Najlepsze Porady TechnologieJak sformatować dysk?

Jak sformatować dysk?

Jak sformatować dysk? © pixabay.com

Zazwyczaj po kilku latach od zakupu, komputer zaczyna wolniej działać, wiesza się i uniemożliwia wykonywanie nawet tych prostych czynności. Co wtedy zrobić? Przecież nie będziemy kupować nowego sprzętu. Najlepszym wyjściem będzie sformatowanie dysku. Jednak jak to zrobić, by niczego nie uszkodzić w komputerze?

 


Podstawowa wiedza się przyda

Niestety, instalacja nowego systemu operacyjnego wymaga pewniej wiedzy informatycznej. Kiedy jej nie posiadamy, czynności może nam sprawić dużo trudności. Jednak zawsze mozna się spróbować nauczyć formatowania, zapewne nie raz się przyda ta umiejętność. Na początek zgrajmy wszystkie niezbędne dane ze swojego komputera, musimy zapisać wszystkie hasła czy loginy, które teraz mamy wpisane automatycznie,bo formatowanie usuwa wszelkie dane z komputera. Warto zastanowić się również nad opcją szybkiego formatowania, która może być idealnym rozwiązaniem, kiedy nie znamy się na rzeczy. Nie musimy wówczas usuwać wszystkich danych z komputera, lecz sformatować tylko jedną z partycji, dzięki czemu pozbędziemy się zbędnych rzeczy, byc może też tych zainfeklowanych przez wirusy, które spowalniaja działanie komputera.

Skorzystaj z gotowych instrukcji

Może masz kogoś znajomego, który pomoże Ci w sformatowaniu dysku lub powie, jak to zrobić? Jeśli nie, skorzystaj z filmików zamieszczanych na przykład na You Tube. Wiele osób udziela tam instruktażu, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, kiedy nie do końca coś potrafimy zrobić. Obejrzyj kilka takich filmów i znajdź ten, który krok po kroku podpowie Ci, jak wgrać nowy system do komputera. Jeśli jednak wydaje Ci się to trudne, boisz się samemu to zrobić, to skorzystaj z pomocy informatyka. Zanieś komputer do punktu informatycznego, a nawet na drugi dzień będzie gotowy jego nowy system.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

dlatego warto jeśc mięso tylko od sprawdzonych myśliwych a...
coca cola to ściema - w coca coli jest bardzi mało kwasu...
na randkę idz tam gdzie nie ma ludzi
jak byś lubianym ? najlepsza porada - nie rób tego na siłę...
mam to - jest OK - mało miejsca zajmuje
uzywam adblocka i mi allegro strasznie zmuliło :(
Bardzo fajne rozwiązanie !