Najlepsze Porady RozrywkaGdzie warto pojechać z przyczepą kempingową?

Gdzie warto pojechać z przyczepą kempingową?

Gdzie warto pojechać z przyczepą kempingową?

Kiedy planujemy podróż przyczepą kempingową chcemy zapewnić sobie spontaniczność przy wyborze miejsca, bez konieczności rezerwacji noclegu oraz możliwość odwiedzenia dużej ilości miejsc bez biletu na samolot czy autobus. Może to być świetna okazja do wygodnego podróżowania z całą rodziną i dziećmi, bez konieczności oglądania się na komfort jazdy innych pasażerów, nie zawsze przychylnie patrzących na płaczące dzieci w różnych środkach transportu. Podróż z przyczepą to także niezapomniana przygoda dla grupy przyjaciół,którzy chcą spędzić wiele wspaniałych chwil w ciekawych miejscach. Takie podróżowanie jest szczególnie popularne w okresie wakacyjnym, kiedy ceny noclegów i biletów na środki transportu są bardzo wysokie. A zatem zarówno kiedy planujemy podróż w najbardziej obleganym sezonie letnim, ale także kiedy chcemy się wybrać w ciekawe miejsca jesienią czy wiosną zarówno w Polsce jak i za granicą znajdziemy wiele miejscy przystosowanych do caravaningu.


Wakacje za granicą

Wybierając się na zagraniczne wojaże warto dobrze się do nich przygotować. Pierwszym krokiem powinien być wybór odpowiedniej przyczepy kempingowej. Wypożyczalnia przyczep kempingowych Przyczepą przez Świat w Warszawie oferuje przyczepy dobrze sprawdzone i przygotowane na nawet najtrudniejsze i najdłuższe trasy, dzięki czemu bezpiecznie, bezproblemowo i w komfortowych warunkach dojedziemy w nawet najodleglejsze miejsca.
Jeśli więc mamy ochotę zobaczyć Skalne Miasto w Czechach, możemy skorzystać z trasy "Czeskie ścieżki" długość trasy to 1200 km, zalecany czas podróży 7 dni. Miejsce gdzie możemy się zatrzymać to idealnie przygotowany camping: ZOO Dvur Kralove a.s. Warto przejść szlaki prowadzone przez Skalne Miasto, Teplickie i Adrszpaskie Skały przez Wilczy Wąwóz, a na miejscu pokosztować pysznej czeskiej kuchni:twarożków ołomunickich czy knedlików.
Jeśli marzy nam się ciepły klimat, plażowanie czy morskie kąpiele to "Włoskie Wybrzeże" będzie wspaniałym miejscem na takie wakacje. Jadąc do Włoch przejedziemy i zobaczymy przy okazji Czechy i Austrię. Długość trasy to 3000 km, zalecany czas podróży 7-14 dni. We Włoszech warto zobaczyć Plac św. Marka w Wenecji, Most Westchnień czy Canale Grande.
Rodzinne wakacje w Grecji podczas, których rodzice skorzystają ze słońca, a dzieci nie będą się nudzić? Świetnym kierunkiem jest Półwysep Chalkidiki, korzystając z trasy "Greckie Klimaty" przejedziemy przez takie kraje jak: Polska, Rumunia, Słowacja, Węgry, Bułgaria, Grecja. Podczas pobytu warto skorzystać z Campingu Armenistis i zobaczyć jedną z najpiękniejszych plaż w Europie- Orange Beach.

Wczasy w Polsce

W Polsce jest wiele miejsc świetnie przygotowanych do caravaningu, osoby podróżujące przyczepą kempingową najchętniej wybierają się w tereny Północnej Polski czyli na Mazury i Pomorze, pola namiotowe są w tych miejscach dobrze przygotowane, z niewygórowaną ceną, a trasy do nich prowadzące wygodne, nieposiadające stromych wzniesień czy ostrych zakrętów czyli idealne, by podróżować po nich właśnie przyczepą kempingową.
Zatem jeśli naszym celem są Mazury warto dojechać do nich trasą "Żeglarskie Mazury". Można zatrzymać się na Campingu Borowo w Giżycku i zobaczyć mazurskie jeziora z perspektywy pokładu jachtu, Twierdze Boyen, a także Most Obrotowy na Kanale Łuczańskim.
Jeśli marzą nam się niewysokie góry warto wybrać się w Bieszczady trasą "Bieszczadzkie Szlaki" i zarezerwować sobie przynajmniej 7 dni na aktywny wypoczynek. Będąc w Bieszczadach koniecznie trzeba zobaczyć Tarnicę i Połoniny, Park Gwiezdnego Nieba "Bieszczady" i Zaporę.

Zatem jeśli chcemy się wybrać w ciekawą podróż pełną przygód i bez ograniczeń noclegowych czy transportowych to tylko z przyczepą kempingową, z całą rodziną, z przyjaciółmi czy romantycznie tylko we dwoje, warto dobrze się przygotować, a potem już tylko korzystać z uroków odwiedzanych miejsc.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

najlepszy przepis na świecie na mule !!
Sery neutralizują brzydki zapach z ust :)
Po wszelkie porady i pomoc w naprawie sprzętu AGD radzę...
Dzięki za świetny poradnik. Mam 6-letniego psa i od...