Najlepsze Porady IntymneJak nabrać pewności siebie? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Jak nabrać pewności siebie?

Jak nabrać pewności siebie? © unsplash

Wielu z nas często myśli, że większość ich życiowych problemów wynika z braku pewności siebie. Czują, że ich codzienna postawa powoduje, że nie czują się pewnie wśród innych ludzi, mają masę wątpliwości przez co nie zawsze osiągają zaplanowane przez siebie cele. Pokażemy Wam dziś proste sposoby na nabranie zdrowej pewności siebie. To nie takie trudne!


1. Wyprostowana postawa

1. Wyprostowana postawa© unsplash

Może się to wydawać śmieszne, ale odpowiednia postawa ciała wpływa na naszą pewność siebie. Możemy zresztą przyjrzeć się osobom które uważamy za pewne siebie - ich sylwetka jest wyprostowana, idą pewnie z uniesioną głową.

2. Uśmiech

2. Uśmiech© unsplash

Kolejny prosty sposób na podniesienie pewności siebie. Uśmiech powoduje produkcję endorfin w naszym ciele, co sprawia, że czujemy się dobrze. Co więcej przyjazny wyraz twarzy pomaga w budowaniu pozytywnych relacji z innymi ludźmi.

3. Patrzenie w oczy

3. Patrzenie w oczy© unsplash

Gdy rozmawiamy z innymi patrzmy im w oczy - to sprawi, że to co mówimy będzie bardziej wiarygodne, a nasz rozmówca będzie czuł, że go uważnie słuchamy. Oczywiście nie można wpatrywać się w oczy komuś nieustanie - ważne aby wyćwiczyć w sobie naturalny odruch patrzenia w oczy.

4. Aktywność fizyczna

4. Aktywność fizyczna© unsplash

Pozwala pobyć się negatywnych emocji, poprawia nastrój i co równie ważne pozwala nam zadbać o zachowanie odpowiedniej sylwetki. Czując się dobrze w swoim ciele z pewnością staniemy się bardziej pewni siebie.

5. Właściwe ubieranie się

5. Właściwe ubieranie się© unsplash

Odpowiednio dobrany strój do naszej sylwetki i sytuacji, pozwoli nam poczuć się swobodnie. Gdy wiesz, że dobrze wyglądasz od razu czujesz się lepiej!

6. Opinia innych

6. Opinia innych© unsplash

Nie warto zbytnio przejmować się opinią innych ludzi. Bądź pewny swego - nie warto robić rzeczy na które nie masz ochoty tylko dlatego, że inni mogą coś sobie pomyśleć. Zazwyczaj jest zresztą tak, że największy szacunek otoczenia zyskują osoby które nie boją się wyrażać swoich opinii i żyć według nich.

Dodaj komentarz

Antosia
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Pewność siebie w dzisiejszych czasach to podstawa. Bez tego ciężko jest sobie gdziekolwiek poradzić.

Sabina
Dodano:
0
0

Zgadzam się. Dobre samopoczucie zależy też od pewności siebie.

Wera
Dodano:
0
0

Odpowiednie ubranie to dla mnie podstawa. Zawsze gdy wychodzę w ubraniu, co nie do końca mi się podoba na mnie, to źle się czuję i chcę jak najszybciej wrócić do mieszkania.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jak zarejestrować numer z plusa
h*j gnoj i mogiła twoja stara to kobyła
Ciekawy artykuł, w dzisiejszych czasach materiały kompozytowe...
Single mają zdecydowanie łatwiejsze życie.
Cenne wskazówki. Planuje w najbliższym czasie kupić...
W Walentynki tylko komedie romantyczne!!!
Jeśli ktokolwiek zastanawia się co zrobić po zdradzie to...