Najlepsze Porady ZdrowieZaszycie alkoholowe ‒ zasada działania, skuteczność i zastosowanie wszywki w leczeniu uzależnienia

Zaszycie alkoholowe ‒ zasada działania, skuteczność i zastosowanie wszywki w leczeniu uzależnienia

Zaszycie alkoholowe ‒ zasada działania, skuteczność i zastosowanie wszywki w leczeniu uzależnienia

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, czy istnieje skuteczna metoda, która wesprze Twoją walkę z uzależnieniem od alkoholu? Czy marzyłeś o rozwiązaniu, które pomoże ci stawić czoła pokusie i odzyskać kontrolę nad swoim życiem? Jeśli tak, to warto zapoznać się z popularną w Polsce metodą, jaką jest zaszycie alkoholowe. Nie jest to wprawdzie metoda idealna, która w cudowny sposób wyleczy alkoholizm, jednak prawidłowo zastosowana ‒ znacznie ułatwia walkę z nałogiem. Jak dokładnie działa wszywka alkoholowa? Kiedy zaszycie alkoholowe jest skuteczne? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule!


Zaszycie alkoholowe hamuje metabolizm alkoholu

Zaszycie alkoholowe polega na umieszczeniu pod skórą specjalnego implantu, który przez okres kilku miesięcy uwalnia do okolicznych tkanek substancję aktywną. W przypadku wszywki alkoholowej ową substancją jest disulfiram, znany powszechnie pod nazwą handlową Esperal lub Anticol. Lek ten blokuje kluczowy etap metabolizmu alkoholu, jakim jest rozkład aldehydu octowego przez dehydrogenazę aldehydową. Zatrzymanie tego procesu powoduje, że nawet niewielkie spożycie alkoholu prowadzi do gwałtownego wzrostu toksycznego aldehydu octowego. U osób z wszywką alkoholową, skutkuje to pojawieniem się różnych objawów zatrucia, takich jak:

  • zaczerwienienie twarzy;
  • nadmierna potliwość;
  • uderzenia gorąca;
  • nudności i wymioty;
  • bóle i zawroty głowy;
  • spadek ciśnienia tętniczego;
  • wzrost tętna;
  • kołatanie serca.

Czy zaszycie alkoholowe leczy uzależnienie od alkoholu?

Czy zaszycie alkoholowe leczy uzależnienie od alkoholu?

Zaszycie alkoholowe stanowi jedną z metod wsparcia leczenia uzależnienia od alkoholu. Choć może przyczynić się do osiągnięcia długotrwałej abstynencji, ważne jest, aby pamiętać, że nie jest to cudowny lek na alkoholizm. Skuteczność tej metody zależy od wielu czynników, w tym od gotowości osoby uzależnionej do zmiany swojego postępowania i podejścia do nałogu.

 

Głównym mechanizmem działania zaszycia alkoholowego jest wykształcenie u uzależnionej osoby lęku przed negatywnymi konsekwencjami zdrowotnymi sięgnięcia po alkohol. Jednak samo zaszycie nie jest w stanie rozwiązać problemu uzależnienia, ponieważ nie wpływa na jego przyczyny. Osoba uzależniona powinna podjąć pełen proces terapeutyczny, który obejmuje wiele etapów, w tym terapię psychologiczną.

 

Specjaliści zaznaczają, że zaszycie alkoholowe nie powinno być stosowane jako samodzielna forma leczenia alkoholizmu. Najlepsze rezultaty osiąga się, łącząc to rozwiązanie z psychoterapią. Wspomaga ono terapię, szczególnie w pierwszych miesiącach, kiedy pojawia się największy głód alkoholowy.

Zaszycie alkoholowe w Warszawie ‒ sięgnij po pomoc specjalistów

Zabieg zaszywania alkoholowego jest małoinwazyjną procedurą chirurgiczną. Chociaż nie jest to skomplikowany zabieg, wciąż wiąże się z ryzykiem powikłań, takich jak infekcja czy rozejście się rany. Dlatego też implantację wszywki alkoholowej powinien wykonywać jedynie lekarz, najlepiej chirurg. Jeśli szukasz specjalisty z doświadczeniem w wykonywaniu zabiegu zaszycia alkoholowego, z pewnością możemy polecić usługi KacDoktora. Choć firma ta jest znana głównie z leczenia kaca, to pracujący tam specjaliści posiadają również szeroką wiedzę i doświadczenie we wszywaniu Esperalu.

Jak umówić się na zabieg u KacDoktora? To bardzo proste! Wystarczy, że skontaktujesz się z firmą telefonicznie, by umówić dogodny termin wizyty. Całą resztą zajmą się pracownicy firmy. Zadbają o to, abyś był odpowiednio znieczulony, by cały zabieg był dla Ciebie w pełni bezbolesny i komfortowy. Dodatkowo otrzymasz osłonę antybiotykową, aby zminimalizować ryzyko infekcji. W przypadku potrzeby KacDoktor może wystawić Ci również fakturę VAT oraz zaświadczenie o przeprowadzonym zabiegu.

Skorzystaj z usług KacDoktora i daj sobie szansę na nowy, zdrowy rozdział!

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Czy porada Na czym polega dieta KETO? przydała Ci się ? Może...
Izolowanie się to na pewno jeden z najważniejszych aspektów...
coś w tym jest
proste i banalne