Najlepsze Porady TechnologieJak zrobić print screen strony internetowej na laptopie lub komputerze?

Jak zrobić print screen strony internetowej na laptopie lub komputerze?

Jak zrobić print screen strony internetowej na laptopie lub komputerze? Jak zrobić print screen?

Print screen (ang. zrzut ekranu). Przy jego pomocy możemy szybko zapisać obraz, który znajduje się na ekranie naszego monitora lub telefonu czy tabletu. Jest to bardzo pomocne zwłaszcza w celach ukazania problemów z oprogramowaniem lub stroną internetową. I jest to także bardzo łatwe w wykonaniu.


Jak najszybciej zrobić print screen?

 

  • Aby wykonać print screen potrzebne są dwie rzeczy: podstawowa klawiatura oraz najprostszy program graficzny, taki jak Paint.

 

  • Na standardowej klawiaturze przycisk PrintScreen lub PrtScn znajduje się w prawym, górnym rogu, nad przyciskiem oznaczonym napisem Insert. Wciśnij go, kiedy otworzysz interesującą Cię stronę lub program. Nie zobaczysz żadnego komunikatu, ale obraz automatycznie zapisze się w schowku.

 

  • Następnie otwórz dostępny program graficzny, np. Paint. W menu oszukaj funkcję Wklej. Użyj jej, a w obszarze roboczym zobaczysz zapisany wcześniej obraz. Jeśli potrzebny Ci jedynie fragment zrzutu, użyj opcji przycinania obrazu.

 

  • Po odpowiednim przygotowaniu obrazu, wróć do menu Painta i kliknij na funkcję Plik. Z rozwiniętej listy wybierz Zapisz jako. Zalecamy zapisanie pliku w formie JPEG lub PNG. Dzięki temu print screen ulegnie skompresowaniu, jego rozmiar zostanie odpowiednio dostosowany, a kolory zostaną zachowane.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

dlatego warto jeśc mięso tylko od sprawdzonych myśliwych a...
coca cola to ściema - w coca coli jest bardzi mało kwasu...
na randkę idz tam gdzie nie ma ludzi
jak byś lubianym ? najlepsza porada - nie rób tego na siłę...
Bardzo fajne rozwiązanie !
uzywam adblocka i mi allegro strasznie zmuliło :(
mam to - jest OK - mało miejsca zajmuje