieg wszywania esperalu z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa? W Warszawie możesz udać się do KacDoktora! Jest to firma z wieloletnim doświadczeniem w wykonywaniu detoksu alkoholowego oraz implantacji wszywki alkoholowej. W jej szeregach pracują lekarze i ratownicy medyczni, dzięki czemu zyskujesz pewność, że Twoje zdrowie i bezpieczeństwo jest w najlepszych rękach.

Jak skorzystać z usług KacDoktora? To banalnie proste! Wystarczy przyjechać do nowoczesnego gabinetu w centrum Warszawy. Jeśli interesuje Cię wykonanie wcześniej detoksu alkoholowego, możesz również zamówić usługę z dojazdem do swojego domu. Wystarczy, że skontaktujesz się z firmą telefonicznie lub za pośrednictwem formularza internetowego, a specjalista od odtrucia przyjedzie pod wskazany przez Ciebie adres nawet w 45 minut.

Nie pozwól, by nałóg zawładnął Twoim życiem! Skorzystaj z zaszycia alkoholowego i utrzymaj trzeźwość przez pierwsze 10 miesięcy leczenia!

Dodaj komentarz

Porada Zaszycie alkoholowe – skuteczne wsparcie długotrwałej abstynencji
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 641
facebook unlike 1

Czy porada Zaszycie alkoholowe – skuteczne wsparcie długotrwałej abstynencji pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Zaszycie alkoholowe – skuteczne wsparcie długotrwałej abstynencji? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją radę w komentarzu

Zuzanna Kucharska
Dodano:
facebook like 3
facebook unlike 0

hmmm ciekawe


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Ważne jest to badanie preluksacyjne w ciąży.
Czy nasza porada Jak badać piersi? pomogła Ci się ? Może masz...
proste i banalne
Czy porada Co robić, aby podkręcić metabolizm? przydała Ci się...