Najlepsze Porady Dom i OgródChory kot - 5 sygnałów, które powinny wzbudzić twoją czujność Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Chory kot - 5 sygnałów, które powinny wzbudzić twoją czujność

Chory kot - 5 sygnałów, które powinny wzbudzić twoją czujność Jak rozpoznać, że kot jest chory?

Choroby wśród zwierząt domowych są bardzo częste. Wielokrotnie zdarza się jednak, że nawet nie podejrzewamy, ze naszemu pupilowi coś dolega i orientujemy się dopiero gdy sytuacja jest naprawdę zła. Tymczasem warto wiedzieć na jakie sygnały i zachowania kota warto reagować, ponieważ odpowiednio wczesne wykrycie choroby może pomóc w szybkim jej wyleczeniu. Przedstawiamy najczęstsze objawy, które powinny zwrócić twoją uwagę. 


Ospałość i nieruchliwość
Najczęstszym sygnałem, który wzbudza niepokój jest zmniejszona ruchliwość i ospałość kota. Część zwierzaków może być z natury leniwa, jednak jeśli do tej pory kot ochoczo dawał znać o swojej obecności i nastąpiła nagła zmiana zachowania, to znak, że warto zabrać go do weterynarza. Najczęstszym powodem, dla którego kot przez większość czasu jest senny i nie ma ochoty na zabawę jest wirus lub infekcja. Takie zachowanie może być jednak spowodowane urazami wewnętrznymi oraz innymi poważnymi chorobami. 

Brak apetytu
Jeśli kot nie ruszył śniadania ani kolacji, a od kilku godzin nie chce mu się także pić, to wyraźny sygnał, że należy zainterweniować. Czasami powodem mogą być choroby zębów. Ból, który wiąże się z jedzeniem sprawia, że kot traci apetyt. Niechęć do jedzenia może wiązać się również z wieloma innymi chorobami, dlatego w takim przypadku powinniśmy bezwzględnie zabrać pupila do weterynarza. 

Biegunka i wymioty
Problemy żołądkowe mogą być spowodowane zatruciem pokarmowym lub zjedzeniem czegoś nieświeżego, jednak równie często wiążą się z poważniejszym i chorobami. Ważne, aby w takiej sytuacji podawać kotu dużą ilość wody, ponieważ biegunka i wymioty powodują odwodnienie. Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż dobę, należy skonsultować się z weterynarzem. 

Izolacja
Chore koty często zmieniają swoje zachowanie i nawet te, które były do tej pory bardzo towarzyskie będą unikać kontaktu z ludźmi i szukać samotności. Jeśli kot nie chce się przytulać i przebywać z domownikami, najprawdopodobniej coś mu dolega. 

Agresja 
Jeśli kot do tej pory był bardzo przyjazny, a nagle stał się agresywny wobec domowników i innych zwierząt - udaj się do weterynarza. Zmiana zachowania jest często wynikiem choroby, dlatego należy zdiagnozować co dolega zwierzakowi.

Dodaj komentarz

Alicja
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Jeżeli u kota występuję chociaż jeden z tych objawów należy od razu iść z nim do weterynarza. Koty są bardzo delikatnymi stworzeniami.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Zdecydowanie zgadzam się z tytułem tego artykułu.
Odpowiedni Dress code również ma znaczenie.
Zasady Savoir Vivre są bardzo ważne.
Polecam wypróbować ten przepis.
Fajny poradnik jak szybko wyczyścić uporczywa zanieczyszczenia
WNOSZE O WIECEJ ARTYKULOW O PSACH SUPER SA
Poddasze ze skosami, w niczym nam nie przeszkadzają, dobór...
Nie pamiętam kiedy była u mnie żywa choinka w domu. Może w tym...