Najlepsze Porady RozrywkaJak się ubrać do opery?
ocena (/0):

Jak się ubrać do opery?

Jak się ubrać do opery? @pixabay

Zapewne dla wielu z nas wyjście do opery to niecodzienna sytuacja. Podobnie jak w teatrze czy filharmonii w dobrym tonie jest ubrać się elegancko. Podczas wyjścia do opery należy zwrócić uwagę na to w jakich okolicznościach odbędzie się przedstawienie, czy jest to premiera czy "zwykła" sztuka. Przedstawiamy kilka porad, które oszczędzą Wam stresu podczas tego wielkiego wyjścia.


Elegancko i z gustem

Opera to szczególne miejsce, dla wielu wręcz świątynia sztuki, dlatego zasady ubierania się tam panujące powinny być oczywiste dla wszystkich. Swoim ubiorem okazujemy szacunek dla pracy aktorów, a także pokazujemy własną kulturę i dobre wychowanie. Panie wybierające się do opery powinny wybrać elegancką, raczej prostą sukienkę (mała czarna o odpowiedniej długości będzie idealna) i minimalną ilość dodatków. Dopuszczalne są również spodnie, ale bardzo eleganckie i z odpowiednio dobraną bluzką. Najlepiej jeśli strój będzie utrzymany w stonowanych barwach takich jak: czerń, grafit, granat oraz biel i szarość. Idealnym uzupełnieniem stroju będzie gustowna biżuteria, kopertówka i buty na obcasie. Warto zadbać również o elegancką fryzurę dopasowaną do stroju i klasyczny makijaż. Niewskazane są kapelusze, a to z prostego powodu - mogą zasłaniać widok osobom siedzącym z tyłu. Panowie powinni również zachować elegancję i założyć czarny garnitur lub smoking w połączeniu z biała koszulą (lub innym stonowanym kolorze) oraz muszką lub krawatem. Ważne jest aby osoby przychodzące w parze miały dopasowany do siebie strój.

Czego unikać

Nie powinno się zakładać do opery kolorowych, wzorzystych ubrań. Krzykliwe kolory nie są wskazane zarówno dla pań jak i panów. Zapomnijmy o krótkich spódniczkach czy wyzywających dekoltach, panowie z kolei nie powinni zakładać dżinsów czy t-shirtów. Chociaż czasy się zmieniają i nawet w takich miejscach jak opera czy filharmonia sztywne zasady ulegają rozluźnieniu, to jednak nie powinniśmy łamać podstawowych zasad dobrego wychowania.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Najciekawsze

Podobne