Najlepsze Porady TechnologiePłyta wiórowa Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Płyta wiórowa

Płyta wiórowa

Wykorzystanie drewna w budownictwie nie jest czymś nowym. Pojawiają się tylko coraz to nowsze rozwiązania pozwalające obniżyć koszty budownictwa. Ciekawą ideą jest płyta wiórowa. Jak sama nazwa wskazuje jest wytwarzana z wiórów. Poddaje się je sprasowaniu i sklejeniu odpowiednimi środkami w dostosowanej temperaturze.


oznaczenia właściwości

Płyta ta ma wiele zastosowań ze względu na swoje właściwości. Przede wszystkim jest wodoodporna dzięki czemu może być stosowana w konstrukcjach zewnętrznych. Płyta ma także swoje oznaczenia, które kryją kolejne jej właściwości. Aby mogła być stosowana wewnątrz budynków musi mieć symbol: E I. Natomiast jeżeli jest na niej nadruk: G* oznacza to, że zawiera substancje bakterio- i grzybobójcze. Brzegi płyty wiórowej są frezowane na odpowiedni kształt.

szerokie zastosowanie

Płytę wiórową można stosować do wielu konstrukcji. Zaczynając od mebli kuchennych i blatów, aż po skrzynie do przechowywania. Można taką ją spotkać w budownictwie jako materiał izolacyjny, ścianki działowe, a nawet podłogi i sufity. Tak szerokie zastosowanie jest możliwe dzięki dostępności płyt o różnych parametrach. Najważniejsze z nich to grubość i gęstość.

Dodaj komentarz

Jerzy
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Nie wiedziałem że płyta wiórowa ma aż tyle zastosowań.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jak zarejestrować numer z plusa
h*j gnoj i mogiła twoja stara to kobyła
Ciekawy artykuł, w dzisiejszych czasach materiały kompozytowe...
Sklejka ma wiele zastosowań w branży budowlanej.
Wiele ciekawych informacji w tym artykule.
Pizza przygotowana w takim piecu smakuje lepiej.
Fajny poradnik